Řekne-li se Jean Paul Belmondo, vybaví se většině filmových diváků postava sympatického dareby. Jeden z nejslavnějších francouzských herců jich vytvořil desítky a ať už stály na straně zákona nebo na té druhé, vždycky byl tím, komu se u televizní obrazovky držely palce. Komisař Jordan, hlavní hrdina kriminálního snímku Dobrodruh, také patří mezi ně. Mezi svými kolegy i mezi zločinci je znám svými obratnými a značně svéráznými metodami. Tentokrát je vyslán do Marseille, aby vyřídil velký případ s narkotiky. Přestože se stane obětí pečlivě nastražené léčky a je odvolán, rozhodne se zůstat a pokračovat v pátrání na vlastní pěst. Profesionálně natočenému snímku nechybí napínavý děj ani nenucený humor. Jordan je klasickou belmondovskou postavou a stejně jako třeba jeho Borowitz z filmu Policajt nebo rošťák, oslňuje elegantní nenuceností, šarmem a neortodoxními metodami, s nimiž likviduje zločinecké gangy. (oficiální text distributora)

g.laudeo

V tomhle žánru seděl Belmondovu naturelu víc hravý Lautner než chladný Deray. Deray, jako by si chtěl odpočinout od Delona a zadovádět si s boxerem a kaskadérem, nacpal film scénami místy samoúčelnými. Ale pořád se mi to líbí. Belmondo je přesvědčivý snad ve všem. ()

Stanmi

Jean-Paul jako komisař Jordan bojuje proti drogové mafii. Víc netřeba dodávát. Jean-Paul je opět tím drsným a nekompomisním poldou, jiné ani hrát neumí. Ŕemeslně a herecky dobře zpracováné, hudba od Ennia Morriconeho. Prostě klasika. ()

Nerajohn

Sestava Deray-Belmondo-Morricone opět nezklame. Belmondo tady vytváří dalšího ze svých policistů, mezi kterými už může mít divák trochu zmatek, ale není to ani ten švihák z Policajta nebo rošťáka, ani ten agent z Profesionála ani ten po pomstě toužící komisař ze Samotáře. Honička (mimochodem výborně natočená) a téma drog může trochu připomínat francouzskou spojku i s tím závěrem honičky pod mostem. ()

Peči

Vynikající Belmondovka, přesně v takové roli drsného policajta s ojedinělými metodami práce mám JPB nejraději. Výborná byla scénka v gay klubu i s bratry Turiany a nejlepší asi u matky Kemal, to nemělo chybu. Přestože děj je rozkouskován na několik menších dějů, ta hlavní linie je znatelná - ztrestat Meccacciho. Závěr je překvapivý a netradiční a to bylo fajn.. ()

ALchemik

Do těchto "kriminálek" se mi vždycky víc hodil Alain Delon, protože není takovej drsňák, co všechny pobije. Tady to šlo jaksi vše hladce a byl šťastnej konec. Až moc hladce. Ale líbila se mi hudba, která to celé povýšila na tři. ()

peeko

Kam se hrabou všicí hollywoodští drsňáci a akční hrdinové na evropského borca Babela! Machoman se vším všady, ale vůbec nemám problém mu to uvěřit a akceptovat vše, co si dovolí provést. Jeden z mých nejoblíbenějších z Babelem a navíc s vynikající titulní skladbou od Ennia Morriconeho. Pour me excellente et brilante! Howg ()

p.a.douch

Některý komentáře tady jsou doopravdy zábavný. Film z roku 1983 a hlavní hrdina bude věčně zbitej a holky si bude muset kupovat za těžký prachy? Je to zkrátka klasika 80-tých let. Belmondo ve formě (na 50 let dělá docela dobrý kousky). Jeho tehdejší kočička je zase pro změnu pěknej kousek. Vernier dobrý, Silva taky. Hudba pěkná. Kdo má rád filmy z té doby, určitě nebude zklamán. 85 %. ()

hony23

Belmondo ve své typické roli drsného poldy, který je noční můrou všech lumpů i policejních náčelníků. Oproti vydařenějším Belmondovkám zde však trochu chybí jak humor, tak i napětí. ()

moorks

Řízná kriminálka, ve které se hlavní hrdina z ničím nepárá...hlavní role opět skvělý Jean - Paul Belmondo. Za zmínku stojí, že hlavního padoucha ztvárnil Henry Silva a objevil se zde taky Tcheky Karyo ( Brutální Nikita, Doberman aj). ()

gizi

Celkem ucházející krimi, kde opět nechybí Belmondův styl a šarm. Film je ovšem dost syrový a hrubý, není to prostě úplně ono. 70%, 20.4.2010. Znovu jsem se podíval 4.11.2014 a i když z počátku to bylo na těch 70%, postupně to rostlo přes krásnou honičku až k výbornému konci na 80%, celkově 75%. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva