poster

Dej si pohov, kámoši

 • USA

  Grumpy Old Men

 • Slovensko

  Daj si pohov, kamoš!

Komedie / Romantický

USA, 1993, 103 min

Režie:

Donald Petrie

Scénář:

Mark Steven Johnson

Producenti:

John Davis

Střih:

Bonnie Koehler

Scénografie:

David Chapman

Kostýmy:

Lisa Jensen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  *****

  Veľmi obľúbená komédia s veľmi dobrou dvojicou. Tak nejako mám pocit, že Jack Lemmon aj Walter Matthau sa pre tieto role narodili. Excelentné herecké výkony a prekrásna komédia, ktorá pohladí. Vcelku výnimočne dávam prednosť skvelému slovenskému dabingu pred iným znením. Staroba je síce zlá vec, ale komické situácie, ktoré sú v tomto filme obsiahnuté, tak to je balzam, pretože takto by to s tým vekom a dôchodkom ešte šlo. Skvelý film. Myslím si, že mu ani čas nikdy neublíži.(22.1.2015)

 • herr_carter
  ****

  Jasný důkaz toho, že jak do hry vstoupí ženská, i v důchodcích se najednou zažehne jiskra mládí a můžou spolu s přehledem soupeřit jako dva puberťáci..samozřejmě nejlepší ze všech filmů o dvou kamarádech, kteří si dokážou navzájem pěkně lízt na nervy................moje hodnocení = 8 z 10.(26.4.2015)

 • dvopet
  ****

  Výborná komedie, při jejímž prvním sledování jsem se u některých scén téměř válel smíchy. Staříci v podání Lemmona a Matthaua (oba dva excelentní) jsou i přes některé dost výrazné chyby naprosto neodolatelní. Vše korunováno Lemmonovým stařičkým chlípným otcem :) Výborný scénář a povedený humor dělají své a proto se na tento film podívám v budoucnu kdykoliv a rád. Než dlouhosáhle komentovat, raději se podívat...(28.9.2007)

 • Amarcord_1
  *****

  85% - Zábavné, úsměvné, svérázné, dojemné... Krásná komedie plná sarkasmu, ironie, předstírané nenávisti a lidskosti. Jack Lemmon a Walter Matthau byli Páni Herci. Každý hrál jinak, navzájem si báječně kontrastovali a dohromady tvořili skvělou sympatickou dvojku, jež mě nikdy nenechala chladným, a nemyslím, že mě někdy omrzí. Ačkoli je film trochu naivní ve vykreslování stáří, je ve svým provedením tak přesvědčivý, že si nenechám kazit dojem a dám rád plný počet.(30.1.2006)

 • genetique
  ****

  'Daj Boh šťastia tomu domu všetkým ľuďom v ňom a nech mu slnko večne svieti každým božím dňom. Nech ho sused v láske má, nech mu priazeň zachová' - tak toto prianie by si títo dvaja susedia nezavinšovali ani na Vianoce, či v posledných dňoch svojich životov. Krásna senilná komédia, ktorá je väčšinu filmu príjemná a vyrývačské vtipy starých susedských bojovníkov sú neskutočne šťavnaté. Štipka romantiky vôbec neuškodí a už vôbec nie, keď ju má na svedomí pôvabná Ann-Margret. A je neskutočne úžasné sledovať, v koľkých filmoch zohráva dvojica Lemmon & Matthau tak dokonalý pár a pritom v tak odlišných charakteroch postáv. 85%.(4.1.2009)

 • - Walter Matthau utrpěl díky mrazivým podmínkám v Minesotě zápal plic. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace