Rozvedená Mexičanka Flor Morenová se vydá s malou dcerou Cristinou do USA, aby tu začala nový život. Zatímco Cristine začne chodit do školy a velmi rychle se naučí anglicky, Flor je nejistá a dlouho se uzavírá v mexické komunitě. Ví, že nemůže sebe a dceru uzavřít před okolním světem navždy, a tak nakonec přijme práci hospodyně v zámožné rodině Johna Claskyho. Seznamuje se s jeho sobeckou manželkou Deborah, jejími dvěma dětmi Bernice a Georgem a s její matkou, bývalou zpěvačkou Evelyn. Postupně zjišťuje, že Claskyovi mají přes své bohatství horší problémy než ona. I Flor však čeká vážný problém. Na přání Deborah musí strávit s Claskyovými léto, a to znamená vzít s sebou i dceru. Claskyovi si ji okamžitě oblíbí, Deborah jí dokonce začne dávat přednost před vlastními dětmi. Také Cristina je okouzlena životem a bohatstvím Claskyových. Situace začne být vážná, když Deborah vezme Cristinu na nákupy bez povolení Flor a začne jí kupovat drahé dárky. Vše vyvrcholí, když Deborah zajistí pro Cristinu stipendium na velmi drahé soukromé škole, do níž chodí Bernice. Flor se rozhodne dát výpověď. Cestou potká Johna, který se právě dozvěděl, že mu byla manželka nevěrná. (TV Nova)

baaaja

Jednoduchá a nenáročná komedie na večer, kdy se doma nudíte. Vtipy na diváka nijak netlačí a nedolíhají, takže působí dost nevtírávě a plynule. Docela pěkný fakt :) ()

BUD-SFIS

Oj skoda toho uletu, kde divak je velmi dezorientovan a nevim na co se diva. Komedie? Drama? Romanticky? Vypraveni? nebo normalni dej. Tam nekde se clovec ztraci a rika, no jo vzdyt ono je to vlastne vypraveni a nebo neni. ? Prvni pulka vyborna a pak uz by stacilo tak 30 minut na dokresleni situace a jineho, pac to bylo moc dlouhe a misty az nudne. ()

Wormboy

Pohodovy a nevtieravy film na oddychovy vikend, ktory ma nicim neprekvapil, ale ani nesklamal a na zaver poskytol peknu myslienku. Velke stastie, ze hlavnu hrdinku nehrala Penelope Cruz. ()

Martrix

Že měl film dlouhou stopáž? No a? Zcela neobjektivně přiznávám, že jsem se kochal pohledem na přenádhernou Paz Vega, takže jsem se nenudil ani na chvíli. Navíc postavy i dialogy byly napsány velmi dobře, takže Špangliš nemám co vytknout. Byl jsem v USA dost dlouho, abych měl slušnou představu o tom, jak fungují vztahy mezi portorikány(obecně přistěhovalci) a rodilými američany, takže jsem bral Brookse s nadhledem. Což ale neznamená, že je podobný příběh z říše sci-fi. Ve skutečnosti je to velmi laskavý pohled na všechny postavy...takové to hledání dobrého i na těch, kteří jsou napohled ti "zlí". Ale především je to nemoralizující a přívětivý pohled na ženu, která nechtěla přijít jak o svou hrdost, tak o svou dceru, což by se přijetím darů a pomoci jiných, mohlo snadno stát. ()

Juto

Je to bohatá zmes humoru a smútku. Režisér Brooks je pevne zodpovedný za túto príjemnú rozprávku, pretože dostáva skvelé výkony od všetkých vrátane dvoch supertalentovaných detských hercov. 7/10 ()

c.tucker

Mílý a romantický snímek s Adamem Sandlerem v pro něj neobviklé roli, ve které je velmi skvělí. Téa Leoni předvádí fantastický výkon se svou "šílenou" ženou/matkou. A v neposlední řadě senzační Paz Vega, která zde předvádí opět fantastický výkon. ()

otík

Hodně zvláštní, zajímavý a dobrý film. Z počátku jde o komedii, pak o rodinné drama a končí to nesourodou romancí. Adam Sandler podal tlumený, ale o to lepší výkon ve filmu o tom, jaké trable mohou v rodinném soužití nastat, když klasická americká rodina zaměstná mladou Mexičanku s dospívající dcerou. Téa Leoni je skutečně nesnesitelná, Paz Vega neuvěřitelně krásná a Sandler vtipně dramatický. ()

dr.fish

Spanglish je hybrid dramatu, romantické komedie a sračky. Toho prvního tam moc není, ale je to vcelku dobře udělané, toho druhého je mnohem víc a samé otřepané fráze, a toho třetího blíže konci stále přibývá. Takže se z první zajímavé a místy i dobré první půlky dostáváme do změti bezradnosti půle druhé a je to pěkná nuda. A Sandler tu nemá co hrát, což jsem u něj snad viděl poprvé. Smutné...60% ()

kocik1

Líbivé, miloučké, snažící se být ze života a přitom o kilometry mimo něj. Veskrze se ale dá říct, že i celkem dobře dívatelné. Tak hurá: vyndat žehlící prkno a jde se na to.:-) 52% ()

eye candy

Na tuto roztekanou romantickou komedii, jsem se dival ze tri duvodu - brooks, sandler a paz vega. Nebyl jsem zklamany, to ne. Ale na druhou stranu kvalit as good as it gets to urcite nedosahovalo. Mozna kdyby film dopadl jinak [jsem dcera sve matky-tenhle blabol jsem malem nerozchodil] hodnoceni by bylo lepsi. Vubec cele to tema rodicovstvi mne prislo hodne kycovite. Proto je pro me spanglish jen dalsi z rady docela koukatelnych bezpohlavnich sladaren, s nekolika povedenymi dzouky, ale zas ne tolika abyste si na ne za cas vzpomeli ()

Magneto

Krásny a hrejivý film,ktorý ma nadchol svojou emocionálnou hĺbkou a jednoduchým sposobom rozprávania deja.J.L. Brooks vie točiť filmy s veľmi špecifickou atmosférou,ktorá angažuje diváka v problémoch hlavných predstaviteľov.V tomto prípade sa mi na príbeh matky a jej dcéry pozeralo tak dobre,že som dlhú metráž filmu ani nepostrehol.Treba zmieniť aj prekvapivo sympatický herecký výkon Sandlera a klasicky otravnú Téu Leoni.Jeden z mála filmov,ktoré ma dohnali k slzám štastia...To oceňujem ()

Mrkvič

Hodně netradiční romantická komedie. Závěr je super. Vožralá tchýně je super. Dialogy jsou úžasné, ač často až moc duchaplné a nereálné na vzniklé okolnosti. Po většinu času jsem se místy usmíval a oceňoval nepodbízivý humor. Jenže ta stopáž je ke konci už docela úmorná. Hlavně scény, kdy se řeší něco nového, co nikam neposouvá hlavní dějovou linii. A že tam takových zastávek je. ()

venison

Tuhle Sandlerovku jsem nechávala hodně dlouho uležet u ledu a dnes mě náhodou překvapila v telce.. Musím říct, že se hladce probojovala na špičku Sandlerových filmů.. Hodně emotivní, skvělý příběh, výborní herci v čele s úchvatnou Paz Vegou.. Chytlo mě to velmi za srdce a na konci jsem napětím ani nedýchala.. Krásně podané americké klišé ohledně třídních rozdílů.. "Christino, opravdu je tak strašné být stejná jako já?" ()

ywo666

Ukrutne ma to nebavilo. Pritom Sandler tu vôbec nie je otravný. A Paz Vega je veľmi sympatická. A Tea Leóni tiež zvládla svoju úlohu dobre. Keď sa ale človek pri filme nudí, nič mu nepomôže. James L. Brooks natočil po As good as it gets film o tri triedy horší. 2* a nech sú radi. Už nikdy to nechcem vidieť. ()

Pavlínka9

Je to zvláštní, ale tohle není taková ta klasická americká komedie, jak se od toho očekává. Ono se to nezdá, ale ve filmu je veliké množství dost zásadních témat (manželka, která má životní krizi, manžel, který je na tom obdobně, matka, která pije ještě dříve než v poledne, dcera, které je vytýkáno, že se nevejde do oblečení velikosti č. 8, dále přistěhovalkyně, která neumí anglicky atd...) Je toho tam hodně moc a mimo skvělé Cloris Leachman, která je Božská, tam žádné vtipné hlášky nejsou...Je to totiž dost "dramatický" film,u kterého člověk objeví plno zákoutí společenského života a toho, jak můžeme být šťastni za to, co máme...K tomu ještě zajímavost, že při natáčení režisér neuměl španělsky a Paz Vega zase anglicky, tak to byl hodně silný oříšek...Doporučuji, ale ne jako komedii.... ()

Brandon

Ve Spanglish se hraje jako o život, jakoby každej hrál s ambicemi na Oscara (snad vyjma Chumy, do míčku zblázněnýho labradora :-). Místo pláče nastupuje hysterický záchvat, místo vzteku přichází exploze nepříčetnosti. Asi i autor scénáře se pokoušel ulovit zlatou sošku, dialogy jsem slyšel, vnímal, ale neměl jsem páru o co jde. A to by měla být obyčejná oddychová komedie. I obtloustlý Sandler zrovna dvakrát vtipem nesršel. Samé mínus. Asi jsem loco como cencerro, ale když jsem si uvědomil s jakým přiblblým spokojeným výrazem v obličeji na film zírám, tak nemůžu jít pod čtyři hvězdy. P.S. Budu se opakovat, tu živočišně divokou hispánskou perlu, Medemovu magicky sexem nabitou Lucíi, Paz Vegu, zbožňuju :-) ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman