Nikdo tě nezachrání

• USA No One Will Save You (více)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

MightyHal

Ehm... Oka dobrý, jako 45 minutová epizoda ve Twillight Zone, Night Gallery či jiné antalogii by to bylo strašně fajn. Sound design je špičkový, nasvícení setů je taky pecka. Jednoduše je to celé zdatně odvedená řemeslná práce ALE! To by se ten film nesměl vyčerpat po asi půl hodině. Chápu že tady šlo o nějaký ten art, ale myslet si že diváka (minimálně mě) bude zajímat nějaký trauma postavy která je mi totálně jedno, tak to je trochu vedle. Jasně hlavní hrdinka je v prvních minut představena jako outsiderka co žije sama, ale to tomu nepomáhá, protože jako divák nevíte zda si za to mohla sama nebo jen lidi jsou zlý. Proto mě tahle linka vůbec netankovala, spolu s koncem. Než ten ale budu řešit, tak chci ještě být lehce pozitivní a pochválit první konfrontaci s mimozemšťany (kteří jsou btw ti nejvíce stereotypní alieni jaký snad mohli použít) která je atmosferická, ty zvuky byli parádní a náhaněli husinu a fakt mě to v táhlo i s celkovou atmosférou. Skvělá byla i scéna v autobusu.  Bohužel pak je film prakticky furt to samý a mě se ty honičky bez mluvení hned zajedli. Ano, hlavní hrdinka i většina postav tu nemluví. Oka, chápu záměr ale strašně to mlátí do očí jak je to v celém filmu místy na sílu. Například ta scéna v autobuse nebo když na vás nalítne random Alien, jakej člověk by si neřekl minimálně "Kurvaaaa". Tohle v počtu se stereotypním zbytekm filmu a koncem který naprosto nefunguje. To hlavně právě kvůli nijaké hlavní postavě a nezajmém o to co se jí stalo a tyto "art" aspekty tu fakt působí strašně na sílu. Dvě hvězdy za atmosféru první půlky, jinak šílené zklamání. ()

Deyw

Ellie si to dava, ten film je nemej jak muj soused a invaze se nahrne behem 10min, zajimave scenerie + celkem fajn pribeh, ktery neni asi uplne jasnej hned po shlednuti a necha vas premyslet..jelikoz jsem vyhral soutez chytrosti a krasy a mam velke IQ jako cernoch penis tak zde napisu me pochopeni filmu - takze ty tupa hlavo PRESTAN CIST: Hlavni hrdinka Byrne, zije v izolaci / nikdo ji nema rad za to co provedla (zabila svou kamaradku kamenem do hlavy jako dite) kazdej ve meste ji to dava na jevo - plivou na ni, nebavi se sni, nepozdravi ji —> opovrhujou ji a nenavidi ji, ikdyz ona sama si nedokaze odpustit za to co provedla, proto se chova jak se chova a zije v izolaci od lidi z mestecka, prestoze by se chtela zaclenit (jeji vecne trenovani pozdravu, usmevu - ktery ji nikdo nevraci a naopak davaj najevo nezajem) no a do toho vseho mimozemska invaze..ona se ubrani a zabije ufouna, pote zjisti ze ufouni davaj do lidi parazity, diky kterym se clovek dostane do “zenu” a vidi jen to co chce a je “zacyklenej v happylandu” - Byrne odolava invazi, ale nakonec ji chytnou a prehraji si jeji zivot + zjistime co udelala, a proc se chova tak jak se chova —> zde je jeji zabiti kamaradky, ktere ufoni chteji zmenit jakoby se nestalo aby byla stastna v “zenu se svou kamaradkou” jenze ona se odhodlala zit zivot s nasledky co udelala, proto tomu neveri a nastupuje jeji klon, ktery by ji mel odstranit aby nedelala problemy, jenze to se nepovede a klona zabiji, parazita si vyrve z hrdla a zabije. Ufoni si uvedomi ze vlastne zije cely zivot v izolaci, jakoby by byla vetrelec mezi lidma tak se rozhodnou ji nechat takovou jaka je (rozhodla zit s nasledky cinu co provedla a s jejim presvedcenim ze pres to nejede vlak) mezi nima, kde je konecne stastna - Tancuje u sebe doma..ma tam party..kazdy se sni bavi, “lidi” se na ni smejou a mavaji ji jak si vzdycky prala. vsichni jsou spokojeny 🤌 kamera zooom invaze probiha masivne po celem svete (nejspis) pres vsechno stejne 2/5 😞 ()

Cedr

Netradiční "němý" alien horror, který díky absenci dialogů klade důraz na povedené audio efekty. Dáma v ústřední roli nemá chybu. ()

BROKEN_

Technicky možná hezký film, ale strašně nudný. Asi nejhorší mimozemská invaze co jsem asi viděl (Alieni jsou zde strašně hloupý). No a finále podtrhlo můj velký nezájem v tento film. Velké zklamání, které nemám chuť dál komentovat. 3/10 ()

DJ Rocco iNc

Invázia, ako sa patrí, k tomu skvelá atmosféra, vizuál, zvuk a hudba. Síce z časti kopírka Vojna svetov, Tiché miesto, Cloverfield či Znamenia, no nijak mi to neprekážalo. Skôr ma rozrušovala hlavná hrdinka, ktorú som mal chuť predhodiť mimozemským stvorám sám. Psycho koniec a konečné rozuzlenie deja ma viac-menej ne/prekvapilo. Hodnotím to celkovo, ako 3,5. ()

Avathar

Slušná práca. Jasné, osobne by som prijal, aby sa to odohrávalo len v tom dome, prípadne, aby tvorcovia emzákov ukazovali len náznakovo (niežeby vyzerali zle, ale človek sa viac bojí toho, čo nevidí, všakže), mohlo to byť aj menej akčnejšie. Ale čert to ber, bavil som sa. Napätie funguje, audiovizuálna stránka je slušná. Kaitlyn Dever mám rád a aj tu predviedla skvelý výkon. Kvitujem vypustenie dialógov (toho som sa trochu bál, ale film ich nakoniec ani nepotreboval), aj celkom zmáknutú réžiu. Fajn žánrovka. ()

oveckaoa

Další z filmů o se vyšťaví zhruba v 20 minutě měl potenciál a čím více se blíže ke konci tím je to horší a horší. Ženská měla sestru ta jí umřela , když ji umlátila kamenem nyní žije sama kdesi v prdeli. Jednou začne invaze mimozemšťanů všechny nakazí , ale ji ne a ne chytit tak ji nahání jeden pak další a další a to je celý film. První naháněčka je nejlepší má dobrou atmosféru a funguje druhá není špatná bohužel mimozemšťan se zmenší a je už trapná, když Vás nahání něco co má třeba 30 cenťáků a pak už je to horší další mimozemšťan je velký jak Godzilla  a z neznámých důvodů se zmenšuje (asi , aby měla šanci přežít) pak ji unesou a dají jí do huby stonožku pak se ona probudí a mimozemšťan se promění v její mrtvou sestru a zabije ji střih záhadně žije a nic jí není pak ji unesou a ukážou jí co udělala své sestře . Pointa je teda co , že sem přišly ukázat jí jak zabila sestru a kvůli tomu nakazily všechny lidi v té prdeli , aby byla ona šťastná? 60 procent ()

_DAVE_

Proboha od tohodle opravdu ruce pryč!! Dost možná nejhorší film jsem v roce 23 viděl. Asi to nejlepší najdete v traileru. Ufouni se odkryjí snaf po 15minutách a poté už je to jen horší a horší a na konce člověk už jen kroutí hlavou. Mimochodem ve filmu do 3/4 stopáže zazní jedna krátká věta.. Jinak nic nemluví se tam. Herečka se nemusí učit text, přiloženo máte za 30sekund. ()

Moogwi

Asgardi jsou docela fajn, má to i nějakou atmosféru, bohužel holčina celý film jenom vzdychá a fibriluje, naštěstí se mezi první a druhou útočnou vlnou stihne osprchovat a postavit vodu na šporák. Také nemůže chybět emotional damage, bez bolístek a traumat z minulosti by to nebylo ono. Konec to zabíjí úplně. ()

VanTom

Ano, jde spíše o žánrové cvičení se spoustou kopanců v logice, avšak svižné, efektní a řemeslně i trikově nadprůměrné. Absence dialogů vytváří unikátní atmosféru (byť kvůli této obezličce vypadá hlavní hrdinka, jinak velmi dobře zahraná, až jako mírně retardovaná). Pointu, někdo by řekl "metaforický nonsens", jsem asi úplně nepobral, ale i díky ní film hned nevyšuměl. ()

zigíš

Holka s traumátkem proti šmejdu z vesmíru. Traumátko bez chuti i zápachu (jak 3x vyvařený bujón). Emzáčci taky žádná sláva. Klasičtí šedivý mužíčci, pak něco velkého se spoustou nožiček a malý rozzlobený hajzlík (ten docela ušel).  Tu má navrch holka tam vetřelci. Občas mráčky rozčísne poletující ufíčko, klasické talířové (ok to beru). A stopáž natahujeme ať je to aspoň 90 minut. Což je přespříliš. Konce se nějak dobelháme ale za moc nestojí. Vlastně je blbý až na půdu. Ale v klidu, zítra už si nevzpomenu. ()

sedm.1

No One Will Save You pro mě až do nějaké sedmdesáté minuty představoval jeden z nejlepších napínáků minimálně letošního roku. Od první minuty se zde totiž podařilo tvůrcům vyvolat skvělou, tajemnou atmosféru a když se již po čtvrt hodince objevil první ufónek, tak k ní přibyla ještě navíc i nehorázná zábava v podobě non-stop ataku na divácké nervy, kdy neustále docházelo ke konfrontacím ústřední hrdinky s návštěvníky z vesmíru v jejím domě a blízkém okolí, a opakuji, to byl parádně zpracovaný mazec, s pravidelně se střídajícími strhujícími naháněčkami a šikovnými, ovšem zároveň velmi přirozeně působícími likvidacemi mimozemšťanů právě hlavní postavou, v podání Kaitlyn Dever, které se tedy jen tak mimochodem musím určitě omluvit, jelikož na mě ze začátku tedy působila hodně nesympaticky a nepřesvědčivě, ovšem již po prvním útoku mě vyvedla hodně rychle z omylu a nakonec mi vlastně sedla úplně na maximum, takže za mě skvělý a silný výkon. Každopádně to napětí zde fungovalo ale opravdu luxusně, stejně jako atmosféra, za skvělý tah pak musím ještě zmínit i v podstatě naprostou absenci dialogů, kdy za celý film proběhnou asi tak čtyři krátké větičky a z toho ještě dvakrát bylo ,,do prdele´´, podstatné ale je, že i to pomohlo poměrně zásadním způsobem k celkové působivosti a výraznosti této podívané, a co se jinak ještě týče poměrně kritizovaných efektů a především naprosto nenápaditého a docela lacinějšího vzhledu mimozemšťanů, tak já s ani jedním neměl vůbec problém, naopak jsem přesvědčen, že v rámci možností filmařů se s tím vypořádali více než slušně a působivě. Nicméně, tohle všechno platí ale skutečně jen do oné sedmdesáté minuty, jelikož pak přišlo něco, s čím jsem vůbec nepočítal a co jsem bohužel ani vůbec nepobral a především to zchladilo to mé dosavadní příjemné nadšení, protože se prostě tvůrci k pointě vydali cestou, která to celé měla zřejmě posunout na jinou úroveň, mě ovšem vůbec nezaujala, respektive spíš naopak, a úplně poslední scéna to pak již jen definitivně dorazila, takže jednoduše já vlastně ani nevím, co si o tom závěru mám myslet a je to dost škoda, že to takhle celé strašně zbytečně ulétlo do takového podivného paskvilu. I přesto ale ve mně převládá přeci jen pozitivní dojem, kdy jsem se po většinu času vážně parádně bavil při zatraceně napínavé jízdě a ve výsledku si tak tento snímek dovolím, i přes zprzněný závěr,  upřímně pochválit a doporučit. ()

Kienast

A já to chtěl ještě 10 minut před koncem, tak hrozně pochválit ... ale pak přišla jakási katarze hlavní postavy, no a ten závěr ... Každopádně Kaitlyn Dever je hrozně fajn, ufoni jsou solidní, film má spád a nenudí jen kdyby tu nebyl ten zvlášťní závěr co pokazil mi dojem. 6/10 P.S. Dlouho jsem neviděl, takhle ukecanej film, sotva jsem stíhal číst titulky ;) ()

666Carnage

Emzáky já rád. A tohle byl docela solidní horůrek s mimozemšťany. Ze začátku se to tváří jako home invasion horror a nakonec je to plnohodnotná invaze země. Občas povedená atmosféra a je to i pěkně natočeno. 65% ()

borec999

Home invasion mixnuté s aliens/UFO a traumou z minulosti. A určite nie pre každého, obzvlášť nie pre priaznivcov ukecaných filmov, keďže za celý film uvidíme 1 dialóg. Komorné dianie podporuje dobrý soundtrack, na horor kvalitné efekty, obstojná hlavná hrdinka, ktorá všetko potrebné uhrá tvárou aj bez použitia hovoreného slova. Úvod s inváziou veľmi dobrý, stred je dobrý najmä po akčnej a vizuálnej stránke, v poslednej tretine opakujúce sa motívy halucinácií a flashbackov začínajú nudiť a film pôsobí, akoby tvorcovia nevedeli čo s ním ďalej. Logicky tiež nie je 100%ný (že je hl. hrdinka na všetko sama a nikto jej nepomôže je dosť pritiahnuté za vlasy) a záver je vzhľadom na predchádzajúce dianie trochu divný (a zároveň "úsmevne" pesimisticko-optimistický), i keď za mňa nie vyslovene zlý. Celkovo: profesionálne natočený, tichý a mierne netradičný horor na 1 pozretie. PS: Plne súhlasím s tým čo píšu viacerí: že film má asi najviac typicky vyzerajúcich mimozemšťanov, akých si viete predstaviť. 55% ()

Kracken

Člověk si může odpustit jedině sám aby mohl v životě udělat krok vpřed a jít dál. V podstatě lehce geniální němé scifi. Připomnělo mi to film Fakulta z roku 1998. ()