Do hlubiny

• USA Into the Blue (více)

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

Anduril

Tuctový, podpriemerný, nudný film. Ničím ma extra nezabavil, nedržal v napätí, ani neprekvapil. Veľa som od neho nečakal a to sa aj vyplatilo. Nebol som sklamaný. Potešilo ma iba to že je pomerne slušný. Ak ho však neuvidíte, o nič neprídete. Hodinu a pól určite viete využiť aj prospešnejšie. Ja som stihol pri ňom poupratovať izbu, vyvešať si prádlo, chatovať (četovať) a ešte som sa trochu zahral na mobile. ()

Ydrosten

No to teda byla taková kravina, že jsem u toho začal číst bulvární škvár jménem AHA ! Holky jsou pěkný obě, ale na to nemusím čumnět na debilitu, která nemá čím zaujmout. Když budu chtít vydět výstavní prdelky a ňadérka, tak si můžu kliknout někam na erotický stránky. On ten samotný příběh není úplně blbej a kamera je pod vodu hezká, jenže mně tady prostě chyběl nějaký náboj. Nejvíc divná mi přišla scéna se žralokem. Prostě hup a efekt žádný. Tak prázdný film ve kterém se toho moc neděje jsem dlouho neviděl ( ta 1* je za obě dvě holky. To ale neomlová slabý film. To jen ze mně dělá čumila bez fantasie ) ()

charmin

Jeden z dalsich bezduchych americkych fimov, kt. sa zaklada na krase hl. postav. Jessica ocarujuca v plavkach, Paul s bielym americkym usmevom. Sice je sa na co pozerat, ale pointa kdesi odisla. Mozno Do hlbiny, ktovie... ()

Pingu

Jessica v plavkách je dokonalá, ale na víc než na tři to dnes není.... je to taková nějaká utahanina :o)) ()

cerbygerby

Moc pěknej filmeček.. rozhodoval jsem se mezi 4 nebo 5*, ale vzhledem k hereckému obsazení (Alba a Walker), docela dobrého napětí a těch nádherným záběrům z podmořského světa nemůžu dát nic jiného než 5*. ()

kluzo

Podprůměrný akční thriller s jednoduchým 1.000.000x zopakovaným scénářem. Jessica Alba, jestli je kus? Je to věc čistě individuální a subjektivní, můj typ ale není, ale hlavně herecky nic moc. Vcelku se to dalo zkouknout. Jednou ale stačí. Přidávám hvězdičku za prostředí. Potápění já můžu. ()

Torgal

Dvojhodinová reklama na preslnený Karibik a krásnych ľudí v plavkách (s kapacitou pľúc prekračujúcou všetky ľudské limity). Pašeráci drog mi tu pripadali natlačený úplne na silu, aby ten film bol aj o niečom inom ako len o (veľmi dobre natočených) scénach potápania. Je to bez tempa, logiky a nie je to zábavné ani napínavé. Je to o ničom. 4-/10 ()

Pekisan

Hlavne a v prvom rade nadherne podvodne zabery mixnute s vyslnenym vsetkym ostatnym. Mozno pribeh nie je prave jeho silna stranka, ale nudnejsimi pasazami nam pomoze preplavat Albina prdel v plavkach a o zbytok sa rychlo a zbesilo postara super borec Walker so svojimi moralnymi hodnotami cistejsimi nez oceanske hlbiny. Dostavi sa aj teply konec a zapad slnka. Jo, a zenske nosia stale plavky alebo menej. Hovoril som? Mega ()

tranquill

"Bouřky nosí poklady!" Pokladem tahle dobrodružná krimi není, ale mile mě překvapila a za ty parádní podmořské záběry hvězda navrch. ()

waska

Moře, Karibik, podvodní krása, krásná Jessica Alba, výborný začátek filmu. No, solidní podvodní dobrodružná podívaná okořeněná nádhernými záběry, sympatickými herci a prostě nádhernou prdelkou Jessicy. Celý film má skvělou atmosféru a neustálou akci, bavilo mě to. Jen krapátek kratší stopáž by filmu určitě prospěla a byla důvodem proč jsem nedal za 5*. Ale jinak pro mě skvělá podívaná. ()

simplejack

Aspon, že ta Jessica tam je, to mě jakž takž nutilo to dokoukat, jinak je to pěkná nuda a hrdinové s objemem plic jak vzducholoď ()

jda23

Clovek by sa az lakol toho lacneho obalu v tomto storoci a zbesileho frontmana (P.Walker). Lenze spojenie medzi dejom a pritazlivostou Jessici Alby je nad mieru podarene. Ziadny originalny trick to samozrejme nieje, ale kto by to aj cakal. Potom som uvidel Josha Brolina a precital si o scenach so zralokmi a vtedy som aj pochopil. Film sa zbytocne nepredvadza len ponúka pohladnicovy obrazok Baham a hollywoodskych krasotín v letnom detektivnom odeve a kto z koho. Akcne sceny boli fayn naaranzovane, skoda rychleho strihu. Film s dlhsou dobou trvanlivosti, ako by som predpokladal, ale nie konzerva.Taka lepsia pasteka v umelo-povabnom obale. ()

Colour

Neskutočne nudný film s "prekvapivým" dejom. Jediné, čo ma zaujalo boli úvodné titulky, v ktorých bolo spomenuté, že v moriach sú utopené obrovské množstvá lodí, v ktorých sú cennosti za milióny dolárov. Nejako som dúfala, že to bude trošku reálne, no mýlila som sa. ()

Henry Morgan

Mně se na tom líbilo to potápění, takřka celej film byl točenej pod vodou, nebylo to nikterak akční, ovšem jisté napětí tam celou dobu panovalo, což bylo zásadní. Vcelku vyrovnaný děj i spád, ovšem to neznamená, že byl kdovíjak skvostnej. Každopádně konec mě trochu překvapil jistým zvratem, ale je možné, že to bylo kvůli tomu, že jsem příliš nedával pozor. Pro Freedivery i hlubinné potápěče to musí být pastva pro oči. Není to hit, ani shit, prostě film v lákavém prostředí s prvky thrilleru. Neřešte jisté fyzikální nesrovnalosti. ()

10Domik10

Jasné, ako začiatok dobrodružstva dlhého leta to samozrejme ujde. Jessica Alba dodáva pocit sviežosti a Paul Walker nikdy nič nepokazí. ()

Rudyamon

Mezi klady a přednosti tohoto filmu patří především přednosti, jimiž se honosí Jessica Alba a pak nádherné záběry podmořského světa. Co se týče příběhu, ten zas není tak špatný, ale přesto je to jen taková oddechovka, nad kterou není moc potřeba přemýšlet. Pro mě je tento film z kategorie těch, ke kterým se časem ještě docela rád vrátím (je to tak, Jessico ...), a přesto nezanechaly ve mě výraznější pocit. Tak se stalo, že když jsem se po letech na film díval, věděl jsem, že jsem ho už zcela určitě musel vidět, ale nevzpomínal jsem si prakticky na nic, jen na kratičké záběry bez souvislostí. Hodnocení bude tedy takový zlatý střed, zlatý průměr, ač je to spíš zlato kočičí ... no jo, a jsme přednostně opět u Jessici ...3 hvězdičky - 50% ... ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí