Dej si pohov, kámoši

Scénografie:

David Chapman

Kostýmy:

Lisa Jensen

Kdo se chce dobře bavit, musí se podivat na tuto komedii. Jednak zaručuje zábavu duo vynikajících herců Jacka Lemmona a Waltera Matthaua a uslyší kupu výborných dialogů, které, jak tvrdím já, dělají tu neopakovatelnou srandu ve filmové komedii. Ti dva tu měli ještě hodně dlouho zůstat. Opravdu je každý nahraditelný ???(22.2.2013)

Max Goldman a John Gustafson vedle sebe žijí již od malička. Před mnoha lety se ale rozhádali (kvůli ženě, samozřejmě) a od té doby je jejich každodenní kratochvílí, tomu druhému něco provést (schovat smradlavou rybu do auta, případně nechat spadnou tunu sněhu za krk je jen tím menším, co si navzájem provádějí). Když se ale do jejich sousedství přistěhuje svérázná vdova, Ariel Truaxová, začne jít skutečně o život. Který ze staříků nakonec ženu získá?... Film jsem poprvé viděl před mnoha a mnoha lety, a musím říct, že se mi docela líbil. Z dnešního pohledu už sice působí trochu archaicky, ale ani to divákovi nebrání, aby se při naschválech, které si staříci provádějí, minimálně neusmíval. Zápletka je sice trochu naivní, ale ani to moc nevadí, kouká se na to docela dobře. Nejvíce se mi ale asi líbila závěrečná scéna, kdy pohřební řeči typu Všichni tam musí nejsou úvodem k očekávanému pohřbu, ale naopak velké svatbě. A který ze staříků nakonec dámu získal? Podívejte se sami..(27.12.2011)

Velmi milá komedie jako stvořená pro oddych a zlepšení nálady. Jack Lemmon a Walter Matthau opět potvrdili, že jsou sehraná dvojice. Film o přátelství, lásce a starém sváru dob minulých. Nechybí typické "vážnější scény", ani ten pro americké komedie tradiční prvek - happy end. Příjemné dílo, ale zase taková opravdu jednohubka, takže víc než tři hvězdy nedám.(12.1.2014)

Výborná komedie, při jejímž prvním sledování jsem se u některých scén téměř válel smíchy. Staříci v podání Lemmona a Matthaua (oba dva excelentní) jsou i přes některé dost výrazné chyby naprosto neodolatelní. Vše korunováno Lemmonovým stařičkým chlípným otcem :) Výborný scénář a povedený humor dělají své a proto se na tento film podívám v budoucnu kdykoliv a rád. Než dlouhosáhle komentovat, raději se podívat...(28.9.2007)

Výborná komedie o dvou nerozlučných socích , jejich souboji o bytost něžnějšího pohlaví a znovuzrození dávno zašlého přátelství. "Nazdar moulo , čau posero" , "A už to mám , zklamal tě šulín co?" Vynikající Jack Lemmon a neméně dobrý Walter Matthau vás rozesmějí a okouzlí svým humorem a přidají i špetku moudra. ;-) Film: 88%(5.1.2009)

• - Walter Matthau utrpěl díky mrazivým podmínkám v Minesotě zápal plic. (HellFire)