Seminář

• Švédsko Konferensen (více)

Nesourodá parta úředníků vyrazí na zdánlivě nevinný teambuilding, který jim ale trochu pokazí vzájemné neshody. A taky krvežíznivý zabiják. (Netflix)

DAPDO

Hodně slušná švédská vyvražďovačka, která mě bavila od první minuty. Dobře zvolený místo, způsob vražd brutálnější a nechybí ani decentní černý humor. Co bych vytknul je málo napětí. 65%. ()

Kingjiri

Černá hororová komedie, která mohla být mnohem lepší, kdyby její postavy nebyly tak ujetý a nesympatický. Protože právě komediální část mohla ze Semináře udělat originálnější podivanou, jenže v tomhle pojetí těch zábavnejch momentů tolik neni. Horová část nemá čim překvapit, snad jenom způsoby nějakejch vražd jsou docela nápaditý (stožár na vlajku nebo motorovej člun). Motivaci a identitu záporáka odhadne po nějaký chvilce asi každej, protože mu jí scénáristi servírujou jak na stříbrnym podnosu. Oproti žánrový konkurenci tak potěší zejména kvalitní filmařina (střih a kamera) a nápaditější gore. Podle nadšenějších ohlasů jsem však čekal víc, tři silnější hvězdy. ()

rublik05

Ačkoliv bývají severské horory dost často velice povedené, tak Seminář se do této kategorie bohužel v žádném případě řadit nemůže, přestože jeho námět není zas až tak špatný. Snímek od začátku nasadí vražedně pomalé tempo, herecky je to jedna velká katastrofa, postavy nejsou ani trochu sympatické, k žádné z nich si nelze vytvořit jakýkoliv vztah. Příběh mi přišel takový o ničem, povětšinou je nudný, bez atmosféry, alespoň že ty vraždy se tvůrcům docela povedly, byť mohly být brutálnější a krvavější. Po technické stránce na mě film působil lehce televizním dojmem, nelíbil se mi ani pro mě trochu zvláštní střih. Nebýt těch několika povedených masakrů, asi bych ani neměl co hodnotit. Velké zklamání. 3/10. ()

Mamlas

Kvůli pár mordovačkám musíte snést v tomhle skvostu tak hodinu a půl naprosto idiotského tlachání mezi nezajímavými ochotníky na výletu vedenými odpudivou ropuchou. ⬇️ 12% ()

Rayen1

Slasher, kterej trpí hodinovým rozjezdem, než se tam začne něco pořádně dít. Opravdu. Než se stane něco poradnyho, trvá to hodinu. A samotnej slasher je cirka 30 minut cistyho času. A to není moc. Zaporak celkem povedene děsivě komickej, humor tam tak trochu je, ale bejt to hodinu deset, prospěje to všem, i filmu, i ději, i divákovi... Jako jednohubka na dušičky asi dobrý, ale jinak... Meh... ()

Rychloskot odpad!

Hloupý předvídatelný horor podle nejstaršího mustru. Jen další do seznamu hororů, na které svět zapomene. Zápletka byla prohlédnutelná úplně okamžitě a ačkoli jsem ekolog, tak propagandu na úrovni Čtyřlístku nesnáším. ()

MT_Y

Jednoduše řečeno, bavilo mě to. Vraždy jsou skvělí, decentně daný humor taky, finále úžasný. Myslím že stojí za podívanou. 10/10 ()

Mamutol

Absolutně nechápu, proč záporák nosil tu debilní masku, která ho musela hodně omezovat. Mohl mít klasickou vojenskou kuklu, když chtěl být maskovanej a bylo by to méně otravné. A komedie to opravdu není a horor už teprve ne. Je to spíš rozverná fraška v přírodě. ()

wowylgu313

Tenhle "slasher" mišmaš ... měl pár okamžiků kdy byl vtipný, pár okamžiků kdy si hrál na vraždění a pár okamžiků kdy to ... Stop! Prostě z větší části nudná vyvražďovačka absolutně nesympatických herců. Škoda že to "krveprolití" nebylo pořádné a bez delšího offcamu. Pár vtipných šťeků do toho nic moc nezachránilo. Bylo to tu mockrát a v (mnohem) lepším provedení. Za těch pár scén a detail záběrů dávám čistých 40% ... ;-) ... "ten závěr byla poslední kapka zklamání" ()

kacir

Seminár zo Švédska ktorý by potreboval ešte jeden seminár aby sa čo to naučil o napätí. Herci sú švédi, to je asi všetko ku ich kráse. Ale kosák a panvica ma pobavili a nemusel som to ani veľmi pretáčať, takže celkovo taký slabší priemer. ()

AndrewNewman

Škandinávskej produkcii tieto chatové dobrodružstvá celkom idú. No určite nás nimi zásobujú lepšie ako amíci. Opäť slušná zábava, tentokrát je vraždiaci maniak veľmi dobre motivovaný a partia, ktorú chce rozsekať je extrémne nesympatická, takže lovu zdar. Svižné, nenudiace, vizuálne na úrovni. ()

xxmurphyxx

Čakal som trošku viac, ale v konečnom dôsledku sklamaný nie som. Chcelo to ale viac, ďaleko viac pritvrdiť v oblasti brutality a ten humor tu bol tiež tak niekde na pol ceste. Príbeh tu nejako riešiť nejdem, keďže tu je len do počtu a nejaký plot twist by tu človek tiež márne hľadal. Ale aj napriek nedostatkom nenudilo, taký neškodný priemer. ()

johnsnow

Nie som síce odpalený do výšin, ale som spokojný, páči sa mi, že odhalenie vraha je síce dosť jasné, ale má dobrú motiváciu, taktiež v závere máme aj jeden príjemný zvrat a poteší aj to, že každý mord je iný a nie jak cez kopírku. ()