Divoká karta

Heat

(neoficiální název)

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015, 92 min

V tomto filmu moc pěstí od Jasona Stathama nečekejte. Příběh je poklidný, odehrávající se v Las Vegas. Nevím co pana režiséra vedlo k tomu, že natočí film na jeho a Jasonovi poměry až tak "neakční". Výsledek je pak celkem rozpoluplný. Na jednu stranu člověk čeká akční jízdu, kterou ale v tomto případě nedostane. Ale na druhou stranu je Wild Card něco úplně jiného. A musím přiznat, že mě to i bavilo. Film má příjemný spád a celkem rychle uteče, což je důležité. Nicméně pro příště, Jason je dobrý v rozdávání pěstí a lámání kostí, takže bych prosil něco takového ;-)(1.10.2015)

Sranda prdel, jak sem tady sama mezi opravdovými chlapy, s tunami spešl výrazů na téma bojovné umění. Já, křehká žena, nerada plýtvám slovy na úkor činů, nebudu se opičit ve výrazivu, jemuž beztak nerozumím. Otevřu dokořán okénko do sebe - jsem zbabělec, co se kouká na pěknou řádku likvidačních kroků celé jedné generace krutých mafiánů, v pohodlném pelechu s krajícem chleba a lahváčem z Tesca, nemůžu jít pro toto fandovství nikdy níže než pod 4*. Ale vážně, Stathama mám ráda od jeho kurýrní premiéry a věřím, že tato slabost pro pořádného chlapáka mi zůstane, dokud v onom křesle vydržím sedět rovně v poloze přímo hleď. Stylovky miluju a sestříhané hodně originální chmaty, co na tom, že se trošku kopírovalo z doby Nicka a vůbec začátků žánru, byly hodně povedené na pohled i pocit z dobře odvedené práce. Až tak, že i když se dá křivák uklidit celkem jednoduše, proč to trošku neokořenit a neužít si kousek krutosti ve jménu spravedlnosti učiněno zadost. Už dlouho jsem si nepřála, aby byl konec přesně takový, jaký byl.(28.2.2015)

Tak tu mame novu Stathamovku. Kto ale ocakava jeho klasicky akcny film s mnozstvom bitiek, tak bude velmi sklamany. Na bitkach tento film nestoji, ale vzhladom na Stathamovu ucast tu su 3 famozne natocene bitky. Necudo, ked choreografiu mala na starosti HK legenda Corey Yuen. Nielenze maju dokonalu brutalnu choreografiu plnu tvrdych chvatov, ktore pocitite jak na vlastnej kozi, ale su aj dokonale natocene. Uhly kamery su vhodne zvolene a napriek dynamickemu strihu sa dokonale prehladne. Vzhladom na bitky v predoslych Westovych filmoch sa odvazim tvrdit, ze Corey robil nielen choreografiu, ale bitky aj kompletne reziroval. Simon West na tak skvele bitky proste nema skusenosti. Ale späť k tomu podstatnemu a to je vyznenie filmu. Ma to ovela blizsie k filmu Equalizer, ale vzhladom na Stathamov obmedzeny herecky prejav to nejde v dramatickych scenach do takej hlbky, ale tvorcovia mudro vsadili na atmosferu ktoru do velkej miery dotvara fantasticky soundtrack a britke velmi vtipne dialogy, ktore mi vzdialene pripomenuli casy, ked bol Statham hlaskujucou mašinou vo filmoch Guya Ritchieho. Jasonova postava mi po dlhej dobe bola sympaticka lebo to nebol len neznicitelny bitkar s vycvikom nejakej specialnej jednotky s nazvom zacinajucim sa na S :-) ale predsalen trochu komplexnejsia postava, ktora si konecne prejde aj nejakym vyvojom. Vsetky ostatne hviezdne cameo vystupy su tiez perfektne. Vlastne jedinou chybou filmu je, ze je strasne uponahlany a kopa skvelych postav sa tam mihne iba na chvilu. Prial som si s nimi stravit viac casu. Hlavne postava ktoru hra Stanley Tucci by si zasluzila väcsi priestor. Takze vysledkom je stylovy mix dramy, gangterky, thrilleru, akcneho filmu a neviem coho este dalsieho, ktory mi neskutocne chutil a Statham si nim v mojich ociach vyzehlil rest, ked sprznil legendarneho Parkera. 8/10.(3.2.2015)

West,kdysi rozjel hodně slibně svojí kariéru,a první tři snímky byly naprostá bomba.To už je ale pryč,a teď v meteo hantýrce spíš střídavě oblačno.Stathama mám hodně rád,ale ani on se nevyhne zakopnutí maximálně za dvě,tři hvězdy.A tak se West kouknul na Equalizéra,trochu přizpůsobil tomuhle filmu tři akční scény,a celý to obalil děsnou vatou z kasína,kde to drhne,a neni to ani trochu zábavný.Škoda.50%.(1.5.2015)

Je veliká škoda, že film nebyl žánrově uvědomělejší. Mohlo se totiž jednat o příběh jednoho vystrašeného, zacykleného chlápka, okořeněný atraktivními akčními sekvencemi. Obávám se ale, že Statham, který hraje, jen pokud mu to dovoluje jeho přirozené charisma, by nějakou relativně komplexní figuru neuhrál.(16.2.2015)