Dej si pohov, kámoši

Scénografie:

David Chapman

Kostýmy:

Lisa Jensen

Scénář: Mark Steven Johnson .. Válka kamarádů na stará kolena! A o co? Nejprve jen tak, ze staré, mnohaleté sousedské rivality, později kvůli nově přistěhované postarší, přesto stále půvabné ženě.. Výborné obsazení brilantně korunují Walter Matthau & Jack Lemmon. ___ Tedy, úplně žasnu, že scénář vytvořila ta samá osoba, která později pohřbila Ghost Rider.. 90%.(17.5.2005)

Ten film mám moc ráda. Nekonečný sníh, rybaření v ledu, nenasytní kocouři, super příbuzní, neodolatelná sousedka, ve filmovém podání krásně naservírované rčení - co se škádlivá, rádo se mívá. O hereckém koncertu dvou kohoutů, krocanů, protivů a především kámošů na život a na smrt, za občasné asistence vitálního tatínka, není třeba dlouze psát. To se musí vidět a nejlépe zažít. Dala bych si čerstvě ulovenou rybu na všechny způsoby, ale do auta raději ne.;-)(21.7.2012)

Velice pohodová záležitost, kterou na svých bedrech svými skvělými hereckými výkony nesou dva hlavní hrdinové a pání herci - J. Lemmon a W. Matthaus. Tato komedie tu už nějaký pátek je, ale stejně mne vždycky zaručeně pobavi. Oslovení 'Posero' nebo 'Moulo' jsou v jejich podáních prostě roztomilé přezdívky :-)(18.10.2010)

"Holy moly!" Moje velkorysé hodnocení má samozřejmě na svědomí dvojice Lemmon - Matthau, u které mi ani tak nevadilo, že místo obvyklého přátelení jejich vztah silně připomíná komiksové soupeření Kačera Donalda a jeho souseda Jonese (byť jsem si jako divák musel vybrat, komu budu fandit - oproti větší části pisatelů mé sympatie směřovaly spíše k Jackovi, který je mi tak nějak charakterově bližší), výborně se vedle nich činí také Ann-Margaret coby hlavní předmět sporu a Gustafsson senior v podání Burgesse Mederitha. Škoda, že v některých momentech se jedná spíše o rodinnější zábavu a závěr příběhu je bleskově převlečen do moralit a sentimentality podobně jako v seriálu "Krok za krokem", již zmíněné obsazení a závěrečné titulky se nepodařenými záběry z natáčení vše přebíjí v sympatický evergreen. 70%(22.8.2010)

Jack Lemmon & Walter Matthau je pro me znamka kvalitniho humoru a slusne odvedene prace. Kdyz jsem vedl rozhovor s britskym profesorem, tak mi vyjmenoval tenhle film, jako jednu z nejlepsich komedii, ktere kdy videl. Musim s nim naprosto souhlasit, ne kazdy tohle pochopi jak ma, nejmladsi generace to uz tak skvele videt nebude, ale to je jejich problem. V dnesnim svete prcicek a nemeckym teen komedii je tohle neco uzasneho!!!!!(11.7.2006)

• - Walter Matthau utrpěl díky mrazivým podmínkám v Minesotě zápal plic. (HellFire)