Do hlubiny

• USA Into the Blue (více)

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

Kracken odpad!

U tohodle filmu jsem nestačil kroutit hlavou. takovou blbost jsem už dlouho neviděl. strčte pár hezounů do atraktivního prostředí, kde jsou krásné pláže, průzračné moře a vyloženě dementní scénář a výjde vám z toho tenhle blábol. Ruku na srdce, kdyby ve filmu hráli nějaký důchodci v neoprenech, kdo z vás by se na tohle díval? ()

jondoe

Priemerny film z nie moc doveryhodnou zapletkou ,ale zato zo sympatickymi hercami. Jessica Ajba nebola asi v ziadnom filme krajsia ako v tomto. Walker chlap na sprvnom mieste ako som si nanho uz zvykol. Herecky to najviac zvladal asi Scott Cann. Aj ked to je tento film vlastne totalna blbost tak sa na to celkom dobre pozera. ()

Han22

Na jednu stranu je Do hlubiny občas pitomější než některé teen vyvražďovačky na druhou stranu z něj číší taková pohodička, která od člověka nic moc nechce. Navíc - podmořský filmy mám rád a moc jich natočených není, podmořské scény a Jessica Alba jsou krásné :-) a záverečná skvělá akce to vytahuje s přimhouřením obou očí na tři hvězdičky. ()

cab

Krasne telo (Jessica Alba) versus obdelnicky modrookeho blondaka (Paul Walker) jsou zabijackou kombinaci v teto vodni oddychovce, kde vetsina veci je postavenych nahlavu, zaverecna akce je klasika, ale jaksi uspokujici oci i pritelkyni po prave ruce. Zatim cau, jedu na Bahamy hledat poklady. 60% ()

joshula

Zajímavé a to doslova. I v akčním filmu zůstávám Paul tím sladkým hošíkem. Nepovedený film s malou zápletkou a žádným větším napětím. ()

dopita

Klasickej líbivej a povrchní film, kterej útočí na první signální. Jenže tak okatě, že místo aby to člověk akceptoval a bavil se, tak je spíš votrávenej. Scénář neslanej nemastnej a režie Johna Stockwella ničím vyjmečná a absolutně bez invence. K tomu v hlavních rolích krasavci a krasavice který nejenže neuměj hrát (ostatně ani nemaj co), ale nemaj ani žádný charisma. Takže zbejvá jen krásný prostředí a pěkný žraloci, což je málo. ()

wosho

Ze začátku to šlo. Pěkné exotické prostředí, pěkný ženský v miniplavečkách a pohodová letní atmosféra. Bohužel s nálezem letadla plného koksu a pomalá a hloupá změna žánru k thrilleru si vybírají daň. Do hlubiny se s odřenou ploutví udrželo ve vodách solidní průměrnosti americké produkce. ()

Paity

Kromě vnad Jessicy o ničem. Žraloci požírající padouchovu ruku. Nic víc, nic míň. K tomu pako Paul Walker, který "hraje" pořád stejně. ()

Hanys_

Fain reklama na léto na Bahamách. Polonazí chlapi, ženy, zarostlý Brolin a souboj o celkem nečekaný "poklad". Chvilkama celkem i napínavá podívaná, ale většinu času spíš nuda protkaná pohledy na potápění nebo na polonahou Albu (neříkám že to nebylo fain, ale kvalitu filmu to nezvedlo). 4.5/10 ()

dozana odpad!

Přirovnala bych to k pohádce pro velké...ale takové docela nudné, několikrát jsem se při filmu přičapla že vlastně nevím o čem se zrovna hlavní hrdinové baví, a ono to vlastně vůbec nevadilo, řekla bych jednou vidět bohatě stačilo. ()

Piškotka

Jediné, co je možné na filmu ocenit, jsou krásné podvodní scenérie a fauna. Vše ostatní kolem je však kýčovité, zkrátka o ničem. Film zcela jistě láká na krásné tváře, takže srdce nejednoho teenagera zaplesá. Samotný děj je až druhotný a samozřejmě stupidní. ()

Prochy38

Jessica Alba je fakt kus krásné ženské. Ale tento film byl takový, já nevím, divný. Ale totální blbost to taky nebyla. Chce to moc nepřemýšlet, kočku pod rameno, studený pivko a asi se to bude líbit. ()

peetriss

Nevýraznost - do této množiny spadá příběh, poutavost, herecké obsazení i celý film jako takový. Dobrodružný film, který divákovi nic nedá! ()

Charon11

Zajímavý film pro milovníky podmořských záběrů a fandy Jessicy Alby. Z potápěčského hlediska překvapivě reálný film, bez zásadních technických chyb (asi měli dobrého poradce pro potápění). Krásné záběry žraloka tygřího a Jessicy Alby, dvou hlavních postav :) Dávám 4x * i když ve srovnání s jinými filmy je to nefér měl by mít 2-3, ale ty krásné záběry podvodního světa a Jasiccy to o tu hvězdu u mě prostě zvedly. ()

lareinna

Vcelku priemerný film, ktorý sa ale celkom dobre pozerá. Veľa vody, veľa slnka a veľa pohody. Paul Walker a Jessica Alba..pristane im to spolu. ()

Angie91

Je zvláští vidět film, který si vlstně udělal recenzi sám. Snímek nemá žádnou "hloubku" a jediný "poklad" o který se tu dá zakopnout je Jessica Alba. A to je pro dobrý film zatraceně málo. ()

gumolit

Jassica a jej pekný zadok tú čo zožral žralok tiež nebola na zahodenie a inak nič !!!!A dokonca myslím že niečo podobné som videl s Nickom Noltem takže asi remake fiha !!! ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí