VOD (1)

Nick Wild pracuje jako bodyguard v Las Vegas. Zároveň ví jak být profesionální zabiják a má tak trochu problém s gamblerstvím. Když mu kamaráda zmlátí sadistický gauner, Nick zasáhne a zjistí, že onen násilník je synem mocného mafiánského bosse. Nick se tak ocitne v podsvětí a na stopě mu je jak policie, tak i mafie samotná. Na Nicka tedy čeká sázka nejvyšší, hra o život začíná. (Filmbox)

Trailer 1

chelseaman22

Stereotypní nuda okořeněná pathosem jak sviň! Krásný a jedinečný to předobraz dokonalých to vztahů mezi uchlastaným rváčem a pány podsvětí, jež umožní našemu rváči vykonat vendetu na nebohých ruských přistěhovalcích, jímž dal oligarcha Putin vale. Jediná pasáž, jež stála za to, bylo stříhání penisu zahradními nůžkami - pro mužskou část publika k zblití! 45% ()

verbal

Nejdrsnější z Argonautů je zpět, aby opět nonšalantně pomáhal slabším a utlačovaným, zejména pak vdovám, sirotkům nebo štětkám, které kdovíproč špatně nesou, když se náruživý klient kapku odváže a roztomile je při tom nákupu služeb párkrát propleskne. To Jáson nevidí rád, nene. Ukrutně se rozčílí a rozohní, což se dost nápadně projeví tak, že mu na čele naskočí mikrovráska, a s neodolatelným šarmem a náramně zdvořile všem těm nezbedníkům demonstrativně nabacá, aby si pro příště pamatovali, že mlátit kurvy je špatné a ani trochu džentlgejské. Mno, celé to má však tentokrát pár drobných vad! Scénář je nepatrně neinventivní, insitní, místy až neerudovaný (pro filmové neodborníky uvádím, že se jedná o eufemismy toho, že stojí za piču a je tupý jako cigánská šlápota) a naprosto nepochopitelně vyžaduje po té naší statické šunce i chvilku herectví. A tak lze s úspěchem tvrdit, že sedláci u Chlumce a Napoleon u Watrló dopadli daleko lépe než jeho etuda patologického hráče. Potěšilo by mě mnohem více, kdyby mu místo toho hraní raději připsali pár dalších uzenáčů k profackování, protože to vzájemné kočkování jinak vypadá opravdu skvěle, avšak je ho zde velmi poskrovnu. Nicméně je to pořád lepší než drátem do oka a například oproti takovému Birdmanovi, u něhož jsem měl opravdu neodolatelnou chuť prohnat si v obou bulvách sklivec bužírkou, je to skutečný balzám na, pozérskými psychotiky vyhajpovanou artovou sračkou, rozjitřené nervy. Tudíž se opět loučím oním okřídleným „Ceterum censeo Birdman esse delendam“ ()

Xmilden

A vlastně jsem docela spokojený, po delší době sympatický Jason, který občas prohodí i nějakou tu solidní hlášku. Příběh pár slušných nápadů obsahuje a souboje vypadají zajímavě. Žádný bordel, jako je tomu například v Seagalovkách se nekoná ani náhodou. Simon West je zkušený rutinér. Potěší fakt že se to celé neodehrává tak nějak automaticky od bodu A do bodu B. 60% ()

maddy

Len ďalšia Stathomovka v poradí, ktorých tu už bolo neúrekom a ktorá nijako nevyniká z nezáživnej filmografie Stathama a hlavne z jeho posledných nudných kúskov ako Parker, Hummingbird a pod. Je to úplne priemerná akčná dráma, ktorá tento krát ani predvedie takmer žiadnu akciu. Staham sa tu akurát tak potáca od nikiaľ nikam, behom hodiny predvedie jednu bitku, ktorá je síce natočená efektne spomalene, ale dohromady v nej padnú tri údery, a jednu nezáživnú hru v kasíne, ktorá nie je nijako strhujúca alebo napínavá. Simon West je síce akčný režisér, ale túto látku nedal. V jadre by sa Wild Card chcel hrať na drámu a prechlastanom kriminálnikovi, no vo výsledku je to iba obyčajný akčný film s trestuhodne málo akčnými scénami. Počas nich síce poteší, že nie sú vyumelkované, ale dostatočne nekompromisné a s dávkou krvi ako sa pri bitkách patrí, ale čo z toho, keď takéto scény tu dve a ďalej sa film pomalým tempom trmáca kasínami v Las Vegas, na čo nie je napojená dostatočne nosná story. Skalným fanúšikom Stathama to možno bude aj tentoraz stačiť, ale ostatní nech si radšej počkajú tých pár týždňov navyše na Rýchlo a Zbesilo 7, kde snáď Statham po dlhej dobe prevedie poriadne akčné inferno. CELKOVO: 2* (4/10) ()

SaNcHeZ_cz

Jason Statham a jeho další případ coby akční béčkař. Nic objevného pod sluncem, nicméně také vcelku příjemný akční flák, u kterého se dá vypnout. Simon West sice tentokrát trochu experimentuje s kamerou (někdy úspěšně, někdy méně), i tak se ovšem z Wild Card vyklubala další pohodová stathamovka. Nic víc, nic míň. [55%] ()

• Natáčalo sa v New Orleans, Nevade a na francúzskej Korzike. (Hudakfilms)
  • Aby sa Jason Statham (Nick Escalante) pred natáčaním dostal do formy, držal diétu, počas ktorej jedol iba špenát a hnedú ryžu. (m.a.t.o.)

Související novinky

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (více)