Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Čiban

druhý díl je narozdíl od 1 o dost lepší-je tu víc akce,nových postav a zakončení příběhu z 1.dílu.už očekávám i třetí díl a jsem zvědaví co v něm bude . 4/5 ()

celticek

Sice je každý díl jiný, ale mně se líbí oba stejně. Excelentní výběr hudby. V tomto druhém díle mě nejvíc nadchl výcvik u Pai Meie, maringotka a Michael Madsen. ()

Hanzo47

Tarantino je Mistr a Vol. 2 je lepší než Vol. 1, a tak by tak mělo u každého druhého dílu být. David Carradine (A.K.A. Bill) byl prostě úžasný a zakončil své herecké dny jak se má. A když byl k tomuto všemu přizván Ennino Morricone vznikla dokonalost sama. ()

Lilien

tak Kill Bill 2 je už len taký povinný dojazd prvého dielu, je menej krvavý a akčný o to viac ukecaný. Keby sú oba dieli spojené do jedného a vhodne zostrihané bol by výsledok dokonalý. ()

Mitchl

pro mě osobně mnohem lepsi nez prvni dil..mnohem méně akce coz ale neni vubec na skodu,protoze tu nahrazují brilantne zrežírované,hluboké dialogy kdy clovek hltá kazdé slovo...navíc ta hudba...spojení 2 géniů Tarantina a Morriconeho - fantazie.. ()

departed

Není to vyloženě zklamání, ale oproti jedničce je to pro mě slabý odvar. Takový zdlouhavý, uměle natahovaný s nadměrným množstvím tlachání o ničem a přitom nejde o klasický záživný tarantinovský povídačky, ale o prázdný dialogy bez špetky humoru či nadsázky. Celkově mi přišlo, že se tu nedělo nic extra zajímavýho, akorát nudně podané dovyprávění příběhu s pseudofilozofičnem, ale vše co se mi na jedničce líbilo tu najednou není. Kde je chytlavá hudba padnoucí do stylově natočený akce, které je tu až zoufale poskrovnu a navíc není natočená už tak kulervoucně? Myslel jsem, že v tomhle případě bude znamenat Vol. 2 víc akce, víc krve, víc useklých končetin, nařachanější soundtrack a epický finálový souboj a on přitom úplnej opak. To nasere. ()

Maniik88

Nedávno bola v TV jednička. Nevidel som to 13 rokov. A teda som si pamätal už iba rezbu s Lucy Liu a jej 88 kumpánmi. Tak ma to zaujalo, že som si pozrel aj dvojku. A až teraz starší a po opätovnom pozretí musím oceniť kvality oboch filmov. Sú hodne rozdielne a oba skvelé. No dvojka je Tarantinovský dialógový majsteršpik. Uma bola božská, Carradine je výborný a do toho klasicky skvelá hudba, ktorú Quentin vyberá starostlivo. U mňa Pulp Fiction > Kill Bill > Divoký Django > Nehanební bastardi... ()

Comida

Westerny mám rád a dvojka skvělého příběhu o pomstě má westernový nádech (prostředí, hudba či scénka převzatá z Tenkrát na Západě). I přesto mi dvojka připadá o dost horší než předchozí snímek a to ne jen kvůli tomu že není tak našlapaná. Vol. 2 obsahuje velkou škálu dokonalých scén, i slabších. Celkově je film zábavný ale musím přiznat že místy je trochu nezáživný. Možná za to může několikáté zhlédnutí, nicméně jednička působí pořád i po několikáté jako dokonalý film. Na jednu stranu Tarantino zde exceluje v tom co umí přímo na jedničku. Dialogy. 7/10. ()

G04T

Všechny superlativy a podobný řečičky už byly několikrát sděleny zdejšími uživateli, ale já bych chtěl hlavně říct, že mě na tomhle filmu nejvíc potěšilo to, že někde v 18. minutě hrála ta stejná hudba, která zazněla v Martinovo giallu Lo strano vizio della Signora Wardh! To mě kurevsky překvapilo! ()

hrumsrt

Řekněme, že první půlka filmu je v podobném duchu, jako prequel. Dokonce přijde výborný plynoucí rozhovor mezi Nikki a Billem, ale s dítětem se to fakt hrozně vleče... Už tak nějak chápu, proč jsem po prvním shlédnutí nevěřícně kroutil hlavou, zda to fakt byl QT? A závěrem je vlastně pokus o happy-end, ale po půl hodině "dívání se na pohádky"! 80% ()

papadoce

Zabiť Billa 2 pre mňa nedosiahlo absolútne vysoko nasadenú laťku z jednotky. Aj tu použil Q rôzne filmové techniky. Chvíľu sme boli čiernobieli s jednou či dvoma farbami navyše ako v Sin City, chvíľu sme mali splitscreeen ako v nejakej hre, chvíľu akciu, chvíľu (hodnú chvíľu) prázdne kecy, ale nebolo to to Crème brûlée ako vo volume 1. Opäť šlo o zloženie pocty starým kung-fu filmom a opäť sme mali niekoľko pamätných scén, ktoré divákovi ostanú v hlave. To čo tomu ale chýbalo, bola riadna epická metelica podobná tej reštauračnej z jednotky. Taktiež to Bill až príliš natiahol s tým svojim pomerne nudným monológom na konci. Už samotný záver a technika piatich bodov a puknutého srdca boli opäť famózne. Celkovo podľa mňa slabšie než väčšina Tarantinoviek, ostanem na štyroch aj po rokoch. Už len kvôli Pai Meiovi 🥋. Mám rád svoje oči. ()

Pochtli

Po shlédnutí obou částí můžu prohlásit jediný - nebetyčná kravina. Ve filmu se nesmysly kupí stejně rychle jako Uma kosí hordy protivníků bez pudu sebezáchovy natož rozumu a aspoň trochy umění s mečem. Hvězdička za vyloupnutý oko - to už jsem vyloženě řval smíchy:o) Asi jsem se narozdíl od většiny díval na jiný film.. Nebo že by to bylo tím, že to natočil břídil Tarantino, kterej může natočit co chce a stejně z toho všichni budou paf??. ()

Hydr0gen

Po totálně vyhypované jedničce jsem na dvojku šel s despektem....Ale s kina jsem vyšel téměř omráčen. Ano film je jiný než vol.1 a ano, JE lepší. Herecké výkony zejména pánské části osazenstva jsou prostě uchvacující (ne že Uma nebyla skvělá, ale David Carradine je...to se nedá popsat). Celé je to takové kompaktnější, ale zároveň syrovější. Už jenom první scéna mi vzala dech. Naprosto jasně člověk ví, co se stane a stejně...nakonec stačilo jen oddálit kameru a jednomu to stačí. Souboje konečně nejsou jenom tupé mlácení, ale jsou většinou kratší. A je to i dost vtipné a správně Tarantinovské... Prostě řemeslo nejlepšího kalibru, Film s velkým F. P.S.:OST mi přijde trošku slabší než u jedničky, ale hudba do filmu víc "sedne". ()

maeb

Pravý Tarantino, silný příběh s mnoha překvapivými zvraty, velmi vtipný a parádně natočený. Navíc tady si vzal silně za vzor mj. mé oblíbené staré italské spagetti westerny, takže nelze nedat méně než pět hvězd. ()

zomb0

Príbehovo a rozpravačsky určite vyspelejšie než jednotka ale trošku pridlhý aj na majstra Quentina. podla môjho názoru QT tento film natiahol trochu nasilu. aj ked mu nerobí problém viesť dialógy v niektorich momentoch to bolo nudné.na druhej strane niektore dialógy sú zas skvostom ako sa da čakať od tarantina. Taký dialóg o rybke Emilio bol uplne geniálny. skvely herci a perfektna hudba len nahravaju neopakovatelnej atmosfere ktoru vol.2 vytvori v kazdom filmovom fanusikovy.... ()

HanSolo

Méně akční a lepší než první část (moc by mě zajímalo, jak by Kill Bill vypadal jako komplet nerozdělený film). Potěší zde velké role Davida Carradina a především Michaela Madsena, který zde předvádí jeden ze svých vůbec nejlepších výkonů. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)