Dr. Moreau je vynikající genetik posedlý šíleným experimentem. Když doktorovu ostrovní laboratoř navštěvuje diplomat OSN, odhaluje tu fantastické, ale brutální pokusy, pomocí kterých se doktor pokouší proměnit zvířecí formy života v bestie podobné člověku. Zatímco Moreau a jeho asistent míří zarputile za splněním svého barbarského cíle, samotné bestie se bouří a ohrožují nejen ostrov, ale doslova celé lidstvo! (Bontonfilm)

PKD odpad!

Knihu od autora, jehož si nesmírně vážím a obdivuji, jsem přečetl sice jen stěží (nějak mi to zcela nesedlo), ale tohle je ještě o 100% horší. Ech. To už snad i ten Stroj Času z 2002 je lepší. Tady není ani pěkná/dobrá hudba ani nějaký extra kór vizuál. :-/ ()

K.I.N.G.

Podle mě tu jde jen o tu myšlenku, že někteří lidé se chovají jako zvířata, ikdyž jimi nejsou. To je sice možná pravda, ale tady je tato filozofie vykreslena až nechutně trapně ()

movieband

Poslední minuta a působivé masky mě přiměly k tomu film definitivně neodstřelit. Uvidíme jestli si to časem nerozmyslím a opravdu nepudu s hodnocením nejníž. Film je tak těžko stravitelný, až to pěkné neni. Od nechutného Branda, přes odpudivého, arogantního a o ničem Kilmera. Scéna porodu mutanta.... proč. Jestli chtěl tvůrce říct, že i lidi se občas chovají jako bestie/zvířata, šlo to podat i jinak, než tímhhle obskurním výtvorem, od kterého se Thewlis sám distancoval. Proč jsem se na film podíval? Opět vzpomínka na dětství strávené ve videopůjčovnách a staré televizní programy. Říkal jsem si, že se třeba i tentokrát "objektivní" hodnocení čsfďáků plete. No, tentokrát se divím, že není i nižší, protože mě nic dobrého vyjma dvou aspektů, které sem jmenoval na začátku, vůbec nenapadá. ()

AlistairMir

No to byla zoologická hadr...všechno v tomhle filmu je šíleně uspěchaný a neškodilo by mít to o půl hodiny déle (ale to jen v případě, že by to nebyla taková blbost) a díky krátké stopáži si k nikomu nestihnete vybudovat jakékoli sympatie nebo nenávist. Všichni Vám jsou ukradení včetně těch malých králíků, kterým zvířecí já Marka Dacascose trhá hlavy (poznal jsem Tě Daky) . Herců se sešlo kromě Marka dost máme tu Marlona a pak také třeba Lupina z Pottera, Batmana nebo Hellboye a je to úplně fuk, protože stejně se všichni chovají absolutně stupidně, asi aby zapadly do celkového blázince na ostrově. Za co teda dvě hvězdy? Já sám nevím asi jsem snědl moc cukroví, měl hezké vánoce a dostal bezva dárky, tak nechci být úplně zlej a nebo mě všichni ty magoři, co tam běhaj nakazili takže nadšeně dávám min hvězdu víc než bych měl. Na jednu kukuč to ještě jde, ale víc jak jednou to fakt nedám. Uvidíme jaké budou starší verze, hádám, že o dost lepší. ()

vegetol.mp

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je pro mě už léta velkej favorit. Nemyslím to tak, že bych se tomu filmu smál, spíš mi přijde, že hodně scén má dost surrealistickej nádech. Zcela jistě divnej film s kultovním potenciálem. A Val kilmer je tu fakt boží. ()

Martin741

Nic viac nez priemerny film s priemernym scenarom, priemernymi trikmi a priemernymi maskami. A priemernym reziserom Frankenheimerom. Jedine comu nechapem, je ucast velikana Marlona Branda /Tramvaj do stanice touha, Kmotr, Apocalypse Now/ v tomto cirom priemere. Tymto sa samotny Val Kilmer /The Doors, Lovci lvu/ zosupol hodne dole a stale tam je. 50 % ()

Wormboy

absolutna bieda...neviem co to muselo byt, ale asi len obrovske zufalstvo na strane Marlona Branda a Vala Kilmera,ked sa do toho pustili...jedna hviezdicka je len za uctu k Brandovi ()

pakobylka

----- "Chodit po dvou je těžké ..." ----- Dobrý příběh v poněkud méně dobrém filmu. Chybí mu širší záběr a větší hloubka ... nebo alespoň špetka vynalézavosti. Přesto vytvořil překvapivě věrný a výstižný obraz člověka. Není toho moc, čím se lišíme od zvířat ... a čím se zvířata liší od nás. Nemáme jen společné předky, ale i základní vlastnosti, dané genetickou výbavou - vlastnosti, které se ve spojení s vyšším intelektem trochu zvrhly. Tudíž nemáme na co být hrdí ... a nejspíš máme docela štěstí, že zvířátka v průběhu času "nezmoudřela" a nenaučila se zacházet s našimi zbraněmi. V každém případě je ostrov doktora Moreau nanejvýš zajímavou lokalitou, která stojí za prozkoumání. 2,5* - a zcela výjimečně a zcela subjektivně zaokrouhluju směrem nahoru. P.S.: Původní film z roku 1977 jsem viděla před stěží uvěřitelnou řádkou let v místním (dávno zrušeném) kině, takže vzpomínky už notně vybledly, přesto si myslím, že remake přistupuje k tématu poněkud odlišným způsobem, který je stejně originální jako přitažlivý. Výstižný komentář - Pohrobek ()

Juto

Zmätená zmes mejkapov a vystúpení, ktoré hraničia s absurditou. Brando aj Kilmer prinútia svoje postavy, aby sa správali ako v komediálnom skeči. 1/10 ()

majo25

Trochu nedocenený sci-fi-hororový film, ako skoro všetky tu na csfd, ktoré sú remakeom, či trochu vybočujú z námetu knihy. Aj ked je Ostrov s Yorkom lepší, aj tento remake v modernejšom kabáte má čo ponúknuť. Masky dajme tomu ok, zato efekty sú velmi televízne (aj na rok 1996). Kilmer ako takmer vždy - velmi presvečivý, Brando zase slabší. Moderný príbeh - ok. Hodnotenie: 55% ()

Apophis odpad!

Tak jsem se zase jednou těšil, že se podívám na pěkný horor...a zase jsem se díval na komedii... Tento začátek píšu u komentářů v poslední době nějak moc často... Proboha to byla ale slátanina! Já se těšil (ovlivněn tátou, který to viděl s Michaelem Yorkem...) na pěkný snímek a místo toho jsem nevycházel z údivu! Celý film byl tak absurdní, že působil spíš komicky, než hororově... Ani Marlon Brando a Val Kilmer s touto kravinou nedokázali nic udělat! Celkově to celé bylo naprosto pomatené, přitažené za vlasy a ...už mi došly termíny (tedy ty co zde mohu uvést...)! Snad jedině ty masky za něco stály, ale i tak to bylo pitomé... A na konci tomu dali korunu tím rádoby výchovným poukázáním na "zvěř v nás", a že vlastně my jsme horší než ti z toho ostrova... Doufám, že mi nikdo nebude nadávat, že tu trošičku spoileruju, jelikož u tohoto "filmu" by to snad nikomu vadit nemělo... ()

Doudis19

Střípky vzpomínek na tuhle hrůzu nelhaly. Opravdu je to ohavně nefunkční pitomost, kde chybí už snad jen taneční číslo všech těch geneticky zmršených individuí. ()