Komediální drama debutujícího režiséra Dana Harrise zobrazuje jeden rok ze života typické rodiny z americké vyšší střední třídy. Scénář filmu Imaginární hrdinové zaujal režiséra Bryana Singera natolik, že Harrisovi nabídl napsat scénář k pokračování úspěšné blockbusterové série X-Men. Snímek Imaginární hrdinové podobně jako filmy Ledová bouře (r. Ang Lee) nebo Obyčejní lidé (r. Robert Redford) zobrazuje prostředí vyšší střední třídy s mnoha jeho pokryteckými nároky, přetvářkou a pozlátkem, jehož obětí se stávají především děti. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

otilrak

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to hodně podobné Americké kráse. Jinak skvěle popsaný život rozpadající se rodiny, která utržila těžkou ztrátu. Člověk by se do nějakých postav až vžil... ()

jafuska

příběh plný bolesti a smutku nad ztrátou nejbližšího člena rodiny, emoce jsou vidět všude, v každé vteřině filmu, každý se se ztrátou vyrovnává po svém, ačkoliv děj plyne velmi pomalu, ke konci je nám pak jasné proč se všechno odehrálo, takže divák si musí počkat do úplného konce, aby vše pochopil, jak byl myšlený scénář, herečka Sigourney Weaver tuto roli sice zvládla dobře, ale na ní tento film nestojí, ačkoliv je to dobrá herečka, vše se točí úplně jinde, kolem jiných lidí, a to se mě právě líbí, ()

subic

Zajímavý film a já dávám nízké hodnocení jen proto, protože příště už bych se na to asi nevydržel dodívat. Přijít o někoho blízkého je bolestivé a každý si tu svou bolest nese v sobě sám. A je těžké jen tak přihlížet a nedělat nic, když se i další člen rodiny zabíjí. 50% ()

Little

"Taková normální americká rodinka." Neobyčejně zajímavé drama, které mě nenudilo ani minutu. Dan Harris držel režisérské otěže pevně v rukou. Sigourney Weaver a celá herecká parta tak zajímavě hrají své role, až z toho mrazí. Vše podkresluje nevtíravá hudba Deborah Lurie a Johna Ottmana. Hodně příjemné překvapení o středečním odpoledni. ()

HAssAN

People are so stupid and I can't bear living around anymore. And they only get worse and you just have to find the one quality that makes them,bearable. Like me. I'm your mother,so... you have to like me. ()

Ironhead

Prekvapeni patecniho vecera na CT2. Ze je Sigourney skvela herecka vim davno, ale ze je/byla i ve svych 55 nadherna, charismaticka a porad uzasne sexy zenska, tak to hmmmm.... to vim az po tomhle filmu ;) *thumb up* ()

kolodej1

trochu netypická role pro Sigourney Weaver, stejně jsem pořád čekal, kdy jí za zády vykoukne Vetřelec. Nicméně, nebyl to vůbec špatný počin. I přesto, že film začíná tragédií, tak nejde o kdovíjak depresivní snímek a je zde prostor i pro humor, třeba velice překvapivý fórek na konci filmu. Jsou tu pěkné a silné scény a rozhodně se člověk nenudí. Závěr filmu se také hodně povedl, takže mohu tenhle vydařený snímek jen doporučit. Herecké výkony hlavních představitelů taky stály za to. Plný počet jsem nedal jen proto, že některé pasáže filmu mi přišly nadbytečné ()

cashplouch

Drama rodiny, která podstupuje zkoušku ohněm - rodiče jsou nuceni čelit smrti syna, sourozenci se vyrovnávají se ztrátou bratra. Každý se s tímto faktem sžívá jinak, po svém, každý také po roce dojde k osobnímu rozhřešení. Téma nijak nové, kolikrát filmově zpracované. Přesto nelze scenáristovi a režisérovi Danu Harrisovi upřít slušně napsané postavy a situace, s kontrasty ( střízlivě použitý humor versus vážné momenty) a zajímavým vyústěním ve finále. Výsledek podpořili i bezchybné herecké výkony. Výborná Sigourney Weaver podobnou "rodinnou bouři" zažila už u Anga Lee - v tomto případě svou matku obdařila jemnějšími výrazovými prostředky. (Musím přiznat, že je hodně příjemné vidět ten rozdíl mezi obdobným typem ztvárněných rolí.) Jeff Daniels je také skvělý jako otec, stejně tak Emile Hirsch jako syn. Film je to nenápadný, zato působivý. ()

stado

Smrt syna je pro rodiče to nejhorší co se může stát a když je to dobrovolný odchod...Otázka proč? Pocity viny. Každý se s tím vyrovnává po svém. Tak toto je základní námět tohoto filmu. Herecký koncert pro Sigourney Weaver. Sarkasmus, kouření trávy,ale v duši velká bolest. Dále Jeff Daniels, který mě mile překvapil a nesmim zapomenout na Emile Hirsche z kterého jednou může něco být. Toto drama stojí opravdu za shlédnutí ()

90125

Velmi citlive, ludske a decentne natocene drama o rodine, ktora spolu prestala komunikovat. Rodina plna obycajnych ludi, ktori sa stali hrdinami, lebo si uvedomili, ze ak chcu rodinu zachranit, musia najst odvahu zacat sa spolu rozpravat a chapat jeden druheho. Ziadna action, ani krv, ale urcite tiez ziadna nuda. Inteligentne dialogy zaujmavych figuriek, ktore postupne odkryvaju svoje tajomstva. Hoci ide parkrat doslova o zivot, film ma pokludne tempo (mozno az prilis pokludne), ziadne adrenalinove situacie sa nekonaju. Velmi pozitivne je tiez, ze sa to cele netvari smrtelne vazne. O humorne momenty nie je nudza. Filmarske remeslo na vysokej urovni. A Sigourney a Jeff Daniels su spickovi. 70 % ()

raru

Nebyť v tomto filme Sigourney Weaver,bol by to podpriemer.Ale keďže tam je, a je jednoducho božská,nadvihuje hodnotenie zásadným spôsobom. ()

Aloika

O čom to vlastne bolo?? Akosi mi unikal dej. Dopozerala som to až na tretí krát. Som sa mohla 112 minút pozerať z okna. To by bolo väčšie vzrúšo. ()

Escapar

Film, ktorý ukazuje život ľudí, ktorým sa nie všetko darí podľa vlastných predstáv a okrem toho ich zasiahne aj tragédia. nesklamal som sa v hereckom výkone Sigurney Weaver a uz vobec nie v hercovi Emile Hirsch, nakolko sledujem, že často hrá v nadpriemerných filmoch, či už s dávkou humoru alebo silného emotívneho zážitku a svoju rolu hrá bravúrne. Film sa mi páči a dávam mu všetky hviezdičky, lebo hovorí o situácii, ktorá sa može stať v každej rodine a o situáciách, ktoré sa vlastne aj dejú, či už medzi manželmi, súrodencami, kamarátmi, v skole a podobne. ()

JerryPilsen

Tvrdá kritika americké společnosti.Pojatá nezávisle a pozvolně.Příběh nabývá zápletku za zápletkou,ale ani výborné herecké výkony nedokážou přebít neskutečně pomalé tempo. ()

lineker

Klidné pomalé, volně plynoucí drama, které se odpýchne od tragické události jedné rodiny a setrvačnost již zvládá zbytek. Skvělá netypická Sigourney. ()

Liesel1

Námět filmu je velice dobrý, ale v tomto filmu špatně zpracovaný. Začátek se zdá být slibný, brzy ale zjistíte, že film tak kvalitní není. Až ten konec to vyšplhal z té jedné hvězdičky (kterou jsem tomu původně chtěla dát, alespoň za ten námět a občasné napětí) na tři. Film sám o sobě je velice depresivní, jako komedii bych ho neoznačovala. Hraní většiny herců, jinak velice dobrých, mi přišlo umělé, neupřímné a přehnané, až na pár scén. Také jsem postřehla, že problémy ve filmu se řeší zásadně takhle: drogy, alkohol, sebevražda, občas násilí. O nějaké lásce to moc není. Pro někoho, kdo má deprese, by tenhle film mohl být velice špatným příkladem, protože divákovi až skoro nutí pocit, že se problémy nedají vyřešit jinak než braním drog, pitím alkoholu, sebevraždou nebo zbitím slabšího jedince. Jsou lidé, kteří to tak řeší, ale nebylo by na škodu, kdyby film více ukázal i jiná řešení než jen tato. Je sice dobře, že film odhaluje i temné stránky života, ale nějak zapomíná na ty světlé. Občas jsem napjatá byla, jak co dopadne, ale potenciál filmu se rozhodně dal rozvinout více. Jediná scéna, které nemám co vytknout je skoro na konci. Malý SPOILER: Opilý a naštvaný syn přijde domů, pohádá se s otcem a ten hádku vyřeší objetím, které je v tu chvíli tolik potřebné. Konečně náznak toho, že problémy se dají řešit i s pomocí lásky. Kdyby tam takových scén bylo více - kdyby byl i zbytek filmu na podobné úrovni, byl by film o mnoho lepší. Samotný závěr je také docela dobrý, ale i tam by se pár výhrad našlo. Film doporučit nemohu, protože v tomto ohledu musí každý posoudit sám, jestli se na to chce podívat, a jestli to vůbec zvládne. ()

Sejkorka

Snímek Imaginární hrdinové podobně jako filmy Ledová bouře (r. Ang Lee) nebo Obyčejní lidé (r. Robert Redford) zobrazuje prostředí vyšší střední třídy s mnoha jeho pokryteckými nároky, přetvářkou a pozlátkem, jehož obětí se stávají především děti. Takže variace na Obyčejný lidi ? Proto ten název v češtině? Rozhodně to není špatný film a Sigourney Weaver je pro mne v nejlepší roli, ve které jsem ji viděl. První půlka je lepší, pak se to zlomí a jde trochu z kopce. Závěrečná pointa však překvapí. (Hlavního hrdinu nemlátil spolužák, ale starší bratr, který na začátku filmu spáchá sebevraždu). ()