Pluto

Animovaný / Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Psychologický
Japonsko, 2023, 8 h 15 min (Minutáž: 56–71 min)

Předloha:

Osamu Tezuka (komiks), Naoki Urasawa (komiks)

Kamera:

Micuhiro Sató

Hudba:

Júgo Kanno

Jóko Hikasa, Šinšú Fudži, Minori Suzuki, Hidenobu Kiuči, Mamoru Mijano, Rikija Kojama, Hiroki Jasumoto, Kóiči Jamadera, Tošihiko Seki, Hidejuki Tanaka (více)

Epizody(8)

Sedm nejmodernějších robotů na světě a jejich lidští spojenci se postupně stanou oběťmi neznámého vraha. A inspektor Gesicht brzy zjistí, že taky není v bezpečí. (Netflix)

Recenze uživatele karnifex k tomuto seriálu (8)

Episode 1 (2023) (E01)

Podmanivé! Klasicky japonské střídání patosu a sentimentu na hranici kýče, "laciná" animace, a k tomu detektiv jménem Gesicht - no ze začátku jsem se spíš smál, ale postupně si mě to nějak získalo a začalo se mi to líbit. A můj výsledný dojem byl velmi pozitivní. ()

Episode 2 (2023) (E02)

Tady už nastupuje mezinárodní politika - parafráze na (nezákonnou) invazi američanů do Iráku. A taky mezi hlavní hrdiny přibydou děti - samozřejmě, bez toho by to nebyli Japonci.. Ale pořád to má dobrou úroveň. ()

Episode 3 (2023) (E03)

Jak dobře vědí tvůrci dokumentů: když chceš zvýšit atraktivitu pořadu, hoď tam Hitlera. I scénáristé Pluta se této poučky přidrželi, a skutečně - hned bylo o zábavu postaráno. Ale je potřeba dodat, že jejich postava Adolfa je pojata zajímavě, nápaditě - určitě nebudí hrůzu, spíš soucit.. ()

Episode 4 (2023) (E04)

V této epizodě se hodně hraje na city. Navíc postava Hérakla je značně plochá a nezajímavá. ()

Episode 5 (2023) (E05)

Velmi slabý díl. Seriál ztrácí šťávu - jakoby tvůrci nevěděli, co dál (ale nejspíš se jen snaží natáhnout děj, než dojde k nějakému rozuzlení). Bída.. ()

Episode 6 (2023) (E06)

Po předchozích dílech změna k lepšímu - konečně to mělo nějaký děj a taky zajímavé lokace (Persie Nizozemí). ()

Episode 7 (2023) (E07)

Velmi slabý díl - infantilní a na konci děsně sentimentální. Navíc je zde velký prostor věnován Epsilonovi, který působí tak přejemněle (až přitepleně), že to brzo začne divákům lézt na nervy. A k tomu ten příšerný Vasilij.. ()

Episode 8 (2023) (E08)

Poslední díl měl trochu lepší úroveň (akce, objasnění některých věcí z minula), ale stejně je to sotva průměr.. ()