• NinadeL

To je tak roztomilý sledovat desetiletí tápání Romy od ničeho k ničemu. Ševče, drž se svého kopyta!(2.2.2011)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,072,726Tržby Celosvetovo $-(4.6.2009)

Filmu by zajisté prospěl důslednější střih, 130 minut je vážně příliš dlouho, když se navíc to nejvtipnější odehraje již v první hodině. Ale i tak musím uznat, že Davidovi Swiftovi se podařilo natočit nadprůměrnou komedii s výbornými herci v hlavních rolích. Jack Lemmon svého Sama Bissela hraje bravurně, je evidentní, že komedie mu sedí. Romy Schneider komediální herečkou nikdy nebyla, přesto se jí v tomto filmu daří mezi své americké kolegy výborně zapadnout. Ale jak jsem rád, že v Hollywoodu nezůstala a raději se vrátila do Evropy. Jak sama říkala, proč dělat v Americe to, co tamější herečky umějí stejně dobře, možná i líp.(30.10.2011)

Jeden z dalsich vybornych filmov Jacka Lemmona, komedie mu fakt sli. Kulisy su nadherne, dialogy vyborne a Romy Schneider bola nadherna a vyborna samozrejme, reziser Swift sa teda predviedol . 85 %(1.10.2016)