Reklama

Reklama

Avatar: Legenda o Aangovi - Série 1

(série)
Trailer 6
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, 2024, 7 h 16 min (Minutáž: 47–64 min)

Tvůrci:

Albert Kim

Hrají:

Daniel Dae Kim, Ken Leung, Tamlyn Tomita, Paul Sun-Hyung Lee, Gordon Cormier, Yvonne Chapman, Kiawentiio, Elizabeth Yu, James Sie, Maria Zhang (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Videa (3)

Trailer 6

Recenze (11)

VojtechAllen 

všechny recenze uživatele

Jakožto člověk co k předloze nemá vlastně žádný vztah, jsem neměl vlastně takřka žádné očekávání ale i přesto, to dokázalo zklamat. Bohužel se nejedná o banger ve stylu nedávného One Piece, ale o velikou, velikou průměrnost, která nemá k nabídnutí absolutně nic, ale jakože absolutně. Postavy jsou tu ty nejvíce typické archetypy, což by vlastně tak nevadilo, kdyby alespoň mezi nimi byla určitá chemie, jenže ani ta tu není, a to ani při romanci. Příběh je stejně jako charaktery naprosto strohý a předvídatelný kde člověk dokáže reálně předpovědět co bude následovat jako dialog. Jediné co opravdu stálo za to byla technická stránka, respektive že seriál nevypadá hnusně, a je vidět že Netflix do toho nasypal docela dost peněz. Vlastně se celkově tak nějak nejedná o nějakou nekoukatelnou blbost, ale spíše o průměrnost všech průměrností, se kterou opravdu nemá smysl ztrácet čas. 5/10 ()

Jezinka 

všechny recenze uživatele

Hlavním bonusem tohoto zpracování je, že se chci opět podívat na původní animovanou verzi.  V 8 dílech je to poněkud nahuštěné a nutně zkratkovité. Méně humoru, více násilí (to upalování si opravdu mohli odpustit, stačí naznačit ne?; jestli to má být pro i pro děti  a méně otrlé).  Dost mladších představitelů působí nemocně - odulé tváře -  a tupě.  Některé triky se zadní projekcí jsou jak z 50. let.  Dá se to vydržet, ale rozhodně nemáte potřebu to sledovat v co nejkratším čase. ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Kids friendly fantasy, kde se děti chovají jako dospělí a mnozí dospělí jako děcka. Tomu odpovídá prostorný scénář, kdy se v každém díle opakují ty nejprovařenější fráze, jaké si lze jen představit. A stále dokolečka na jedno brdo něco ve smyslu "proč jsem takovej blboun a nemehlo?" "Ne nejsi, jsi hrdina světového formatu" "jsem totální kreten, kvůli mě zdechly tisíce lidi" "ne vole ty za to nemůžeš, 100 let jsi byl na tripu" etc.etc. Tak naivní dialogy neměl ani Vinnetou s Olčetrhendem. Sídžíáj občas dost bolí a svět působí jak PC hra. Na druhou stranu je to občas zábava s příjemnými postavami  (Iroh a Zuko) a postavami, které byste zabili čímkoliv, co by bylo po ruce (oba jižní eskymaci). Nejlepší epizody 02 a 07. Škoda, kdyby byl seriál občas méně infantilní a více temný a drsný, byla by to fajnovečka. ()

Saiko_chan 

všechny recenze uživatele

Hraná varianta animovaného pokladu se povedla docela pěkně. Animace někdy působí jako rána do oka, ale většinou je okolí zpracované dobře. Příběh se v základu drží předlohy, i když to, že míchají série původního seriálu dohromady se mi vůbec nelíbí. Obsazení je povedené, Gordon Cormier je podobně roztomilý jako Aang, Dallas Liu je skvělý Zuko a Daniel Dae Kim je prostě legenda, takže je z něho geniální Ozai. A hudba je luxusní a v mnoha bodech povědomá ;) Těším se na další sérii. ()

LUKICKK 

všechny recenze uživatele

Takže, originální seriál jsem viděl před týdnem poprvé celý a mám celkem fresh porovnání v hlavě. Spousta věcí mi vadí, například obsazení Katary a princezny severního kmene, jako halo, ale v seriálu jsou to nejhezčí borky, které si svým vzhledem hned zapamatujete, ale tady prostě splývají s ostatníma průměrnýma holkama. Samozřejmě to někdo nemusí brát tak důležitě, tak proto další na mojem seznamu jsou změny v příběhu, jak už celkové, nebo že jsou spojené s jinou událostí a nebo jsou jakkoliv jinak upravené nebo odebrané, což prostě asi chápu, ale tím, že je originální seriál tak perfektní, tak tím, že to změníte, tak to akorát zhoršíte, takže proto by podle mě byl mnohem lepší 1:1 remake do hrané verze. A poslední věc co mě teď z hlavy napadá, tak je to, že kdybych neviděl originální seriál, tak bych absolutně netušil co se děje, děj je osekaný a zmatený. Nechápu proč se tahle sračka někomu líbí, asi by jste si měli pustit originál aby jste si osvěžili paměť a zjistili co je fakt dobré a co není. Můj konečný verdikt je, že tohle je jeden z projektů, který podle mě nejde přenést z animované do hrané verze a mělo by to zůstat v kreslené formě. ()

Galerie (164)

Zajímavosti (8)

  • V originále nemohl Aang létat bez své hole, které říkal plachtění. V této adaptaci se vznáší na vzdušných proudech, přičemž stále nemůže volně létat. (KGBelik)
  • Ve svatyni Avatara Kyoshiho je vystavena malba, na které je vyobrazen její boj s Chinem Dobyvatelem v den stvoření ostrova Kyoshi, jak je vidět v epizodě Den Avatara (2006) seriálu Avatar: Legenda o Aangovi (od r. 2005). (KGBelik)
  • V původním seriálu není Aang odhalen jako Avatar – ani vesnici Vodního kmene, ani divákům – dokud Zuko nepožádá o vydání Avatara a Aang nepřizná, kdo je, a nevydá se. (KGBelik)

Reklama

Reklama