Do hlubiny

• USA Into the Blue (více)

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

FilmFan24

Oceán, slunce a dobrodružná akce! Tak film, který se pernamentně skoro celý odehrává pod žhavým letním sluncem prostě můžu. Nevím jak je to možné na rozdíl od jiných, ale já se prostě ani chvíli nenudil. Navíc příjemné herecké obsazení a dobrá hudba! ()

kalap

Vraj podpriemerný film, figa borova , nádherne zábery pod vodou, slniečko, peknučké dievčence, hamity papity na ktoré nepotrebujete viagru, jednoducho dvíham na štyri hviezdulienky. ()

Had6

Z počátku mi sluníčko na Bahamách, krásné moře a Jessica Alba úplně stačilo. Ovšem pak už to není kdovíco. I přesto v mrazivých měsících tento film zahřeje. Není to však na vícenásobné pokoukání, neboť příběh opravdu nemá co nabídnout. ()

Katarine

No, nedá se říct, že by se nedalo na co dívat, protože nádherné prostředí a sympatické mužské herecké obsazení v čele s dokonalým Paulem Walkerem byla pastva pro oči. A popravdě ani ten příběh nebyl tak strašný, jak jsem čekala. Proto u mě příjemné 3* a níž bych rozhodně nešla. ()

ilemas

Hloupý,naivní, oddechový film, který byl natočen jen kvůli krásným tělům Jessicy Alby a Paula Walkera. Dost velká nuda, kde se díváte jen na podmořské záběry a krásné tělo J.Alby, když ne v plavkách tak alespoň v kalhotkách. A že je na co koukat, Nebýt jí, asi bych se přestal dívat hned v prvních minutách, po druhé se to vidět nedá. ()

lekr

Neskutečně tupý film který začíná jako teenagerovská komedie a změní se nakonec v nějakou nechutnou krimi slátanici až vznikne film ve stylu Alpha Dog což je šálek kávy který opravdu nemusim.....herecké výkony jsou příšerné, scénář nic moc a nízkorozpočtovost bije do očí.....tenhle film sem viděl v nemocnici když jsem tam ležel se slepákem a na mém stavu mi tahle sračka opravdu moc nepřidala..doufám že něco podobného už nikdy nevznikne!!! ()

SallyZen

Tady mě zas zlobí to hodnocení. Je to sice neuvěřitelné vyžírání některých filmů a klišé, ale zpracování mi přijde velice povedené. Zápletka sice zhovadělá, stejně jako scénář, ale odehrávalo se to v podmořském světě, a z tohoto prostředí mám filmy velice rád. Moře bylo krásně znázorněné a i kvůli tomu odpouštím dost hrubek, především v tom scénáři. Duo Walker - Alba moc nemusím, ale tady se k sobě pěkně hodili. 75% ()

Martin741

Zas dalsie sfilmovane scenaristicke lajno, a veruze sa mi v niektorych scenach filmu zdalo, ze John Stockwell ma Downa, ale nieco tomu podobne. A ze som Jessicu Alba nevidel nahu, tak dam iba 5 % ()

Figu

Tenhle film je natočenej tak brutálně amatérsky, že to nespasí ani vymazlený tělo Albové... I přes to je to to jediný, co se dá hodnotit kladně, pač kdyby ten film byl hranej třeba v lese či na skalách, neměli by ji diváci v plavkách a to by byl asi větší průser! Takže jedna hvězda za plavky, druhá za Walkera (odpočívej v pokoji). 40% ()

marcek

NIjak zvlášť zajímavý příběh. O hledání pokladu může natočit film každý. Abych řekl pravdu, tak jsem se na tenhle film díval, jenom protože byla na obalu Jessica Alba ()

Rodriguez

Zajímavý film s neotřelými hereckými hvězdami. Hledat poklad na dně moře by chtěl asi každý z nás a najít přitom letadlo plné drog...avšak lákavá záležitost se změní v boj o holý život... ()

O´Neill

Jako lehká odreagávočka stačí, ale více od toho nečekejte. Není to stupidní, ale ani nijak extra promyšlené. Herecké výkony nebyly špatné, ale ani to film nevytrhne. Za mě 3 hvězdičky, procentuálně bych řekl okolo 65%. ()

Aelita

Hezký chlap, hezké holky, hezká voda, hezké rybky, hezký písek, hezká vodní stopa po lodním šroubu, hezká dýka, hezké lodě ... na co jsem ještě zapomněla ... k tomu docela obstojný příběh s romantikou i nebezpečím - sečteno podtrženo oči měly práci a mozek si mohl dát dvacet. ()

bourec

Připomínka skoro dvacet let starýho filmu. Je tady krásná Jessica, nebožtík Paul, a nádherný scenérie. Jak na pevnině, tak i na vodě. A to je vše. Možná posledních dvacet minut, jinak nic. Stockwell má pro podobný filmy slabost, ale na úrovni to není. Slabej průměr. 40%. ()

DruidKarel

703. hodnocený film: Pro mě tohle bylo opravdu veliké překvapení, protože, ač (co si budeme povídat), tak Jessica Alba ani Paul Walker nepatří mezi herecké hvězdy, ale zejména kvůli kráce Jessicy, je tak hodně obsazovaná, až to vlastně vypadá, jako by patřila mezi herecké etalony. Film mě tedy dostal hlavně tím, že poskytl hodně dobrý příběh a navíc dost dobrou akci. Navíc kráskami se opravdu snímek jenom hemžil. Co mi ale přišlo přehnané, tak že kousek od potopeného vraku z 18. století se nachází spadlé letadlo s tunami koksu. Asi chtěli tvůrci sfouknout dva příběhy najednou a neměli moc financí (Jessica si určit vzala za roli ranec $). 4* jsou fakt maximem a pro mě bude tenhle film fakt velkým překvápkem. 4* ()

BUD-SFIS

Úplně bych souhlasil s předchozím komentářem, pěkné podmořské scénky, par žraloků a akční věcička. Takový klasický americký průměr. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí