Do hlubiny

• USA Into the Blue (více)

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

cafu94

Výborná oddechovka, se skvělým prostředím Baham, Jessicou Albou, která je opravdu kus a Paulem Walkerem, který měl snad i několik náhradních plící :).75% ()

godspeed

nic zásadního, ale díky paul walker, jessica alba a atraktivnímu prostředí i příjemné kameře, se to dalo celkem v pohodě dokoukat. ()

Judy24

Jak jen to všichni ti blonďatí, svalnatí (eventuelně prsatí) američané dělají, že se téměř nemusí nadechovat? Nebo že udělají jedno tempo dva metry pod hladinou křišťálově čistého moře a objeví se starodávná a zřejmě velmi cenná dýka? No, já nemám ponětí, ale dívat se na to bylo trapné. Autoři mají štěstí, že umím ocenit půvab podmořských záběrů (i těch, ve kterých plavou opálení nadlidé...). ()

dj.coffee

Celkem pekne zabery pod vodou...Jinak je to pruhledne. Od chvile, kdy particka hledacu pokladu najde potopene letadlo plne drog je vse predem jasne. Do te doby je to celkem pekne :-). ()

KdG

Dějově je to slabší, ale detailní záběry na Jessicu Albu a pěkné moře, film výrazně vylepšují. ()

departed

Diváky (přesněji spíše teenagery) do kina nalákaly postery s Jessicou Albou v bikinách a polonahý Walker. I tak si ale ten film na sebe nevydělal. Kdo Into the Blue viděl, ví proč. ()

DavidWebb

Tie 4 hviezdy nie sú objektívne. Sú VEĽMI subjektívne, pretože ja som sa pri tom proste bavil. Nikdy som nemal v úmysle tento film zhliadnuť avšak, ako tak raz zappujem po tv programoch, zrazu vidím, ako si na palube lodi utiera zakrvavené ruky Josh Brolin do uteráku a vzápätí strih na Paula Walkera. Bolo to už za polovicou filmu ale nejak ma to primälo pozerať na druhý deň reprízu. A nebola to chyba! Veľmi odľahčená a presne vybraná hudba urobila z tohto "akčáku" pre mňa zábavu bez premýšľania. Beriem: Jessica Alba nie je dobrá herečka (koho to serie keď sa jej pozeráte na postavu v bikinách?!). Beriem: Ten blonďák je tam až príliš ukecaný. Beriem: Nikde za ušami Paula Walkera som nevidel žiabry. Ale je jam príbeh! Kto nesníva o poklade? Kto nesníva o pekných ženách? Kto nesníva o peniazoch a dobrodružstve? A tento jednoduchý filmík Vám to dá! Na takéto "béčko" sú podľa mňa zábery z nočného potápania a útoku žraloka NAOZAJ dobré! Plnohodnotné "béčko" na nedeľňajšie poobedie so všetkým všudy. Výborná kamera, podmorské zábery, hudba, réžia... Do piatich hviezd tomu ako "béčku" chýba lepší scenár, mno... a to, že sa to tu akosi nepatrí. ()

syphoon

Neberte mě hodnocení vážně, ale pro filmy o hledání poklady mám obrovskou slabost, když se k tomu přidá ještě několik žraloků, pro které mám slabost rovněž, je moje hodnocení pro většinu z vás zkreslené :) Pro mě výborný 70% :) ()

Oudee33

Poutavá akční a dobře stavěná oddychovka, která se dá s trochou nadhledu krásně poslat mezi ty lepší počiny :P 78% ()

Hollister

Já si nemůžu pomoct, ale dobře sem se bavil. Prostě popcorňák se vším všudy, co víc od toho čekat. A podmořské záběry byly hodně povedené, srdce každého potápěče musí zaplesat. ()

HarveyDent

Kvůli Jessice Alba bych se na všechno vy*ral :-) To bohužel hlavní hrdina neudělá a to vše, co mohl vyřešit jednoduše, vyřeší tím nejhorším(pro ni) / nejzajímavějším(pro celkem nudný film) / nejnepravděpodobnějším(pardon mám mozek) způsobem. A ona mu to odpustí a ještě s ním zůstane :-( Život není fér :'( ()

ramislav

Mám rád moře a potápění, takže jsem si začátek filmu dost užíval a po celý film se hodně bavil. Škoda jen, že toho potápění nebylo víc. Obsazení P. Walkera a J. Alby naštěstí vyšlo. 70%. ()

FortKnox

Film má prostý scénář, ale rozhodně ne nudný či předvidatelný příběh. Za to se odehrává v překrásné scenérií moře s Jessicou Alba v mini šortkách v neokoukané krajině Baham. ()

RyanRainheart

Výplachovna mozku, která ale zase není tak hrozná, jak jsem čekala. Děj je děravý jako cedník, vše se pokouší zachránit krásně opálení herci a herečky v plavkách. I přes všechny výhrady se mi ale líbily záběry pod vodou, hudba od Paula Haslingera a akční konec. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí