Let Fénixe

• USA Flight of the Phoenix (více)

Skupina zaměstnanců petrolejářské firmy pracuje na pokusném ropném vrtu uprostřed mongolské pouště. Pak ale náhle přichází příkaz práce zastavit a vrt opustit. Kelly Johnsonové se to vůbec nelíbí a stejně tak se jí nelíbí Frank Towns, kapitán letadla, které pro ně přiletělo. Přesto si ale všichni rychle sbalí a nastupují na palubu. Na poslední chvíli nastoupí i Elliott, mladík, který se tu ocitl s tím, že hledá po světě práci. Brzy po startu přijde prudká bouře, do které se letadlo dostane. Frank se tváří zasvěceně a prohlašuje, že ji obletí. Situace se ale stále zhoršuje a na palubě brzy zavládne panika. Už je jasné, že bude nutno někde nouzově přistát. Vzhledem k podmínkám a poškozenému letadlu se to podaří jen s velkou námahou. Ještě před tím ale z paluby otvorem vzniklým po kolizi vypadne jeden z cestujících. Další dva během ztroskotání zahynou. Zbylí pasažéři jsou celkem v pořádku, zjišťují ale, že se ocitli kdesi hluboko v poušti Gobi, možná už na čínském území, a že je dost pravděpodobné, že se firma, která je zaměstnává, ani příliš nebude snažit je najít...  Když jednou v noci z improvizovaného tábora odejde James Liddle, jeho přítel Rodney se ho vydá hledat, přestože mu to kapitán Frank vymlouvá. Nakonec se oba sejdou a najdou i tělo Kelyho, který vypadl z letadla. Zjistí přitom podivnou věc: chybí mu hodinky, které měl během letu na ruce, a všude na zemi jsou prázdné nábojnice. Zdá se, že daleko v poušti přece jen nejsou úplně sami… Kapitán Frank chce čekat, až je někdo začne hledat, ale mladý Elliott přijde s překvapivým návrhem: z dvoutrupového poničeného letadla by se dalo postavit jiné, které by mohlo létat. Všem se to zdá jako čirá utopie, Elliott ale tvrdí, že je povoláním letecký konstruktér. Možnost stavby letadla skupinu na jistou dobu rozdělí, zejména Frank není tomuto řešení vůbec nakloněn. Nakonec ale souhlasí i on, že je lepší se o něco pokusit než jen sedět a čekat na zázrak. Tím spíš, že zásoby vody se rychle tenčí a také jídla je pomálu. Ve dne je navíc nesnesitelné vedro… (TV Prima)

tranquill

"Nejde o výhru nebo prohru, jde o to zůstat naživu!" Kvalitní, až psychologické, dobrodružné drama s jednou hvězdou navíc za skvělé exteriérové kamerové scény. ()

Urukhaj98

Hodnotím po druhém shlédnutí, několik let od prvního. Co si budeme. Film není nic extra. Nástřel příběhu zní na papíru dobře, ale scénář hapruje v mnoha ohledech. I přesto má film pár výborných momentů. A co je jeho největším kladem? Let Fénixe dal světu jednu z nejlepších postav, jaké se kdy na obrazovce objevily. Dr. House. 6/10 ()

Gardenboy

Ve+mi slabé. Herecké výkony nepresvedčivé, konanie nelogické, efekty nedokonalé. Všetko, čo moderný film má mať, tento postráda. Jedna * je za to, že aspoň sa snaží tváriť vážne. ()

LordMysti

Vcelku zajímavý hezky natočený dobrodružný snímek u kterého neusnete, ale který vás ani nijak silně nechytne. Prostě pohodová koukací věcička. ()

FoxMulder

Nejlepší je scéna, kdy se jde jeden v noci vyčůrat, vyleze z vraku, zakopne, zkutálí se a už ho nikdy nikdo nenajde... ()

Nekroskop

Tak nevim. Známých jmen je tu hodně, a některá jistě mají svojí kvalitu, ale přesto jsem po celou dobu měl takový pocit, že už jsem něco podobného viděl, a ne jednou (původní Let jsem neviděl). Všechno už tu bylo, nic nového tu není. Předvídavost, bez akce, jen ta kamera a střih byly ucházející. ()

AntiasKing

Úplně nesnáším ty trapné chvilky, když nějaký boss řekne "deme do toho ne?" a teď musí každý člen zvlášť říct ano, já taky. Proboha........Mno, trošku tam potěšil dr.House a jako jediný normální se tam choval Ribisi. Jinak dobrá hudba. 50% ()

Kingjiri

Už delší dobu jsem nebyl o průměrnejch třech hvězdách natolik přesvědčenej. V hereckym obsazení lze sice najít pár zvučnějších jmen (největšim lákadlem je určitě Hugh Laurie alias Dr. House), přesto je herectví na průměrný úrovni. Stejný je to i s příběhem, hudbou nebo režií. Pozastavit se musim snad jenom nad odfláknutym koncem, protože mě dost zajímalo, jak s letadlem bude kapitán Towns přistávat. Nicméně v rámci béček sympatickej výtvor a svejch 35 Kč, který jsem dal za DVD, nijak nelituju. PS: Doufám, že se rutinér John Moore konečně odprostí od průměrnosti v nový Smrtonosný pasti. ()

danny_21

Průměrná jednohubka na ospalý večer, kde se nic moc neděje ( až na výborně natočenou havárii, která mě navnadila k dalšímu sledování ), postavy jedou daných kolejích a jaksi nemají prostor zaujmout, protože jejich vývoj je nulový a tak nakonec jeden prozíval až ke konci tohoto pouštního dobrodrůža - 55 % ()

Likan7

I když o dobrou půl hodinu kratší než originál, je nový Let Fénixe ještě nudnější a prázdnější. Plejáda známých tváří ještě nedává záruku dobrého filmu a John Moore tohle jen potvrdil. Všechny jeho filmy před Fénixem i po něm jsou nudné uňouňané nicky, které jednoduše nebaví. A tohle je jen další takový film. Bez napětí, akce, zajímavých dialogů. ()

marlon

Hudobný podmaz v podaní Massive Attack (skladba "Angel" nemá chybu) je zrejme najsvetlejším momentom tohto nie veľmi vydareného remaku, kde jediným stimulujúcim faktorom pri rozvíjaní príbehu je len zúfalé predkladanie stále nových (akože napínavých no v skutočnosti naivitou zaváňajúcich) zápletok. Jeden z tých mnohých filmov, ktoré stačí vidieť raz! ()

Bube1

Abyste rozuměli, tak film jako takový je na jasné 2 hvězdy. Postavy jsou ploché a nezajímavé (což nechápu, když je film pouze o nich), režie mi nesedla a celkově je pro mě snímek zklamání. NICMÉNĚ tu hvězdu navíc dávám za jednu konkrétní scénu, která neměla chybu. Jedná se o noční setkání s čínskými pašeráky. Tahle část jakoby vypadla z úplně jiného filmu, protože najednou se rozjede zajímavá kamera a skvělá hudba. No ale celkový dojem bohužel pořád zůstává pod průměrem... ()

Shitonit

Parádní. Podle mě jeden z nejlíp natočenejch pádů éra, ...krom šest dní a sedm nocí, jasan, nebo sedm dní ? to je fuk, další děj... poušť, sračky, frajeři s koulema a jedna docela dobrá kost. A ...nekonečný odhodlání kurva přežít, porvat se s osudem.Paráda. ()

Scraffy

Slušný remake, ktorý má čo ponúknuť. Obsadenie je dostačujúce a celkovo to má slušné tempo. Bavil som sa. ()

LuNaj

Hodnocení tohoto filmu na čsfd je poměrně rozporuplné. Od 1*-4*, takže to mi při výběru moc nepomohlo a prostě jsem to risknul. Je zajímavé vidět Laurieho v jiné roli než House;-) Co se týká filmu, tak poměrně solidní kolize letadla, typické rozepře mezi členy a nakonec happy end. Klasika. Přiznám se, že jsem neviděl původní verzi. Tahle mě ale moc nezklamala. Znám i větší blbosti, kterým jsem dal 3*. ()

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)