Božská relikvie 2

• Hongkong Fei ying ji hua (více)

Jackie je tajný agent, kterého vláda pověřila neobyčejně nebezpečným úkolem. Musí najít a získat nacistické zlato, ukryté před 40-ti lety v severní Africe. Tento úkol nebude snadný, neboť Jackie není jediný, kdo se o tento poklad zajímá. Chtějí se ho zmocnit i gangsteři, kteří jsou ochotni dopustit se čehokoliv v zájmu získání pokladu. Na plátně se opět objeví hongkongský Indiana Jones, který se jako vždy úspěšně postaví proti všem nepřátelům. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme s humorem charakteristickým pro Jackieho filmy a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (oficiální text distributora)

Ruut

Vyvážšnější než jednička. Dobrý kompromis mezi kousky Jackieho, mezi kaskaderskými závodními kousky a okořeněno správnou porcí humoru. Tohle je asijský Indy. ()

HAL

O level lepší než první díl, právě proto že tu na příběh naštěstí už rezignovali a místo toho tlačí tempo filmu na max. Akce střídá akci, mezi tím naházet pár hodně cringe vtipů co až nepříjemně často překračují hranice trapnosti, nechat Jackieho ať si dělá to svoje, a kolem něj jsou hezké holky, které dostávají od záporáků i scénáristů takovou nakládačku, že by z toho feministky chytly záchvat zuřivosti. Božská Relikvie 2 je strašlivá blbost, ale zábavná. 7/10 ()

mzss1

Řekl ybch, že dvojka je o něco lepší jak jednička. Je zde více vtipných scén, což je obrovským kladem. Příběh opět jen slabší průměr. Takže tuto klasiku hodnotím opět slušně. Hodnotím na 80% = **** ()

LION-MR.T

Dobrodružná výprava Jacjie Chana je vynikající,je lepší než u jedničky. Bitky pod jeho režií opět nezklamaly,byly tam zas takové nápady,že jsem se divil. ()

predators

Jackie Chan je blázen...aspoň co se bojových akrobatických a komických akcí týče...teda vlastně všeho:-) A v pokračování již dost šíleného prvního dílu se zbláznil snad ještě víc:-) a místy sem se fakt nasmál. K tomu ještě jeho fakt ujeté společnice na cestě za pokladem a máme z toho věrnou kopii Indiana Jonese:-) 75% ()

AGAMENON

Jackie Chan nikdy nepatřil k mým oblíbeným hercům a nikdy asi ani patřit nebude, ale tenhle film se mi i docela líbil, klasická dobrodružná výprava za pokladem, v 80. letech velice oblíbené téma a 80. žili ještě dost dlouho v 90., děj u Chana je vždy tím posledním, hlavním atrakcí je "gumový muž", jeho neuvěřitelné akrobatické kousky, jakož i závěrečné titulky, kde je vidět, jak si při nich pěkně natloukl kokos. Chtěl jsem dát méně, nejvíce kvůli te strašné hudbě, jenže ta závěrečné třetina, odehrávající se v nacistické pevnosti je naprosto parádní. ()

PetrPan

Dvojka Božské relikvie je sice na první pohled dynamičtější než její o pět let starší sestřička a směrem k cíli postupujeme od jedné akce k druhé prakticky bez zástavek. Komediální složka tu však hraje bezvýhradně první housle a většina pokusů podráždit bránici spočívá v rozličném ječení, pitvoření a zmateném pobíhání. Za přímo otravné pak považuji hlavní ženské postavy, které se v tomto ohledu přímo překonávaly, ovšem kde nic není ani smrt nebere. Ani odhalené prdelky to tentokrát nezachránily. Přes veškerou nostalgii to víc než na tři nevytáhnu, a to i přes ten vykutálený a originální souboj u větráků ve finále. ()

klerik

O malú štipku slabšie ako jednotka. Menej srandovné, menej nadupané (ale drsnejšie) bitky. Jackie v skvelej forme pátra po nacistickom poklade a robí si srandu z Indiana Jonesa... ()

SeBig

Ta čtvrtá je hlavne za tech poslednich dvacet minut v části s obrovským vetrakem. To jsem se fakt po dlouhe době uprimne od srdce zasmál. Jackie je super. ()

korbitch22

Nejlepší díl série.Sice je to zase neuvěřitelně infanitilní, jenže dvojkou sem odkojenej.Božská Relikvie 2 je jeden z deseti filmů, který sem jako malej viděl poprvé v životě.Chanovi kaskadérské kousky jsou naprosto božské, akce se prakticky nezastaví, příběh je výbornej, postavenej na mytologii a historii nacistů a ukradeného zlata, což dává ději neuvěřitelnou šťávu.Výtečná hudba, humor postavený na imbecilitě ženských postav jistě mocně vytáčí všechny emancipované ženy, dívky a slečny do dnešních let (feministky mocně kolabují) .Chan se nebojí ani vážných scén, když nechává bez milosti vykosit celou karavanu nevinných lidí, načež to zase rozčísne boží scénkou z hotelu, u které chcípám smíchem do dnes.Finální bitka v nacistické základně patří mezi zlatý fond akčního žánru.Jeden z těch filmů, který buď milujete nebo nesnášíte, já ho žeru.Oho oho o ho oo :) 90% ()

anais

Jestli si některé filmy Jackieho Chana zaslouží plné hodnocení, pak je to právě Božská relikvie II. Zatímco první díl mi přišel neuvěřitelně nudný a trapný v dialozích, druhý díl je jeho pravým opakem. On sice scénář o moc složitější není, ale Jackie coby režisér tak nějak dospěl. Už nemá jakoukoliv snahu vytvářet mezi postavami nějaké napjatější vztahy jinak, než příjemným humorem. Přibylo akce, a zmizela šílená hudba let osmdesátých. Jackieho akrobatické kousky jsou tu dovedeny k naprosté dokonalsoti ve scéně, v níž se hrdina vznáší v obří turbíně...ale to se musí vidět. Božská relikvie má spád, a dovolím si tvrdit, že je to inteligentní, jemná komedie s množstvím pořádně intenzivních úderů hlavního hrdiny. ()

ScarPoul

Oproti jednotke, ktorá nevedela čím chce vlastne byť a čo má vlastne ponúknuť, má dvojka v tomto smere jasno. Chce to byť bláznivé, absurdné, dobrodružné a akčné. A funguje to perfektne. Kopec skvelých hlášok, premyslených akčných scén - okrem finálnej rozhodne tá v africkom hoteli, má to pekné lokácie a vďaka niektorým znamenitým filmárskym vychytávkam film nepôsobí tak lacne ako predchádzajúci diel. Jackie Chan je tu na vrchole svojich síl. Kope, skáče a rozdáva údery rovnako často ako cynické hlášky a úsmevy. Rozhodne jeden z najzaujímavejších a najlepších filmov Jackieho Chana. A to že mu pritom asistovali tri pekné a bláznivé krásky považujem za obrovský plus oproti ukecanému kamarátovi z predošlej časti. ()

Lacike

Dvojka je typickym pokracovanim, ktore ponuka vsetko co jednotka, ale v ovela väcsej miere. Zaujimavejsie dobrodruzstvo v ktorom sa patra po nacistickom poklade. Sympatickejsie podanu Jackieho postavu. Tentokrat mu uz nejde len o peniaze ako minule, ale chce proste urobit spravnu vec. Väcsiu porciu akcie, ktora je tentokrát ovela velkolepejsia. Dodnes zasnem pri nahanacke v ktorej Jackie uhyba autam na poslednu chvilu.V HD rozliseni uz sice vidim, ze si pomaha pomocnymi lanami, ale aj tak to vyzera nebezpecne a timing je dokonaly. Niektore kusky Jackie znova zopakoval aj v dalsich filmoch a insiroval sa nimi aj Tom Cruise vo filme Knight and Day. Pôsobive a zaroven vtipne je roztrielanie hotela a nezabudnutelna je bitka s dvoma supermi (Ken Lo a Vincent Lyn) v ktorej Jackie lieta ako Superman. Napriek pouzitiu pomocnych lan pôsobia vsetky tie jeho prelety neskutocne prirodzene jak keby ho ten obrovsky ventilator naozaj nadnasal. Okrem finale sa dockame uz len kratkych bitiek v ktorych Jackie sice neustale predvazda nejaky pôsobivy akrobaticky kusok, ale su to len kratke strety v ktorych ide v prvom rade o komedialne vyznenie. A zakazdym neskutocne vtipné. Najviac sa v pokracovani zapracovalo prave na rôznych komickych scenach, ktore maju casto nadych grotesky, comu pomaha aj hudba. Namiesto jednej krasky sme dostali hned tri, ktorych hasterenie je tiez neustalym zdrojom zabavy. Zboznujem scenu v ktorej zaporaci mucia Jackieho, aby nieco prezradila jedna z nich a Jackie na to od bolesti zahlasi, ze nech pre zmenu skusia mucit ju a mozno nieco prezradi. A aby komickych postav nebolo malo tak tu mame este dvoch totalnych idiotov, ktory tiez idu po poklade, ale zakazdym sa objavia v nevhodnu chvilu. Prostredie filmu je tiez exotickejsie a krajsie. V zaverecnych nepodarkoch si uzijeme dalsieho bolestiveho padu Jackieho. Je to nezmar. Nemam jasne stanoveny najoblubenejsi Jackieho film, ale Božsku relikviu 2 povazujem za najvtipnejsi jeho film a rozhodne jeden z najlepsich. 10/10. Okrem HK 107 minutovej verzie, ktora nastastie vysla aj u nas, existuje aj zostrihana 92 minutova USA verzia a predlzena 114 minutova japonska verzia, ktoru som zatial nevidel. Ale vraj pridava este viac srandovnych scen. ()

MoiJe

Je mi celkom ľúto, že Jackieho filmy hodnotím tak nízko, on je fakt neskutočný. Ale "jeho" filmy sú tak o ničom :( ()

Terva

Celý název filmu zní : Operace Kondor - Božská relikvie 2. A opět se Jackie Chan ujal režie i hlavní role a přidal k tomu scénář. V tomto příběhu se jedná o zlato zakopané ke konci druhé světové války německým vojskem někde v Africe. Máme zde opět velkou škálu kaskadérských kousků, jak lehkých tak nebezpečných podpořenou všudypřítomným humorem. Ve dvacáté čtvrté minutě je zničeno osobní auto Citroen " Kachna ", taková škoda. Scéna - " čůrání do lahví " je zajímavá. CITÁT : Upíři neradi asijskou krev. Scény ve vzduchové komoře jsou parádní.SUPRMÉÉÉÉN !!! Prostě klasický Jackie. Závěrečné titulky si opět nenechte ujít. Natočit film není žádná sranda. ()

corpsy

Ešte lepšie a epickejšie pokračovanie Chanovej RELIKVIE. Niekoľko nezabudnuteľných kaskadérskych kúskov, ktoré sa už asi nikdy na plátne neuvidia bez digitálnych vylepšení. Jackie Chan vo vrcholnej forme. Nezabudnuteľné. ()

ConanVJ

Druhý díl opět skvělá akční komedie, která nijak nevybočuje z Jackieho filmografie. Příběh prostý, bojové scény pěkné se spoustou vtipných momentů. Opět filmek mého mládí. Za mě 85% :) ()

seeker23

DJkoma: ano, všechny Jackieho filmy jsou oživením němé grotesky (Jackieho inspirace u Lloyda a Keatona je známá), v tom je přece jejich síla! ()