Divoká karta

Wild Card

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015, 92 min

• MartinezZ

Neskutečná hovadina, nudná a prázdná. Od Stathamovky čekáte nějakou béčkovou aKčňárnu, komornější a ruční práci. V tomhle filmu se neděje naprosto NIC a když se to nic děje, tak ještě neuvěřitelně nesmyslně, takže 90 minut se v kuse film stále jen rozjíždí a najednou jsou titulky, vy nevíte proč tam tedy ten obsah a děj byly a závěr je naprosto na hlavu postavený. To i ty srágory od JCVD nebo Seagala mají alespoň elementární smysl. Doposud nejhorší Stathamovka.(11.2.2015)

Nová stathamovka jede až podezřele dlouho na první rychlostní stupeň. Dokonce až do nějaké pětatřicáté minuty, kdy jsme svědky první kontaktní akce. Pokud tedy nepočítáme tu, která tohle dostaveníčko s třemi agresivními hovady (jeden z nich pozval jednu štětku na soukromou párty) rozpoutala. Do té doby je tahle třetí spolupráce Jasona Stathama a Simona Westa, autora jediné velké pecky (Con Air), poměrně váhavá a ukecaná. Hlavní hrdina, který podniká coby bodyguard a Robin Hood v jednom, sní o velké lodi i velké výhře. Pije vodku, cedí ironické hlášky a jeho vyhlídky do budoucna nejsou úplně růžové. A až moc promlouvá ostatním do duše, namísto toho, aby zatnul pěsti. Takže příběh jako takový působí docela prošlým datem spotřeby. A to asi leckdo neuvěří, že za scénářem stojí klasik William Goldman (Misery nechce zemřít, Příliš vzdálený most, Chaplin nebo Butch Cassidy a Sundance Kid). Naštěstí to slušně odsýpá, na Stathama je pořád fajn pohled (klidný v soubojích, charismatický jak prase) a když už přijde akce (mimochodem je to pouze třikrát), oceníme kamerové kejkle i několik bolestivých úderů. Béčková jednohubka!!(9.2.2015)

Jason Statham a jeho další případ coby akční béčkař. Nic objevného pod sluncem, nicméně také vcelku příjemný akční flák, u kterého se dá vypnout. Simon West sice tentokrát trochu experimentuje s kamerou (někdy úspěšně, někdy méně), i tak se ovšem z Wild Card vyklubala další pohodová stathamovka. Nic víc, nic míň. [55%](5.2.2015)

• JASON_X

Manekýn Statham si zase zahrál drsňáka, ale tentokrát to dopadlo ještě mnohem hůř než obvykle. Řeknu to na rovinu - tenhle film je ještě slabomyslnější a trapnější průser, než jsou pozdní Seagalovy filmy z bulharské produkce, protože ty jsou aspoň vtipné (i když nechtěně). Ale to, co předvedl scénárista tohohle filmového potratu, by mělo být trestné. Nikdy bych nevěřil, že se dá s profesionálním a kvalitním filmařským zázemím a s celkem dobrými herci natočit tak obludná zhovadilost. Největší pozitivum, které na Wild Card vidím je, že bez titulí netrvá ani hoďku a půl. Jedna hvězda za pár hezkých ženských a za pár slušných bitek, při kterých Statham příborem zlikviduje jednu celou rodinu Las Vegaské mafie. Druhou bych dal, kdyby jistá charakterní, citlivá, oduševnělá a pomstychtivá kurtizána bývala udělala "šmik".(15.2.2015)

• mzss1

|20%| Tak jsem se konečně dočkal. Další film s mojim akčním oblíbencem Jasonem Stathamem. No, musím říci, že jsem v totálním šoku. Tohle byla hodně velká podpásovka. Rozhodně nepřehnáním, je to můj názor a toho si budu nemilosrdně držet. Takhle jsem dlouho nebyl zklamaný. Mnohými kritizované filmy Mechanik, Safe, Elitní zabijáci a já nevím co ještě – to byly skvělé filmy na 4* až 5* někdy. Parker – to už bylo slabší, nicméně furt rovné 3*. No jo, Statham se začal objevovat v nesprávných filmech. Ono už začátkem lonského roku se nevyvedl Homefront. Možná by si to zasloužilo 3*, ale já tomu dal 2*. Řekl jsem si, sakra, Jason měl smůlu na filmy a do tohohle jsem vkládal velké naděje. Režisér Simon West se v poslední dobou rozjel s akčními filmy. Jeho filmy mám rád. Noc Air je stará dobrá klasika, prostě špička – 5*. Generálova dcera je výborný thriller, kde k úplnému nadšení nechybělo daleko, takže lepší 4*. Lara Croft – to mi moc nesedlo, ale natočené to bylo celkem pěkně – 3*. Mechanik Zabiják – skvělý akční thriller se Stathamem – 4*. Pak následoval film Unesená s Cagem . bylo to tak na 3*, ale já nakonec ty slabší 4* dal – bavilo mě to. Poté přišel trhák Postradatelní 2 – tomu nešlo vytknout snad nic. Takže jsem byl přímo nadržený na tento snímek, Wild card. A ono se to rapidně nepovedlo. Nejde mi ani o to, že ve filmy byly jen 3 soubojové scény a žádná akce. Ale celkově tu určitě byl pokus udělat něco jiného, něco překombinovaného. Rozhodně bych se tomu nebránil. Upozornuji, že nejsem ten typ diváka, kdy se drží jedině jednoho žánru co má rád. Řekne si, jedině akční žánr, a když to bude trošku žánrově jiné, je to blbost – to rozhodně nejsem já. Ale zde opravdu netuším, co to bylo za žánr či kombinaci. Thriller ? No to nevím, ani krimi, ani akční, prostě nic. Jason Statham zde měl velmi zvláštní postavu a její charakter. Musím uznat, že to Jason zahrál celkem dobře, takže chyba nebyla v něm, ale v jeho zvolené postavě. OD začátku to působí dost nezáživně, Statham to tahá docela dobře, ale není to ono. Nic výrazného se ve filmu neděje. A scénář ? Ten jsem vůbec nepobral. Ne, že bych ho nepochopil, ale vůbec se mi nelíbil. Nepíší zde velký komentář, abych film shodil, jen se snažím (možná marně) vyjádřit mé velmi rozpačité pocity. Myslel jsem, že se bude Statham klasicky mstít za to, co ti padouchové udělali jeho bývalé přítelkyni. Ale jak to bylo pojato a jakým se to ubralo směrem ? Dokonce i ona si z toho pak nic nedělala. Že by to byl drsný styl natažený do tohoto filmu ? To asi ne. Statham tu dále hraje v casinu. Vyhraje si asi půl mega, jenže pak si uvědomí, že je to málo, přeskočí mu, začne hrát znova nakonec vše prohraje. No ty vole ! Nějaké rouzlení s padouchy co ublížili jeho ex přítelkyni tu bude, ale tuctové. No a nyní hurá na popis soubojů. Nebýt jich a trocha snažení Stathama, dal bych čistý odpad. Hudba byla taková normální, ani jsem si ji moc nevšiml, ale na tom moc nezáleželo. Takže souboje jsou tři. První mě teda moc nezaujal, nebyl špatný, ale měl zpomalovačky (pěkně natočené teda), ale zase tu pár chvatů bylo. Druhá soubojová scéna v baru byla o dost lepší. Statham měl proti sobě dost protivníků, pěkné chvaty rozdával, nešlo teda o nic výjimečného, ale bylo to dobré. Třetí soubojová scéna byla nejlepší. To už jsem byl nadšen. Bylo to nekompromisné, krvavé, celkem slušné nápady, krom chvatů i bodné zbraně, které krásně zneškodnili protivníky a tak. No, to je celé k nějakému menšímu nadšení k tomuto braku. Takže opět upozornuji, nechtěl jsem film shodit, popsal jsem to pokud možno jasně. Nebavilo mě to, relativně krátká stopáž byla pro mě peklem. Nejsem jen na akční. Mám rád filmy kde je třeba minimum akce, ale na tenhle překombinovaný styl jsem si prostě nezvykl. Doufám, že nebude mít do budoucna Statham smůlu na podobný braky. Těším se na chystaný film Rychle a zběsile 7, kde doufám zahraje slušného záporáka a rozdá pár solidních ran. Dále se pak těším, to je sice až někdy v lednu 2016 na druhé pokračování Mechanika. Pokud to pokazí, asi to nepřežiju. Tot vše.(6.2.2015)

• - Než sa režírovania snímky ujal Simon West, jednalo sa aj o tom, že ju bude režírovať Brian De Palma. (MikaelSVK)

• - Natáčalo sa v New Orleans, Nevade a na francúzskej Korzike. (Hudakfilms)

• - Nick vo filme jazdí na Forde Torino GT 1969. (Laslo)