Divoká karta

Heat

(neoficiální název)

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015, 92 min

Jason rules! Nakopávačka zadků s trouchou zdrásaných a životem strhaných Jasonovích pohledů a věru zábavným 20 minutovím Black Jackem. To celé zabalené do atmosféry luxusem nasáklého, ale v základech prohnilého Las Vegas. Bavil jsem se po chuti. Ruční fajtíky jsou opět pěkné pomazleníčko, i když je jich poskromnu, ale zato s parádním drajvem. I tu psychiku jsem ochotný Jasonovi s klidným srdcem uvěřit a Milo jako záporák je velmi dobrý. PS: Je to akčnák s Džejsnem, takže hloubku nečekejte ani přes tu snahu tvůrců.(7.7.2015)

Vidím klasickú stathamovku s klasickým Stathamom. Jason opäť raz zahral depresívneho sebedeštruktívneho drsniaka. Akčné scény sú tu tri. A sú dosť dobré. Ale mohlo ich byť viac. Príbeh je celkom slabý. Respektíve kopec vecí vyznie do stratena. Statham ťahá film ale jeho postava ma občas srala. Vedlajšie úlohy (skoro až cameá) sú dosť dobre obsadené. Mohol to byť dosť dobrý film, ale mám pocit, že to všetci trochu odflákli. Dám 70% z milosti. Ale trailer bol oveľa lepší ako výsledok.(3.2.2015)

Nejdrsnější z Argonautů je zpět, aby opět nonšalantně pomáhal slabším a utlačovaným, zejména pak vdovám, sirotkům nebo štětkám, které kdovíproč špatně nesou, když se náruživý klient kapku odváže a roztomile je při tom nákupu služeb párkrát propleskne. To Jáson nevidí rád, nene. Ukrutně se rozčílí a rozohní, což se dost nápadně projeví tak, že mu na čele naskočí mikrovráska, a s neodolatelným šarmem a náramně zdvořile všem těm nezbedníkům demonstrativně nabacá, aby si pro příště pamatovali, že mlátit kurvy je špatné a ani trochu džentlgejské. Mno, celé to má však tentokrát pár drobných vad! Scénář je nepatrně neinventivní, insitní, místy až neerudovaný (pro filmové neodborníky uvádím, že se jedná o eufemismy toho, že stojí za piču a je tupý jako cigánská šlápota) a naprosto nepochopitelně vyžaduje po té naší statické šunce i chvilku herectví. A tak lze s úspěchem tvrdit, že sedláci u Chlumce a Napoleon u Watrló dopadli daleko lépe než jeho etuda patologického hráče. Potěšilo by mě mnohem více, kdyby mu místo toho hraní raději připsali pár dalších uzenáčů k profackování, protože to vzájemné kočkování jinak vypadá opravdu skvěle, avšak je ho zde velmi poskrovnu. Nicméně je to pořád lepší než drátem do oka a například oproti takovému Birdmanovi, u něhož jsem měl opravdu neodolatelnou chuť prohnat si v obou bulvách sklivec bužírkou, je to skutečný balzám na, pozérskými psychotiky vyhajpovanou artovou sračkou, rozjitřené nervy. Tudíž se opět loučím oním okřídleným „Ceterum censeo Birdman esse delendam“(4.2.2015)

Nevím proč, ale z filmu na mě číhá polovičatost. Protože je konec a já čekal ještě pořádný finále. Akční sekvence jsou natočené opravdu skvěle, ale v celém filmu jsou jen tři. Film utnutý v půlce si zaslouží jen poloviční ohodnocení, i když akční stránka mě nezklamala, ale naopak, velice příjemně překvapila.(5.2.2015)

Sranda prdel, jak sem tady sama mezi opravdovými chlapy, s tunami spešl výrazů na téma bojovné umění. Já, křehká žena, nerada plýtvám slovy na úkor činů, nebudu se opičit ve výrazivu, jemuž beztak nerozumím. Otevřu dokořán okénko do sebe - jsem zbabělec, co se kouká na pěknou řádku likvidačních kroků celé jedné generace krutých mafiánů, v pohodlném pelechu s krajícem chleba a lahváčem z Tesca, nemůžu jít pro toto fandovství nikdy níže než pod 4*. Ale vážně, Stathama mám ráda od jeho kurýrní premiéry a věřím, že tato slabost pro pořádného chlapáka mi zůstane, dokud v onom křesle vydržím sedět rovně v poloze přímo hleď. Stylovky miluju a sestříhané hodně originální chmaty, co na tom, že se trošku kopírovalo z doby Nicka a vůbec začátků žánru, byly hodně povedené na pohled i pocit z dobře odvedené práce. Až tak, že i když se dá křivák uklidit celkem jednoduše, proč to trošku neokořenit a neužít si kousek krutosti ve jménu spravedlnosti učiněno zadost. Už dlouho jsem si nepřála, aby byl konec přesně takový, jaký byl.(28.2.2015)