Na zámku vyrůstá malý krásný princ se svojí krásnou královskou matkou a krásným královským otcem. Ocitáme se na královském dvoře, kde mohou pracovat pouze mladí a hezcí poddaní. Každý, kdo by objevil na obličeji jen jedinou vrásku, musí z krásného dvora okamžitě odejít. To je i úděl věrné chůvy. Jednoho dne však malého prince postihne zvláštní neštěstí, nemoc namísto stáří pokryje znenadání jeho obličej samou vráskou. Jen jeden starý ošklivý tulák zná recept na uzdravení. Může malého prince vyléčit, královnu Krasavu však čeká nelehké rozhodnutí... (oficiální text distributora)

jan72

Škoda, že královnú Krasavu Gabika Škrabáková nehrala, ale len dabovala - dal by som aj tretiu hviezdu. ()

Diamant

Kráľovstvo krásy prináša nešťastie, kráľovstvo obetavej lásky prináša šťastie... Krása má slúžiť láske, vtedy je ešte krajšia... Umelecká stránka filmu je tiež na vysokej úrovni. ()

lemonova

Trošku nespravodlivo nízke hodnotenie.. na tejto rozprávke sú pre mňa zaujímavé dve veci: baroková kulisa (páčilo sa mi, ako si tvorcovia vystačili s barokovou orchestrálnou hudbou a táto z núdze cnosť napokon veľmi dobre fungovala) a herecké obsadenie. Rozprávka, ktorá príliš filozofuje a nemá ani štipku vtipu, možno pôsobí únavne, ale jej atmosféra a myšlienka sú v duchu predlohy naozaj "krásne." ()