Reklama

Reklama

Dej si pohov, kámoši

  • USA Grumpy Old Men (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film režiséra Donalda Petrieho (Mystic Pizza) je především hereckým koncertem dvou osobností – Waltera Matthaua a Jacka Lemmona. Herečtí bardi tu představují dva letité rivaly a zároveň sousedy Johna a Maxe. Oba si už vlastně ani nepamatují, čím začalo jejich „dědkovsky paličaté“ škodolibé nepřátelství, které se sestává z drobných lumpáren a zlomyslností. Karty jsou už léta rozdány a nic by se nezměnilo, kdyby se do sousedství nepřestěhovala extravagantní a stále velmi atraktivní dáma jménem Ariel. Její volnomyšlenkářské chování okouzlí oba postarší pány tak, že v nich navíc vzplane žárlivá mužská rivalita. Svérázná a temperamentní Ariel si ovšem do ničeho nenechá mluvit a vybere si podle svého. Úsměvná komedie někdy s nadhledem a někdy vážněji ukazuje, jak chutná „podzim života“. V druhém plánu sledujeme i milostné vztahy Johnovy dcery Melanie (Daryl Hannahová), která právě opustila manžela a nyní až příliš sympatií věnuje Maxovu synovi Jacobovi. Že by mladí konečně usmířili znepřátelené staříky? (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (181)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Slyšel jsi o Eddiem Hicksovi?“ - „Podchlazení je mrcha. Mrtvice je rychlejší.“ - „Mrtvice nestojí za nic. Člověk může skončit jako ležák. Já bych bral infarkt.“ - „Víš, co říkal Jacob? Starý Billy Hinshel se prý zabil v autě. Narazil do náklaďáku. Jeho auto přeletělo most do řeky Mississippi.“ - „Ten má ale štěstí!“ - „To jo.“ Co se asi tak může stát, když vitální, svérázná a okouzlující dáma vtrhne jako uragán do jinak poklidného, rutinního života 2 znesvářených kmetů? Myslím si, že herectví ústředního páru v tomto filmu jsem schopný plně docenit až teď, když už mám jisté zkušenosti s jejich dřívějšími společnými snímky. Oba jsou tu perfektní! A Ann-Margret zas typově přesná. A i když má film i své smutnější, dojemnější momenty, jde hlavně o hřejivou, pohodovou a často i velmi vtipnou záležitost, která funguje nejen o Vánocích. Humor je sice tu a tam i slabší, jednodušší (třeba 94letý prasácký otec je mnohdy na hraně…a na konci snímku i za ní), přesto jde o povedenou komedii za silné 4*. „Děti. Žít se s nima nedá a zastřelit je člověk taky nemůže!“ ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Mark Steven Johnson .. Válka kamarádů na stará kolena! A o co? Nejprve jen tak, ze staré, mnohaleté sousedské rivality, později kvůli nově přistěhované postarší, přesto stále půvabné ženě.. Výborné obsazení brilantně korunují Walter Matthau & Jack Lemmon. ___ Tedy, úplně žasnu, že scénář vytvořila ta samá osoba, která později pohřbila Ghost Rider.. 90%. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

'Daj Boh šťastia tomu domu všetkým ľuďom v ňom a nech mu slnko večne svieti každým božím dňom. Nech ho sused v láske má, nech mu priazeň zachová' - tak toto prianie by si títo dvaja susedia nezavinšovali ani na Vianoce, či v posledných dňoch svojich životov. Krásna senilná komédia, ktorá je väčšinu filmu príjemná a vyrývačské vtipy starých susedských bojovníkov sú neskutočne šťavnaté. Štipka romantiky vôbec neuškodí a už vôbec nie, keď ju má na svedomí pôvabná Ann-Margret. A je neskutočne úžasné sledovať, v koľkých filmoch zohráva dvojica Lemmon & Matthau tak dokonalý pár a pritom v tak odlišných charakteroch postáv. 85%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Príjemná dôchodcovská komédia bez tempa (asi zámer?), o dvoch vitálnych postarších pánoch. Lemmon i Matthau podávajú natoľko zanietené výkony, plné elánu a lišiackosti, až je ťažké rozhodnúť, komu z nich máme držať palce. Všetko sa deje samozrejme kvôli žene. K tomu príjemná snehová atmosféra a hrejivé podporné roličky (Hannah, Pollak, Davis). Ale vždy ma to nudilo. Možno zmením názor o 60 rokov. Diváci však boli prekvapivo nadšení a do dvoch rokov sa objavil sequel. ()

Amarcord_1 

všechny recenze uživatele

85% - Zábavné, úsměvné, svérázné, dojemné... Krásná komedie plná sarkasmu, ironie, předstírané nenávisti a lidskosti. Jack Lemmon a Walter Matthau byli Páni Herci. Každý hrál jinak, navzájem si báječně kontrastovali a dohromady tvořili skvělou sympatickou dvojku, jež mě nikdy nenechala chladným, a nemyslím, že mě někdy omrzí. Ačkoli je film trochu naivní ve vykreslování stáří, je ve svým provedením tak přesvědčivý, že si nenechám kazit dojem a dám rád plný počet. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Walter Matthau utrpěl díky mrazivým podmínkám v Minesotě zápal plic. (HellFire)

Reklama

Reklama