Goro, bílý pes (TV seriál)

• japonský

Ôgon no inu

• japonský

黄金の犬

• slovenský

Goro, biely pes

Rodinný / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1980, 8 h 6 min (Minutáž: 54 min)

Předloha:

Džukó Nišimura (kniha)

Kósei Širai

Komentáře uživatelů k TV seriálu (108)

• spacylemon

Člověk vzpomíná na Gora a cítí takovou nostalgii, že by mu hned dal plný počet... Jenže copak je seriál automaticky dobrý jenom proto, že se vysílal, když byl člověk malé děcko a na tu dobu teď rád vzpomíná? Fakt je ten, že jsem ho neměl rád. Tenkrát se ve Veze (nebo kde) hlasovalo, který seriál bude příště a pokaždé to vyhrávaly holčičí dojáky jako Goro nebo Laura, tulení mládě (btw. jaktože není na csfd?) a mě to vždycky tak sralo, protože akorát zabíraly místo pořádným seriálům, jaké chce takový sedmiletý parchant opravdu vidět... Dobře, nebudu tomu čoklíkovi křivdit, dívat se na to dalo. Ale co dál? Tehdy mě nenadchl, dneska bych ho už asi nezvládl, takže co jako s tím?(22.6.2008)

Jeden z kultů mého dětství. Tenkrát na mě tenhle seriál dýchal exotikou a popisoval dobrodružství, u kterých se mi tajil dech. Postupem času tento seriál sice trochu ztratil na lesku, ale pořád jde o jeden z nadprůměrných dobrodružných seriálů. Nezapomenutelná je také znělka, ale to ostatně skoro u všech seriálů mého dětství.(26.5.2016)

Moji nejvýraznější vzpomínku na tento seriál formovala kamarádka, která si dlouhá léta myslela, že Goro, bílý pes je specifikace barvy. Něco jako černobílý nebo sněhobílý, tak tenhle byl zkrátka gorobílý :-). Gorobílý pes!(31.3.2017)

• EllinkaD

Jééé, poslechla jsem si tu písničku a zase jako kdybych se vrátila do dětství - připojuju se k těm, co tento seriál sledovali s napětím a občas i se slzičkami. Líbil se mi, docela ráda bych se na něj podívala i teď po x letech :o)(26.5.2008)

Vůbec nevím, jestli ten seriál je fakt tak dobrý, ale jako kluk jsem u toho byl jak u vytržení a byl jsem z toho úplně na prášky. Takže dejme tomu tři hvězdy za seriál a dvě za nostalgii. Mimochodem, česká kapela kapela Goro se inspirovala právě tímhle seriálem :)(4.9.2008)

Jeden z kultovních dětských seriálů našeho mládí. Tehdy sedělo u obrazovky každé dítě a hltalo každý díl a každou minutu, byť se v celém seriálu toho moc neděje a vše je uměle natahované. Gora si zamiloval každý a jen zazněla originální znělka, tak spousta z nich mělo slzu na krajíčku. Tento seriál zůstane asi už navždy kultovní záležitostí jen jedné generace Čechoslováků, přitom za hranicemi ho moc lidí nezná. Z nostalgie, za Gora a za úvodní znělku musím dát čtyři hvězdičky. :)(7.1.2014)

Tohle je prostě legenda z magionu a kdo se chce vrátit do dětských dob, kdy vysedával u tohoto pořadu a koukal na tyhle pohádky, ať se mrkne na http://www.flyingczechman.org/index.php?cat=4 kde se dá stáhnout všech 9. dílů GORA. Je to fakt retro, ale krásné :)(23.1.2006)

Goro, bílý pes aneb jak potýrat malého diváka:-). Kolikrát já si říkal, tak kdy ho už konečně Reiko najde respektive kdy ten Goro přiběhne...Horší než čekání na Lassie:-) Ovšem ta píšťalka, to bylo něco... A taky jsme měli díky tomuto seriálu jedno úsloví: Zmatený, jak Goro před Tokyem:-) Každopádně vidět bych to znovu nechtěl...(21.2.2012)

Moje jediná vzpomínka. Sedím a bulím do opěradla otáčecí židla, koukám na mamku. Ta bulí taky. Vo čem že to bylo? [b]MUSÍM SE SMÁT KDYŽ ČTU TADY TY KOMENTÁŘE[/b](31.7.2009)

Bohužel i po 22ti letech mi z tohoto seriálu naskakuje husí kůže. Jako dítě jsem z něj byla nešťastná a asi to tam někde pod kůží zůstalo. Neveselé, truchlivé a bez happyendu, podle mě tedy nic pro dětskou dušičku.(31.7.2009)

O tomhle znám i vtip. Co je to? Je to bílé a pořád se to vrací.(15.2.2012)

Je mi skoro 36 a vždycky u toho brečím jako želva. Kdysi v osmdesátkách jsem byl na tomhle seriálu závislý, protože umí citově vydírat jako žádný jiný. Čili dobrá práce. A navíc skvělá hudba, co nestárne.(7.10.2017)

Další nostalgická vzpomínka. Kouzelná Reiko s píšťalkou a úžasný čoklík. Ještě dneska mám před očima scénu (tuším asi poslední díl), kdy Goro leží v kotci ve zbídačeném stavu.... brečela jsem tenkrát jak želva :o)(25.4.2009)

Pět hvězdiček za vzpomínky na tu nejkrásnější část dětství, za neskutečně nostalgickou ódu na lidsko-psí přátelství, za píšťalku, na kterou jsem si po letech vzpoměl až teď při pročítání commentů na ČSFD a okamžitě se mi vybavilo jaký hit byla tehdy na dětských táborech ... zkrátka za to že tu Goro byl v pravou chvíli a kdo by po mě chtěl objektivní hodnocení filmařské kvality seriálu, pro toho mám pouze lehký úder špičkou boty do rozkroku. Né všechny filmové prožitky se dají zaškatulkovat.(30.6.2009)

jak začít? nejkrásnější film co jsem kdy viděla o věrnosti psa jeho majitelky Reiko, hodně smutný seriál, a když jsem ho po dlouhé době zase viděla, slzy mě opět tekly po tváři a uvědomila jsem si, že je největší přátelství mezi psem a člověkem a tomu se nemůže nic vyrovnat, krásná hudba, i když je to už hodně starý film, ale pořád pěkný, krásný pes,jeho statečnost a vytrvalost a naštěstí i dobrý konec, kdy se oba shledají, nevím, ale tento seriál mě pořá dostává, v tom nejlepším slova smyslu nádherný(28.9.2009)

Goro se nám vrátil..jupí:-)(18.9.2011)

• Stejšn

Japonská Lassie. Nikdy jsem ho neměl rád, tyhle dojáky mě štvaly už jako malýho, takže žádný nostalgia-flashback u mě nenastává. EDIT: tyvole, kecám. Pustil jsem si úvodní znělku na youtube a vyhrkly mi slzy.(17.10.2011)

V podstatě bych se mohl seriálu pomstít, neboť tu hlavní hrdinku dabovala Jitka Molavcová, kterou mám jinak velmi rád, ale v kombinaci s asijským tvarem očí ten hlas působil absurdně už v mém dětství a taky to bylo hrozně dlouhé, byli jsme všichni neúnosně dlouho útrpně napínáni a u televizí v letech osmdesátých dvacátého násilně přikováni! Nicméně nám to přišlo jako celkem pecka! Takže průměr z pohledu minulosti a současnosti...(17.12.2011)

Cela rodina sme pri tom ticho sedeli. Aerial mojho detstva.(3.3.2012)

Po dlouhé dlouhé době jsem opět neodolal a podíval se. Sice už mě není šest, ale svoje kouzlo to má. Mimochodem úvodní písnička je neskutečná. Kéž by se mi někdy podařilo dopátrat autora.(13.6.2016)