Dej si pohov, kámoši

Scénografie:

David Chapman

Kostýmy:

Lisa Jensen

Vynikající komedie, která sype jednu srandovní situaci za druhou. Jak by ne, když hlavními postavami jsou dva mrzutí starci, kteří si navzájem dělají sprosté naschvály. No a jejich vynálezavost je někdy až neuvěřitelná. Z postav se mi dále líbil nejstarší Gustafson, který i ve svých čtyřiadevadesáti letech byl slušný proutník. A nakonec i závěr filmu se mi dost líbil.(9.1.2011)

Krásná komedie, která není ani tak založena na scénáři, na režii, na hudbě, ale na hereckých výkonech. Oba dva hlavní představitelé to ale opět zvládli skvěle a já se nenudil! Vše ostatní je vedlejší a já musím odpustit i průměrnou televizní režii a v podstatě neoriginální hudbu Alana Silvestriho( i když je to můj oblíbenec). Skvělý film!(10.2.2014)

Osobně bych uvítal větší rozvinutí komediální složky (např. přidánim ještě bláznivějších naschválů, který si oba sousedi dělali). Dle mýho názoru se příliš nepovedlo začlenění vztahu sousedů, jejich potomků a nově příchozí ženy do příběhu. Řešit uvedený vztahy byl fajn nápad, jenomže když z toho vzešlý vztahový scény, kterých nebylo vůbec málo, neměly potřebnej komediální nebo dramatickej náboj, byly vcelku zbytečný. Ale musim uznat, že se mi líbil závěr, kdy se nakonec dva toho času nepřátelé dali dohromady ze stejnýho důvodu, z jakýho se před dávnými časy rozkmotřili. Příjemná podivaná, ze který si toho však bohužel nebudu za pár dní příliš pamatovat, protože neni pořádně co. Za povedenej casting hlavních rolí třetí silnější hvězda.(24.3.2013)

Když si člověk odpustí ten klasický hepáč na konci,tak to nemá chybu.Ovšem když ti dva "magoři" po sobě štěkají celý film,tak to ani jinak nemohlo dopadnout.Po každém fórku jsem netrpělivě čekal,čím mu to ten druhý oplatí a vždy jsem se ukrutně smál.Nadchlo mě i prostředí,ve kterém se film odehrává a okamžitě po skončení jsem začal guglit Wabashu.A tu největší pecku jsem si nechal na závěr.Burgess Meredith.Ten dědek mě absolutně dostal :)(12.1.2014)

Velice pohodová záležitost, kterou na svých bedrech svými skvělými hereckými výkony nesou dva hlavní hrdinové a pání herci - J. Lemmon a W. Matthaus. Tato komedie tu už nějaký pátek je, ale stejně mne vždycky zaručeně pobavi. Oslovení 'Posero' nebo 'Moulo' jsou v jejich podáních prostě roztomilé přezdívky :-)(18.10.2010)

• - Walter Matthau utrpěl díky mrazivým podmínkám v Minesotě zápal plic. (HellFire)