V samotném srdci Hollywoodu stojí Lusman. Kdysi to bývalo oblíbené místo bohatých a slavných, ale fasáda už je dávno oprýskaná, luxusní koberce prošlapané. Do hotelu se právě nastěhovala Nell se svým manželem Stevenem. Brzy se spřátelí s Julií, která však zničehonic zmizí... Nell tuší, že se stalo něco strašného. Dům plný symbolů skrývá děsivé tajemství. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JASON_X

Náhodou jsem objevil tuhle (dnes už skoro retro) jemně thrillerovou záležitost a měl jsem šťastnou ruku. Paradoxně - kdybych film viděl už v době jeho vzniku, asi by mě tolik nebavil, přišel by mi (právem) příliš absurdní, komediální, příliš "soft". Ale dneska jsem si jeho odlehčenou formu i téměř VHSkový vizuál s omšelou estetičností starého jetého baráku skvěle užil. Zápletka je variací na desítky jí příbuzných zápletek - ve starém domě se v jeho skrytých útrobách ukrývá vraždící monstrum a nájemníci kapou jeden po druhém. Vyhublá Angela sice hraje nervní zpruzenou semetriku, ale i tak je v těch svých obyčejných levných hadrech docela sexy. I ostatní postavy jsou výrazné a všechny více méně sympatické. A i když závěr je už víc komediální než thrillerový, bavilo mě to nadprůměrně. Čtvrtá z nostalgického stesku po jednoduchých přímočarých filmech bez počítačové animace. ()

ladylucifer

Snad možná ten námět by mohl za něco stát, ale to zpracování...hrůza. Obyčejná béčkovina s příšernými efekty doprovázející pár lekaček a nesmrtelná šílená vraždící zrůda to jenom završila. Ztráta času. ()

Terva

Ten film jsem viděl mockrát, vždy najdu něco nového. Nádherný a temný barák plný chodeb a tajných místností. I na krev dojde, nebojte. ()

corpsy

Atmosféra baráku s ,,historickou hodnotou,, je podávaná s bravúrou. Takmer karikatúry a nie ľudia so skutočnou pôsobnosťou, sú obyvateľmi tajuplného príbytku, kde si ich ich jedného po druhom berie na ,,náradie,, miestne zlo v podobe vraždiaceho maníka. Kým počiatočné ,,zoznamovanie sa,, mi prišlo trošku naťahované, nakoniec sa to všetko vcuclo do lepšieho celku, ako som čakal a nesmie chýbať ani ,,zábavné´´ finále, ktoré musí potešiť nejedného fanúšika. Škoda, že tých momentov tu nieje viac. ()

Zayl odpad!

Pří zhlednutí mnou zacloumala nicota. S přibývajícími minutami nastává fáze hořké křeče a v záplavě všelijakých vykuchávaček lze dopředu očekávat každou další minutu. Do toho přidejte neprokreslené charaktery, ke kterým získáte jen těžko nějaký vztah a vyjdou vám Vraždy bez záruky. Neatmosférické, nezábavné, jen to zabere čas. ()

YURAyura

Vykradene Argentovo Inferno jedna radost. Ovsem bez atomosfery, barev, slecen. Oproti "originalu" ze 70 let o stupen lepsi, ale porad jeste spatenka. Schvalne, kolik relativne slusnych hororu v tomto vykradavi poznate? Ja jsem napocital 7.... ()

Kangax

Slušná atmosféra, ale fakt, že bol film rozdelený na dve odlišné časti, mi moc nesadlo. Mne sa pozdávala skôr tá prvá časť, kde nebolo jasné o čo ide. Mňa totiž tí sadistický vrahovia už unavujú, a preto druhá slasherová polovica ma už moc nebavila, navyše bola plná klišé tohoto už otrepaného žánru (nezničitelný zabijak, "cool" vraždy a pod.) ()

Mefistofelle

Tenhle film je podle očekávání lehce zklamal. Po technické stránce nemám žádné výtky. Prostředí se mi docela líbilo a jak řekla jedna z postav filmu, "ten barák má své kouzlo." Ovšem velmi nespokojená jsem byla s Angelou Bettis v hlavní roli, protože takto nesympatickou hlavní postavu jsem dlouho neviděla. Když jsem posléze zjistila, že Bettis hrála i v hororu May, nemohla jsem se ubránit srovnávání hlavních postav v obou filmech. Není překvapením, že May to vyhrála na celé čáře, důkazem toho budiž moje rozdílné hodnocení obou filmů. Ale zpátky k Toolbox Murders... Příběh se ze začátku tváří jako thriller s několika velmi efektním vraždama. Posléze se však přehoupne do jakési mysteriózní detektivky, což je asi nejslabší a nejméně zábavná část filmu. No a nakonec přichází ryze slasherová část, která opět vylepšuje skóre. Škoda přitom, že na vrahovi si nedali moc záležet a dali mu navíc dost podivnou a nic nevysvětlující "backstory". No, mohlo to být o dost lepší... ()

destroy83

Hooper spojil hutnou atmosféru s drsnou vyvražďovačkou a výsledný Toolbox Murders zaručuje velmi kvalitní hororovou podívanou. Děj se odehrává v tajemném starém hotelu Lusman v Hollywodu, kam se nastěhuje mladý manželský pár Nell a Steven. Steven tráví veškerý čas v práci a Nell začne po několika podivných událostech odkrývat krvavé tajemství starého hotelu. Atmosféra snímku by se místy dala doslova krájet a vraždy jsou vždy nápaditě a patřičně krvavě zpracovány. Pointa filmu je odkrývána velice pozvolna, takže se divák nemá šanci nudit. Na druhou stranu některé postavy působí dost křečovitě, což jinak bezchybnému snímku ubírá na celkovém dojmu. U mě čtyři poctivé hvězdy. ()

adams89

Další typická bezpříběhová hororová vyvražďovačka. Pro náročného diváka je to hodně podprůměrný film. Pro milovníky hororů je to už však možná lehký nadprůměr. Výkony herců nestojí vůbec za nic. Nejenom že jsou úplně neznámí, ale lze je i navíc s klidem přirovnávat k hercům z televizních reklam. Jediné, co bych mohl pochválit je solidní hororová atmosféra, napětí (hlavně ke konci filmu) a postava padoucha. Takové vraždící monstrum se jen tak nevidí! Ale to je bohužel asi tak vše, co film nabízí. Když to tak shrnu, koukat na to, byla to spíš ztráta času.30% ()

Raven0

Opravdu trapně nudné. Vrah v podání jakého si maníka v ninja oblečku sám o sobě působí komicky a jeho nesmrtelnost je opravdu ubohost. Ani pár vcelku dobrých scén to nezachrání. Herci jsou strašní a smrt jim doslova přejete. Protože kdo by chtěl žít tak dementním životem? Ruce pryč. Z celkem průměrného režiséra je nula. ()

elanius

Nebyť mierne skazeného záveru, ktorý si Tobe mohol odpustiť, by sa u mňa jednalo o jasné 5 hviezdičkové prekvapenie. Ešte lepšia ako samotná pointa s vraždením, ktorá začína byť zaujímavá až po odkrytí zverstiev pána domáceho je temná a beznádejná atmosféra starého hotelu, z ktorého sa nedá uniknúť. Tak toto dokonale vystihuje moju predstavu o nočnej more :) ... 8/10 ()

Danny F.

Tohle tu už jednou bylo. Podobnost s Texaským masakrem je trochu znát. Vraždičky ujdou, atmosféra taky nějaká je. Za neoriginalitu originální průměr. 50% ()

zdenny

Snad si pan režisér nemyslí, že touto amatéřinou přitáhne diváky k případné "dvojce". Zpočátku to ještě ušlo, když ale přišla řada na akci a umírání, herci (?) se projevili jako ochotníci. S rozpočtem bych si taky hlavu nelámal, protože odhaduji, že se film točil v jedné místnosti - bylo to vše velice levné. Film ani vraždy neměly žádný smysl, gore (?) scény taky ne. Hlavní hrdinka si pobíhá po baráku a myslí si, že je jak Linda Hamilton v "Terminátor 2" při útěku z blázince. Opravdu vše velice chabé a beze smyslu. Samoúčelná krávovina co nemůže potěšit ani pubescentního diváka. Navíc v úvodu filmu byl prolog, kde se říkalo něco o tom, že lidé, kteří zkouší štěstí v Hollywoodu se někteří vrátí, někteří ne. Film o tom vůbec nebyl, byl naprosto o něčem jiném. Proto jsem zhnusen úvodní upoutávkou, která byla upoutávkou k úplně jinému filmu, tudíž trapná. Trapné zde bylo naprosto všechno a i to, že mě film donutil šestkrát u něj usnout. Jednu hvězdu dávám za to, že při troše uvažování a invence z toho mohl být celkem slušný komorní horror. ()

klima777

Toolbox Murders mi přišly nesmírně legrační, ale zároveň nepříliš zábavné. Což by se u podobného typu filmů asi dít nemělo. Tak aspoň omluvu... Ne. Tak aspoň jednu hvězdičku... ()

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr