Divoká karta

Heat

(neoficiální název)

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015, 92 min

Je to úplne priemerná akčná dráma s Jasonom Stathamom v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh o mužovi s bojovou minulosťou žijúcom v Las Vegas, ktorý sa živí rôznymi príležitostnými prácami, napríklad práve prijme ponuku bohatého mladíka sprevádzať ho pri jeho herných dobrodružstvách a tiež začne hľadať trojicu neznámych mužov, ktorí znásilnili a zbili jeho známu, pričom zistí, že za to môže aj jeden z vplyvných miestnych gangsterov. A tak sa dostáva nielen do problémov s mafiou, ale tiež musí bojovať so svojou hráčskou závislosťou. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, filmy z prostredia Las Vegas moc neobľubujem, ale na tento som bol predsa len celkom zvedavý, no aj tak ma sklamal. Síce obsahuje viacero výrazných prvkov, z ktorých viaceré mám rád, v prvom rade tá akčná línia o mužovi, ktorý sa postaví gangsterom, ktorí nezabúdajú, ale aj tá hráčska závislosť, no celé je to podané tak vlažne, úplne bez náboja, že si ma to nezískalo a chýba tomu potrebná gradácia, pričom som mal väčšinu času pocit, akoby tu vlastne ani o nič nešlo. Dokonca ešte aj tie hráčske scény z kasína, ktoré sú inokedy napínavé a zaujímavé ma tentoraz vôbec nebavili. A línia s mladíkom ma už vôbec nezaujímala. Takže nakoniec aj napriek krátkej dĺžke a pritom dostatku dôležitých dejových motívov som sa nakoniec mestami aj nudil, ale zase pár scén sa mi páčilo a druhá polovica je predsa len o niečo zaujímavejšia a tak sa na to pozerať dá. Akcie tu moc nie je, ale aspoň tá je celkom slušná. Nájdu sa tu len tri súboje, ale zase sú celkom dlhé, majú obstojnú choreografiu, pôsobia správne tvrdo a drsne, celkom mi sadol aj ten zaujímavý vizuálny štýl a k tomu to čiernohumorné ladenie. A chválim hlavne druhý súboj, surové zneškodňovanie protivníkov pri vianočnej pesničke sa mi skutočne páčilo. Herecké obsadenie nie je zlé, Jason Statham tu hrá svoj štandard, takže ma aj bavil a k tomu dostatok známych hercov vo vedľajších úlohách, obzvlášť Milo Ventimiglia a Stanley Tucci, ale väčšina z nich nedostane potrebný priestor a tak pôsobia skôr len epizódne. Réžia a technická stránka síce nie sú úplne zlé, ale ani mi to moc nesadlo, na takýto žáner treba úplne iných tvorcov. Takže to jedno pozretie neľutujem, pozrieť sa na to dalo, ale vlastne len kvôli Statrhamovi a tým pár súbojom. Mimo toho nie je moc o čo stáť, dramaticky to vôbec nefunguje. 55%(7.2.2015)

Další film s Jason Stahamem mě zklamal.Hlavně mi trailer přišel stokrát lepší než film a byl to klasický trailer ,který měl nalákat a asi dalo i tvůrcům zabrat dát dohromady vůbec ty dvě minuty něčeho zajímavého do toho traileru.Akce je tu asi 3 minuty,napětí žádné a ze začátku jsem si málem začal myslet,že je film nějaká parodie,ale alespoň toto podezření po chvíli opadlo.Jediné co za něco stálo (kromě klasického zakaboněného výrazu Jasona) byly scény při hraní karet a zpomalené záběry a té akce,kterou tu opravdu šetřily..Za mě celkově 50% a tři hvězdy.(9.2.2015)

• JASON_X

Manekýn Statham si zase zahrál drsňáka, ale tentokrát to dopadlo ještě mnohem hůř než obvykle. Řeknu to na rovinu - tenhle film je ještě slabomyslnější a trapnější průser, než jsou pozdní Seagalovy filmy z bulharské produkce, protože ty jsou aspoň vtipné (i když nechtěně). Ale to, co předvedl scénárista tohohle filmového potratu, by mělo být trestné. Nikdy bych nevěřil, že se dá s profesionálním a kvalitním filmařským zázemím a s celkem dobrými herci natočit tak obludná zhovadilost. Největší pozitivum, které na Wild Card vidím je, že bez titulí netrvá ani hoďku a půl. Jedna hvězda za pár hezkých ženských a za pár slušných bitek, při kterých Statham příborem zlikviduje jednu celou rodinu Las Vegaské mafie. Druhou bych dal, kdyby jistá charakterní, citlivá, oduševnělá a pomstychtivá kurtizána bývala udělala "šmik".(15.2.2015)

• mzss1

|20%| Tak jsem se konečně dočkal. Další film s mojim akčním oblíbencem Jasonem Stathamem. No, musím říci, že jsem v totálním šoku. Tohle byla hodně velká podpásovka. Rozhodně nepřehnáním, je to můj názor a toho si budu nemilosrdně držet. Takhle jsem dlouho nebyl zklamaný. Mnohými kritizované filmy Mechanik, Safe, Elitní zabijáci a já nevím co ještě – to byly skvělé filmy na 4* až 5* někdy. Parker – to už bylo slabší, nicméně furt rovné 3*. No jo, Statham se začal objevovat v nesprávných filmech. Ono už začátkem lonského roku se nevyvedl Homefront. Možná by si to zasloužilo 3*, ale já tomu dal 2*. Řekl jsem si, sakra, Jason měl smůlu na filmy a do tohohle jsem vkládal velké naděje. Režisér Simon West se v poslední dobou rozjel s akčními filmy. Jeho filmy mám rád. Noc Air je stará dobrá klasika, prostě špička – 5*. Generálova dcera je výborný thriller, kde k úplnému nadšení nechybělo daleko, takže lepší 4*. Lara Croft – to mi moc nesedlo, ale natočené to bylo celkem pěkně – 3*. Mechanik Zabiják – skvělý akční thriller se Stathamem – 4*. Pak následoval film Unesená s Cagem . bylo to tak na 3*, ale já nakonec ty slabší 4* dal – bavilo mě to. Poté přišel trhák Postradatelní 2 – tomu nešlo vytknout snad nic. Takže jsem byl přímo nadržený na tento snímek, Wild card. A ono se to rapidně nepovedlo. Nejde mi ani o to, že ve filmy byly jen 3 soubojové scény a žádná akce. Ale celkově tu určitě byl pokus udělat něco jiného, něco překombinovaného. Rozhodně bych se tomu nebránil. Upozornuji, že nejsem ten typ diváka, kdy se drží jedině jednoho žánru co má rád. Řekne si, jedině akční žánr, a když to bude trošku žánrově jiné, je to blbost – to rozhodně nejsem já. Ale zde opravdu netuším, co to bylo za žánr či kombinaci. Thriller ? No to nevím, ani krimi, ani akční, prostě nic. Jason Statham zde měl velmi zvláštní postavu a její charakter. Musím uznat, že to Jason zahrál celkem dobře, takže chyba nebyla v něm, ale v jeho zvolené postavě. OD začátku to působí dost nezáživně, Statham to tahá docela dobře, ale není to ono. Nic výrazného se ve filmu neděje. A scénář ? Ten jsem vůbec nepobral. Ne, že bych ho nepochopil, ale vůbec se mi nelíbil. Nepíší zde velký komentář, abych film shodil, jen se snažím (možná marně) vyjádřit mé velmi rozpačité pocity. Myslel jsem, že se bude Statham klasicky mstít za to, co ti padouchové udělali jeho bývalé přítelkyni. Ale jak to bylo pojato a jakým se to ubralo směrem ? Dokonce i ona si z toho pak nic nedělala. Že by to byl drsný styl natažený do tohoto filmu ? To asi ne. Statham tu dále hraje v casinu. Vyhraje si asi půl mega, jenže pak si uvědomí, že je to málo, přeskočí mu, začne hrát znova nakonec vše prohraje. No ty vole ! Nějaké rouzlení s padouchy co ublížili jeho ex přítelkyni tu bude, ale tuctové. No a nyní hurá na popis soubojů. Nebýt jich a trocha snažení Stathama, dal bych čistý odpad. Hudba byla taková normální, ani jsem si ji moc nevšiml, ale na tom moc nezáleželo. Takže souboje jsou tři. První mě teda moc nezaujal, nebyl špatný, ale měl zpomalovačky (pěkně natočené teda), ale zase tu pár chvatů bylo. Druhá soubojová scéna v baru byla o dost lepší. Statham měl proti sobě dost protivníků, pěkné chvaty rozdával, nešlo teda o nic výjimečného, ale bylo to dobré. Třetí soubojová scéna byla nejlepší. To už jsem byl nadšen. Bylo to nekompromisné, krvavé, celkem slušné nápady, krom chvatů i bodné zbraně, které krásně zneškodnili protivníky a tak. No, to je celé k nějakému menšímu nadšení k tomuto braku. Takže opět upozornuji, nechtěl jsem film shodit, popsal jsem to pokud možno jasně. Nebavilo mě to, relativně krátká stopáž byla pro mě peklem. Nejsem jen na akční. Mám rád filmy kde je třeba minimum akce, ale na tenhle překombinovaný styl jsem si prostě nezvykl. Doufám, že nebude mít do budoucna Statham smůlu na podobný braky. Těším se na chystaný film Rychle a zběsile 7, kde doufám zahraje slušného záporáka a rozdá pár solidních ran. Dále se pak těším, to je sice až někdy v lednu 2016 na druhé pokračování Mechanika. Pokud to pokazí, asi to nepřežiju. Tot vše.(6.2.2015)

Jedna z najlepších Stathamoviek, akú som v poslednej dobe videl. Perfektná réžia S. Westa dokázala navodiť výbornú atmosféru okolo záhadného chlapíka Nicka Wilda, Stathamovi táto rola neskutočne sekla. Narozdiel od klasiky filmov s týmto hercom, je tu síce málo bitiek, ale aj to málo čo tu je, je natočených s precíznou dokonalosťou, úplna lahoda akčných scén. Samozrejme, pomenej akcie ani najmenej nevadí, film si dokáže diváka získať aj slušným, gangsterským príbehom a hlavne svojou jedinečnou atmosférou. Miestami mi niektoré scény absurdne pripomenuli Sin City a chlapíka menom Marv. Jasný nadpriemer. 80/100(28.3.2015)