Do hlubiny

• USA Into the Blue (více)

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

gpx

Máte rádi sexy kun*ičky? Jestli jo, mrkněte na prvních pár minut. Některý záběry jsou fakt dobrý a můžou směle konkurovat videoklipům většiny "talentovaných" zpěvaček. Od okamžiku, kdy žralok ukousne nohu tej blondcce s kérkou, je to o ničem. Pak už žádný detailní záběry na prdelky nečekejte. Tím končí veškerá zábava. ()

david666

Dějově je to velice slabé a na vodě. Ještě, že tady máme pěkné podvodní záběry a Jessicu s Ashley. Takže oko film potěší - mozek už nikoliv. Sečteno * za žraloky, * za dvojici ženských představitelek a * za "děj". Jo a taky jsem nečekal ve všem tom pozlátku vcelku natural záběr na ohryzenou nohu po útoku žraloka. ()

zodiak217

Napínavý film, ktorý vás zavedie do tepla k vode, kde dni plynú ako príchod prílivu a odlivu. Iba zábava a opálené telá. (hlave pri Jessice Alba to oceňujem) Inak mi to pripadá ako celkom obyčajný film, miestami napínavý, ale v podstate nejde o nič vážne. Skôr som sa zameral na to prostredie pekné pláže, more, pohodu. Dej mi neprišiel v celku nič extra ani nejako strhujúce, že by som s napätím mohol očakávať nepredvídateľný záver. Dobrý výber hercov, pekný námet ale nič zvláštne, typická americká produkcia. ()

Marian21

No neviem, mne sa tento dobrodružný film veľmi páčil a vždy si ho rád pozriem. Odohráva sa v peknom prostredí Bahám, dej je tiež dobrý. Ďalšie plus krásna Jessica v bikinách :-), Paul Walker herecky tiež veľmi dobrý. Ďalej sa mi páčil aj podmorský svet, potápanie. ()

Krocko

Hvězdička za nádherný moře... A ta druhá? Ta je za to, že dýl pod vodou bez dýchacího přístroje vydrží už jenom Chuck Norris... ()

schindler

Zbytečně se to natáčelo v tak krásném kýčovytém prostředí, když se stejně včichni budou civět na ten zadek. Všichni víme čí. ()

s7RanG

Musím se filmu zastat a přiznat, že nechápu tak nizké bodování. Ale o to vlastně ani nejde. Film mě prostě bavil, super podmořské záběry, hezký holky a příběh, který se párkrát nečekaně zvrtne. Vůbec ne špatný... ()

blska25

Do toho prostredia som sa proste zamilovala. Vybrali dokonalé miesto a scény vo vode sa mi veľmi páčili. I keď od thrilleru to má veľmi ďaleko a herci určite nevydržali 10-15 minút bez vzduchu no ale ktorý film je bez chyby. Proste pre mňa úžasný film. 100% ()

camomilla

Moc prijemne becko, kdo si chce uzit leto a bezstarostny nenarocny film, at si pusti tohle nadupane Rychle a zbesile pod vodou. ()

Pythonator

Jessica Alba je jediný důvod, proč se na tento film dívat. Přikládám návod jak ušetřit 100 minut vašeho času. Stačí si stáhnout pár fotek s Jessicou Albou v plavkách a nepřetržitě na ně zírat asi tak 10 minut. Prožitek pak bude podobný jako z tohoto filmu. ()

ricky4

Pohodový film na léto s celkem příjemným obsazením. Faktem ale je že film nemá absolutně co říct. Má totiž podobný scénář jako naprostá většina potápěčských snímků. Outsider naráží na velký poklad, vmíchá se do toho velký zlobič, který nakonec umírá a končí to happyendem. Často tam hrají roli krásný holky, vydírání a smrt někoho blízkýho... Smysl nemá cenu řešit, film oceníte pokud neznáte snímky z hlubin nebo jste fanda bohužel zesnulého Walkera... 60% ()

KuceraJohny

Já jsem tenhle film viděl poprvé už strašně dávno v televizi a celkem mě zaujmul. Je to takový příjemný béčkový film. Fanoušky si najde právě tím že se dá často zahlídnout na obrazovkách. Nemyslím si že by to jinak lidi táhlo do kin. Do té doby než se vše zvrtne se mi to vždycky líbí. Je to takové příjemné koukat se na ten svět pod hladinou. Chvíli mi to připadalo jak snowboarďáci pod vodou. Všiml jsem si že hodně lidí tu řeší že lidi na film koukají hlavně kvůli Jessice Albě a jejímu tělu. Přijde mi to vtipné. Ale je fakt že pohled je to pěkný. Jinak pro mě nikdy nebyla Jessica dobrá herečka. Ostatní obsazení se také vůbec nepředvedlo. V podstatě ani Paul Walker nijak nezáří. Takže zkrátka herci nic moc. Příběh je vcelku předvídatelný ale i tak se na to dá v klidu dívat. Je to takový oddechový film. Nesmí se nad tím moc přemýšlet nebo si zkoušet zadržet dech stejně dlouho jako oni, ale jinak je to fajn podívaná. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí