Do hlubiny

• USA Into the Blue (více)

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

hackstolle

Byl jsem z dostupnych informaci presvedcen, ze to vic jak na dve nevyleze. Ale za celkem obstojne odsejpavou druhou polovinu prihodim jeste jednu. Podmorske zabery na jednicku. Hlavni myslenka, ze laska hory prenasi a penize jsou az na tretim miste, se nam v zaveru sice nejak vytratila, ale i tak jsem se docela hezky bavil. A bazirovat nad tim, jestli ma film uspech kvuli Jessice nebo nema, je podle meho nazoru nemistne. Znam kyble jinych ....din, u kterych bych si ukousal prsty. :) ()

marek29

Ledva je Paul měsíc a týden po smrti, naše milá TV NOVA už přispěchala s filmem na jeho počest. Bral jsem ho jako vzpomínku na časy, kdy "Bryan" ještě nebyl celebrita a filmy s ním nebláznili miliony lidí po celém světě při uvádění do kin. Bral jsem to jako dílo, kde se Paul objevil, ale k mému milému překvapení po boku i s Jessicou Alba. Ta číča v plavkách je tam k nakousnutí :) film pro fanatické uctívače potápění a těch co onanují nad potopenými vraky lodí jak by smet :) Já se celkem bavil a na slušné telce jakou právě disponujeme je z toho i pěkná podívaná pro ty podmořské záběry. Na 9 let starý film, klobouk dolů! 4 z 5 - smekám.. ()

Pitryx

Velmi zdařilý film, ale jistě ne lepší než podobný film "The Deep". Má to razanci a švih, ale bohužel také pár hluchých místeček, naprosto zbytečných. Spousty krásných záběrů. 0412201110126/10542 ()

johnsnow

V pohode filmíček, ktorý sa v prvej polke vlečie no v druhej naberie správny spád i akciu. SPOILER: Ten Brolin sa mmi hned zdal podozriví. ()

LubosD

Třebaže ten příběh nebyl nijak originální, pěkné herečky/herečka, nádherná příroda a HDTV rozlišení obrazu to nádherně vynahradili. ()

Mr.Shock

Když oni vypadají tak hezky :)))) Paul Walker alias nejvíc sexy amphibián na téhle planetě byl asi moc dlouho na sluníčku, vyhodit totiž kokain (heroin, cukr moučku, stačí si vybrat) za takové prachy je minimálně hloupé ... No radši pomlčet. Jessica Alba úžasně líbá a taky úžasně vypadá. Naši "Fantastickou 4" doplňuje párek Skotu, respektive Scott Caan a (zesnuvší) Ashley Scott (ale co už, znal jsem ji jenom 5 dní :o)) a opravdu není velice o co stát. Pěkné rybiškyyy, nádherné moře a krásná těla. Doporučujeme faktor 32 a pokrývku hlavy ()

infernet

Kdybych chtěl být sprostý, tak napíšu, že tenhle film táhnou dopředu hlavně kozy slečny Alby. Já ale sprostý být nechci, takže to nenapíšu. :-) ()

elanista1

Plagat co nam tu hore pri nazve svieti, dokumentuje o vsetkom. Film zalozeny cisto na peknych ludoch, ktori sa po platne pohybuju cely cas polonahi /no, nie ze by mi az tak vadilo/.Mozno je trapne hodnotit len toto, ale asi treba fakt hladat chybu niekde vyssie. Pokus o akcny sexy thriller a dost nevydareny. ()

mata77

Scenár je pritiahnutý za vlasy a morská voda je príliš čistá...ale na Albu a Walkera sa pozerá dobre, takže za týchto okolností dávam **. Ako televízna jednohubka postačí, mne osobne dokonca pomohla s nespavosťou a odporučila ma do ríše snov. ()

dynamic_duo

Proč 4*, když hodnocení jsou nevalná? Tak především protože Paul Walker a Jessica Alba v hlavních rolích se mi zamlouvají dostatečně a navíc kdo by se rád nekochal krásami Karibiku a nekoukal na sexy slečny...zápletka možná není z těch nejlepších, ale to mi ze zážitku nic neubralo...joo pláže, moře, žraloky a všelijaké poklady to já můžu ()

Dexter666

Ale nebolo to také zlé...Prvá polovica mi pripomínala niektorú lepšiu časť Baywatch; v druhej sa to pekne rozbehlo - celkom fešná vyvražďovačka. Veď čo by sme chceli viac? Začalo to vykrvácanou blonďavou otravou a skončilo trocha chaotickým a zle zostrihaným dvojsúbojom na lodi a vo vode. Na scenár by som až tak nenadával - bol taký "nepredvídateľný", že sa to dalo dopozerať a keď nazadržíte dych kvôli akcii, drogám alebo pokladu, tak aspoň kvôli Jessice - potom vám pre nedostatok kyslíku nebudú prekážať nakopené nelogičnosti a dáte tomu pri dobrej vôli ako ja 45%. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí