Do hlubiny

• USA Into the Blue (více)

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

mira007

On je krásný, ona krásná a oba jsou v krásné přírodě. Hezky se na tohle dobrodružné dobrodružství na Bahamách kouká ( nádherné potápění v čiročistém moři ),, ale o čem byl příběh se mi z hlavy vykouřilo deset minut po závěrečných titulkách. Sexy filmový zážitek, kterému ke dvěma příjemným hvězdám stačí jen moře, sluníčko a holka v bikinách. ()

M1k9

Nejsilnější stránkou filmu jsou luxusní herci, vypracované postavy v plavkách a exotické prostředí. U toho jsme začali a u toho i skončíme. Děj už takové přívlastky nemá a divák se v určitých chvilkách snadno ztratí. Po hodině sledování to už je dokonce i únavné, napínavé vůbec ne. Připomíná mi to filmy typu Rychle a zběsile, jen místo ježdění v autech dovádějí ve vodě. Líbily se mi záběry na žraloky. Toho potápění za světla bych přidal, protože dívat se na Jessicu v plavkách to je zážitek. Film mě tak docela nezklamal, čekal jsem od toho takový horší průměr. 2.5/10 ()

Elgin

Malo to hlavu a patu i ked koniec sa dal odhadnut popredu. Nadherne zabery z podmorskeho zivota, ale toto nebol diel z National Geographic, ale pokus o snimok nabity akciou v prekrasnej prirode. Krasne telicka v bikinach a vysportovane svalnate tela mladych krasavcov. Musim priznat, ze som sa pri sledovani vobec nenudil, kedze som to bral ako odpocinkovi snimok az na ten predvidatelny koniec. Malo invencii, tak cisty priemer nic viac. ()

Rehooo

Akční film co stoprocentně navodí letní atmosféru. A to jak úžasnými ostrovními scénami, podmořskými scenériemi nebo báječnou hudbou. Když se k tomu přidá ještě Jessica Alba tak je z toho celkem slušný kousek. ()

AndreyCSFD

Tři hvědičky, protože miluju moře a tu přímořskou atmosféru. Jinak herci byli spíše ke koukání a scénář slaboučký jak čajíček. Ideální film pro děti mezi 12-18 rokem, na mě už působil jako natáhnutá reklama na cestovku. ()

theSaint

Mám prostě tenhle typ filmu moc rád! Krásná Jess, dobře vypadající Paul, úchvatné scenérie v podobě matky přírody + zdravý životní styl. Kdo by nechtěl být na jejich místě i když jsou chudí jak kostelní myši?!? Jsem prostě nenapravitelný dobrodruh-romantik, přesně takhle by se mi to líbilo... skvělá oddechovka. ()

malypivo

V roce 2005 byly natočeny dva filmy, které táhnou hlavně na sexy hlavní postavy. Jeden z pouště (Sahara) a druhý z moře. Ten druhý je právě Do hlubiny. Film stojí na záběrech z karibského moře a na potápějící se hlavní dvojici. Díky těmto záběrům divák zapomene, že Paul Walker je na jeden nádech pod vodou už pět minut a na další podobné hlouposti. Ač se film snaží překvapit, všechno je naprosto předvídatelné. Film je ale příjemně koukatelný a to je v tomto případě důležité. ()

pend

Několikrát zpracovaný námět v tomto zpracování stojí pouze na Jessice Alba a to je trochu málo. Asi nejsem cílovka. ()

Vodny

Natáčení tohoto filmu, jehož valná většina se odehrává v průzračně čistém oceánu někde na Bahamách či Karibiku muselo být pro herce spíše dovolenou snů než tvrdou filmařskou dřinou. Ale i tak jde o nenáročnou zábavu (bez nudných pasáží), která se bude líbit snad každému. Jde o mix lehké akce/komedie/thrilleru, vše pěkně odsýpá a dobře se na to kouká. Pánové i dámy si jistě přijdou na své – krásná těla plovoucí uprostřed ničeho jsou k nakousnutí (vzhledem k těm hejnům žraloků kolem nich :)) K tomu super reggae hudba. Prostě ideální film pro dlouhé letní večery. ()

*Colorado

Když už nic jiného, tak je tam spousta věcí, na které se dobře kouká - pro muže ženy, pro ženy Paul Walker a pro všechny podmořský svět :) ()

stansrac

polonazí opálení amíci se čvachtají v moři se žraloky. po vizuální stránce určitě zážitek, jinak vůbec nic! ()

agassi68

Dobrodružný príbeh, ktorého prvú polovicu mohli pokojne vynechať. Samozrejme, ak nepočítame voyeurov zbožňujúcich Jessicu Albu, či Paula Walkera. Na letný večer sa to dá vydržať. Krásne podmorské zábery, poklad, gauneri, žraloky, láska čo hory prenáša a "úžasný" dabing. Ste v pohode? Ja som v pohode.. ()

Dejnasp

Dokonalý film a dokonalé prostředí. Místa byla vážně skvěle vybraná. A ty scény z podmořského světa- nádhera!Jessica a Paul byli užasní!Dokonale se k sobě hodili. No a teď k ději.Byl to velmi dobobrý nápad, natočit o "obyčejných" lidech, bez bojovích schopností, kteří se připletou k takovému zločinu. A ještě k tomu jejich kámoši je do toho navléknou. Že zvolili drogy bylo dobré. A jak k tomu ještě hledali tu potopenou lod,no žúžo. Velmi se mi líbila i hudba, úplně mi naskakovala husí hůže. :-) A James co hrál Reyese ,byl dobrý.Hodně pak překvapilo,když jsem ho viděla v Tudorovcích.:-) Když tam mluvili o té historii,to mi připadalo dost dobré,že jakoby to osvětlili tomu divákovi. Super film,plný akce,lásky a drog.Samozdřejmě i padouchů. ()

Adm.Nelson

Na Jessicu a zábery spod morskej hladiny sa dobre pozerá, a to je asi tak všetko. Potom je tu už len odhadnuteľný príbeh, občas veta typu: "Nemáte tu nejaké drogy alebo zbrane?", a napätie síce stúpa, ale tak nejak to ide všetko okolo diváka. Odzívané, aj keď je pravda, že tá modrá tak príjemne ukľudňovala. 4/10 ()

Hapretor

Pěkná prdelka Jessicy Alby nestačí k tomu, aby zaplnila prázdná místa v nudném scénáři, kde každý trochu více zvídavý divák ví dost dopředu, co se stane, a jak to dopadne. Na zabití času ok. Jinak jsou na zabití všichni okolo tohoto snímku. Zdálo se mi to, nebo tam byl nejstarší jen Josh Brolin, kterej stejně vypadal ne víc než na třicet??? Takže toto je takový ultra cool thriller šitý na míru pro všechny teen diváky. Wau !!! ()

BeranSon

Začátek, kdy o nic nejde je dobrý, kvalitní tempo, herci. Vše ok, ale jakmile se to rozjede ztrácí to švih a není co hledat. Paul Walker, je tady tak trošku horší a příliš se mu nevede. Překrásná Jessica Alba s perfektně pevnou postavou a v plavkách, je pro mé mužské oči boží stezka. Horší 3*. 5/10 Jsou to asi I.T. protože jen ten tlak a ten jejich dech, to zírám. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí