poster

Will Penny

 • anglický

  Will Penny

Western

USA, 1968, 108 min

 • Martin741
  ***

  Westerny v 60. rokoch uz zazivali westernovu infklaciu, tocili sa ich niekolko 100 -iek rocne a najotrepanejsim klise vo westernoch bola kradez koni. Tu vsak nic take nebolo, len Charlton heston /Ben Hur, Touch of Evil 1958/ miluje jednu pani/slecnu a rozmysla nad udelom kovbojov. Donald Pleasence si svoju rolu patricne uzival, dokonca aj Clifton jamesa som tu videl : 52 %(25.4.2017)

 • majo25
  ****

  Kvalitný naturálno-pochmúrny western s charizmatickým Charltonom Hestonom v hlavnej kladnej úlohe a mierne vyšinutým Donaldom Pleasencom na tej druhej strane. Film obsahuje aj prvky romantična, takže na svoje si príde aj nežnejšie pohlavie, tiež pár trefných hlášok a humorných situácií. Tvrdé nehostinné prostredie, s ktorým súvisia aj tvrdé srdcia. A práve tie si neprídu vždy na svoje štastie. Veľmi netypický nehappyendovský koniec tomu dodáva ešte grády. Chválim veľmi dobre herecké výkony všetkých protagonistov, dokonca aj toho chlapca. Aj keď sa príbeh nikde veľmi neponáhľa, postačuje to. Hodnotenie: 75%(1.12.2013)

 • Cervenak
  ***

  Nečudo, že si Heston tento film zo svojej tvorby cenil najviac, hral tam naozaj výborne. Pomohlo mu, že to bola parádne napísaná postava. A aj celkovo je to fajn špinavá, realistická záležitosť.(19.4.2017)

 • Pohrobek
  ***

  Pokus o víceméně realistický western, zvláště co se týče zpodobnění obecnějších atributů cowboyského života. Scény jako koupání a ostatní, jež nepodávají westernového hrdinu jen jako neohroženého sympaťáka, nýbrž také jako rozpačité, přerostlé dítě ve všech záležitostech přímo nesouvisejících s jeho povoláním, dobře zapadají a díky dobrému výkonu hlavního představitele jsou též poměrně věrohodné. Celým příběhem se táhnoucí, hlavní cit je nazírán zase jednou z hlediska opravdovějšího, než jak tomu bývalo před i po tomto filmu zvykem. V ostrém rozporu k tomuto je ovšem hlavní akcidodávající zápletka s podivnou rodinkou fanatiků, kterou bych spíše čekal v nějakém béčkovém thrilleru. Kdyby si ji Gries byl ušetřil, vytvořil by dílo, možná méně přitažlivé, ale jistě pěvnější a lépe konsolidované.(10.10.2004)

 • pm
  ***

  Charisma Charltona Hestona táhne téměř celý film s klasickou zápletkou konfrontující unaveného osamělého stárnoucího kovboje s opuštěnou mladou matkou někde na středozápadě. Film, který chvílemi působí civilně a realisticky, nepodléhá přílišnému patosu a romatickým manýrám, a to ani v závěru, ale který v konečném důsledku zklame nehorázně trapnýma postavama fanatiků, kterým ani rozměr karikatur nestačil.(15.12.2010)

 • - Anthony Zerbe v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 • - G.D. Spradlin v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace