Rozvedená Mexičanka Flor Morenová se vydá s malou dcerou Cristinou do USA, aby tu začala nový život. Zatímco Cristine začne chodit do školy a velmi rychle se naučí anglicky, Flor je nejistá a dlouho se uzavírá v mexické komunitě. Ví, že nemůže sebe a dceru uzavřít před okolním světem navždy, a tak nakonec přijme práci hospodyně v zámožné rodině Johna Claskyho. Seznamuje se s jeho sobeckou manželkou Deborah, jejími dvěma dětmi Bernice a Georgem a s její matkou, bývalou zpěvačkou Evelyn. Postupně zjišťuje, že Claskyovi mají přes své bohatství horší problémy než ona. I Flor však čeká vážný problém. Na přání Deborah musí strávit s Claskyovými léto, a to znamená vzít s sebou i dceru. Claskyovi si ji okamžitě oblíbí, Deborah jí dokonce začne dávat přednost před vlastními dětmi. Také Cristina je okouzlena životem a bohatstvím Claskyových. Situace začne být vážná, když Deborah vezme Cristinu na nákupy bez povolení Flor a začne jí kupovat drahé dárky. Vše vyvrcholí, když Deborah zajistí pro Cristinu stipendium na velmi drahé soukromé škole, do níž chodí Bernice. Flor se rozhodne dát výpověď. Cestou potká Johna, který se právě dozvěděl, že mu byla manželka nevěrná. (TV Nova)

Timak

Tak dlouho jsem otálel se shlédnutím tohoto filmu, až málem lituji, že jsem se na něj nepodíval dřív. A nebo možná právě teď, jsem dozrál do momentu úplného pochopení Sandlera, nádherné Paz a dokonce i paní Deborah =) Protože tento film "zraje" s váma. Ani chvilku jsem se nenudil a pořád bych chtěl víc a víc. Nemá to chybu - nebo aspoň jsem ji nikde nenašel ()

skretik

Začína to zaujímavo... vyvíja sa to tiež zaujímavo... a od polovice sa to len tak vlečie... koniec prekvapivý, ale celkový dojem nezachránil... ()

VanTom

Samozřejmě to kvůli požadavkům zápletky scénáristé jakžtakž omluvili, ale že (ilegální) přistěhovalkyně po 6 letech v USA nežbleptne slovo anglicky, tím si mé sympatie fakt nezískala. Kromě toho její nerozumění a hispánský šarm jako z televizního sitkomu sklouzávaly k mírné křeči; špatnou manželku (TM) pak chuděra Téa Leoni zkarikovala do neuroticky nevyrovnané hysterky, ještě s nevěrou. Nicméně přitažlivost mezi krásnou Paz Vega a civilním cíťou Sandlerem jiskřila hmatatelně, stejně jako jejich starost a láska k dětem, a vůbec všechny ty racionální brzdy, proč „(ne)hollywoodský“ konec bude jediný možný, i když neuspokojující, měly správnou romantickou význačnost. ()

blackJag

Další z příjemných a citlivých rolí pro Sandlera, který dokazuje, že i inteligentní (nebo ne úplně hloupý) scénář má v jeho filmografii své oprávněné místo a klidně by mohl zaujímát i podstatnější část. Brooksův film je potom skutečným průsmykem mezi několika regulérními žánry a je určitě sympatické, že netlačí moc na pilu a nic nežene do extrémů ani na jednom z pólů (žádný ukrutný happyend, ale ani tragédie). Co mne ale vytáčelo, tak určitě postava Leoniové, jejíž motivace mi přišli dost těžkopádné a v tomto směru film neuspěl. Snímek jako takový s tím naštěstí úplně nepadá. Hudba: Hans Zimmer. 70% ()

Autogram

Ani komédia ani romantika, iba rodinný film s úplne nelogickými postavami a neuveriteľným množstvom trápnych scén bez ďalšieho zmyslu. Ak práve toto trápi Mexikáncov v Amerike a svoje dilemy chcú riešiť takýmto spôsobom, tak som asi niečo nepochopil. SPOILER: Vzdať sa štipendia a zostať nevzdelaný len kvôli egu a nejakému pocitu bolo zúfalým zavŕšením filmu. –––– Jsem dcerou své matky. ()

jatamansi

Mou favoritkou byla vedlejší postava, obtloustlá nešťastná dcera Bernie, a babička, u které si nikdo nevšimnul, že přestala pít. Jinak to není film na mé gusto, podbízivý a snadno čitelný, alespoň že spolu nakonec nezůstali. Sandler s kudrnami naprosto nemožný. U americké matky jsem si vžycky řekla, že je snadné milovat cizí krásnou štíhlou holčičku, ale proč se nevěnovala talentované vlastní - to mi nějak nevysvětlili. Ale Paz Vega hrála dobře roli matky, které někdo pomalu a rafinovaně krade dceru. Jeden citát si nemohu odpustit: „Chceš se opravdu stát někým tak úplně jiným, než jsem já?“ Ale podruhé to vidět nemusím. ()

jenik71

Paz Vega je nejen krásná, ale i dobrá herečka, z ostatních se mi líbil jen Adam Sandler. Naopak mi nějak vadila hystericky pokřikující Téa Leoni, i když chápu, že i takové role musí někdo zahrát. Co se týče obsahu - občas je tu jakási myšlenka nebo lepší moment, ale celkově jsem asi očekával něco trochu jiného a lepšího. ()

Soweek

Tenhle film je čistá emocionální záležitost, takže jestli máte zrovna pocuchané nervy a hledáte film na uklidnění, tady nehledejte. Adam Sandler umí, přesvědčil mě velmi pevně i v Reign over me, tak jsem si řekl, proč nezkusit i tento méně známý ne moc provalený film a neprohloupil jsem. ()

Hortenzia

tvorcovia sa zrejme v polovici filmu,po tom,čo uvideli neznesiteľné hysterické scény téi leony, rozhodli namiesto romantickej komédie vyrábať rodinnú pseudodrámu...nie že by im to vyšlo...každá jedna načatá vec ostala nedokončená, od obezity sandlerovej dcéry,cez neveru až po milostný vzťah,na ktorý sme všetci čakali od začiatku filmu,takže na konci vám neostane okrem tvrdohlavej matky a milujúcej dcéry nič...aj keď niekomu to stačiť môže...hviezdičku dávam len za paz vega,ktorá bol očarujúca a adama sandlera,ktorý sa konečne raz držal herectva namiesto komediantstva a len mu to prospelo ()

sedm.1

Slabé tři *!Největší problém u Špangličtiny jsem měl s tím,že jsem vlastně vůbec nevěděl,kam jí zařadit.K romantice to sice mělo nejblíž,ale nemohl jsem jí zde vůbec přijít na chuť.Na komedii je zde toho k pousmání velmi málo a dramatická složka,která je tu naopak cítit mnohem víc,je zas zasazena do prostředí,kde jí nemůžete brát vážně.Takže jde vlastně jen o jeden životní příběh,který by však vydal tak na jednu epizodu nějakého seriálu a né na neunosných 130 minut.Strašně moc zbytečných scén,strašně moc zbytečných dialogů.City,pocity a jednání všech postav jsou navíc velmi často přinejmenším málo uvěřitelné,takže ani takto film nedokáže připoutat.A ani herci nepředvádějí kdovíjak impulsivní herectví,sumesumárum Španglicky snadno a rychle je více než dvouhodinová průměrná povídka z cyklu Bakalářů(to už asi neexistuje,že? :)) ()

MaMitti

aneb 3x variace na téma matka a dcera, alespoň pro mne nejhlavnější linie filmu. Líbilo... i přesto, že to byl Hollywood. Zajímalo by mě toto téma v podání nějakého evropského režiséra. Paz Vega je úžasná. ()

terin.manka

Komedie co pobaví a nasmějete se, ale i hezký romatický film. Jednu dobu jsem na tenhle film skoro pořád koukala na HBO. Film zvedne náladu snad každému kdo se na něj koukne. Hlavně když je v hlavní roli Adam Sandler. ()

cab

Nepochopeni a herecka neschopnost. Presne tohle mi naskocilo na rty po dvouhodinove projekci dalsi radoby komedie s Americany oblibenym (Adam Sandler). Cely film se marne ceka na vysvetleni postoju a neprirozeneho chovani nekterych hercu. Nevim, co timto rodinnym paskvilem chce cely stab rict, ale jedno vim jiste. Uz mam pokrk zkreslovani latinskoamerickych tradic, ktere v mnohym filmech vypadaji az absurdne. Pro buh, vzdyt jsme v 21. stoleti. Odmitnuti stipendia, manicko-depresivni vystupy manzelky (Tea Leoni) a zmatene reakce Flor (Paz Vega), ktera ma silu opustit rodne Mexiko proste nedavaji smysl. 20% ()

joshula

Příjemná komedie, která se povedla nejen díky skvělému Adamu Sandlerovi. Realizace je velmi dobře provedena a film mě vtáhl do děje. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman