Krtek a orel

• Československo Krtko a orol
všechny plakáty
Rodinný / Krátkometrážní / Animovaný
Československo, 1992, 28 min

Aneb Krteček chůvou. Krteček zachrání při velké povodni mládě orla, a začne se o něj starat jako o svého. Náhradní tatínek ho velmi dobře krmí, a on roste a roste, až najednou se z něj stane dospělák (krtek už ho krmí na žebříku). S krtečkovou pomocí se naučí konečně létat. Jenže! Orla postřelí zlý myslivec, a tak Krtek musí zavolat záchranku, která ho odveze do nemocnice. Naštěstí všechno dobře dopadne, orel se uzdraví a najde si partnerku, se kterou bude mít tři potomky, které Krtek bude občas hlídat... (Matrinx)

Hennes

Díky své 18-ti měsíční dcerce jsem to viděl asi 50x. I přesto se na to dá znovu podívat, což je u většiny filmů nemyslitelné. Paní s kočárkem na domě u mě vede. ()

Paity

No o mládě orla se sice postaral, ale obávám se, že v normální přírodě by byl Krtek na jídelním talíři orlí mámy. ()

zdeny99

Krtek ve snu je jedním z těch půlhodinových snímků o krtečkovi, ve kterém je takovým orlím ochráncem. Nejdříve zachrání mládě orla před potopou, pak jej vozí v kočárku a jakmile orel vyroste a myslivec jej postřelí, krtek volá záchranku. Nejvíce se mi líbilo, jak krtek skončil zajatý u myslivce a z akvária dělal na kluka dlouhý nos a vyplazoval jazyk. [2135. hodnocení, 39. komentář, 87%] ()

DeNighty

Jeden z nejlepších dílů Krtečka. Pro děti dojemné scény (orel se zlomeným křídlem, poté na operaci), ale samozřejmě šťastný konec! :) ()

ostravak30

A ejhle...podívejme se, jaká svi.ě může být myslivec. A přitom právě od roku 1992 je u nás orel chráněný. Každopádně se Krtek, a ne poprvé, pěkně postaral o mládě a pak ho vypustil. Má prostě dobré srdce. Doprovodil ho do nemocnice a dal na něj pozor. Dále tu máme předzvěst povodní, které skutečně o pět let později přišly. Na druhé straně inovace v podobě orchestru v nemocnici bych zavedl, to by pacienti ocenili. ()

nikinikiniki

Pro mě taky jeden z nejkrásnějších dílů a chvilky tam byli opravdu dojemné :)) Například, když Orel odlítal se svou orlicí to se mi vždycky chtělo plakat :)) ()

soukyd33

TOP z filmů o Krtkovi. Jako Večerníček je to sice dlouhé, ale pro malé děti dokonalé a ideální. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()