Reklama

Reklama

Greenwich Mean Time, silné drama odehrávající se v současném Londýně, je nabité těmi nejlepšími vycházejícími hvězdami britské hudební scény. Snímek vypráví příběh čtveřice mladých přátel, kteří jsou nuceni čelit svým emocím, když jeden z nich zůstane následkem strašlivé nehody ochrnutý. Čerství absolventi Charlie, Sam, Bean a Rix jsou plní nadějí a velkých ambicí - Charlie se chystá prorazit jako fotograf, zatímco Sam, Bean a Rix mají plné ruce práce se svou kapelou, jíž se snaží proslavit. Neváhají k tomu využít kontakty Samovy rodiny v nahrávacím průmyslu. Charlieho sny jsou však zmařeny po nebezpečné nehodě na motorce. Zatímco Charlie leží nehybně v nemocnici a snaží se vyrovnat se svou situací, tragédie vrazí klín mezi Sama, Beana a Rixe, kteří se snaží vyrovnat se svými pocity a obavami, jež v nich nehoda vyvolala. (Cinemax)

(více)

Recenze (26)

emma53 

všechny recenze uživatele

Silná emotivní masáž od začátku (až na prvních dvacet minut) až do konce, který byl možná příliš vyhrocený, ale vůbec to neubralo na mém celkovém dojmu z celého filmu. Je to taková vztahovka mezi bývalými spolužáky, jejichž středobodem je muzika, která je spojuje. Všichni kluci byli maximálně uvěřitelný, sympatický, vůbec je neznám, ale hráli své role naprosto skvěle. Nejvíc mě zaujal Charlie, ale to nebudu určitě sama a Ben Waters v roli vnitřně rozhozeného Beana byl taky výborný. Život se s nikým nemazlí a nevyhne se to ani dnešním mladým lidem a jestli si myslíte, že u nás se to stát nemůže, tak je to velký omyl. Sama vím o pár lidech, které by tenhle film rozhodně oslovil. Bylo to depresivní drama, ale mělo to napětí, spád a je to jeden z filmů, který možná ještě někdy opráším a kouknu na něj znovu. A i přes ty některé záporné momenty, které by se asi našly, jdu s čistým svědomím na 4*. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý snímek pro fanoušky hudebních stylů accid jazz a jungle. 1) Ovšem depkoidní styl vyprávění mi nesedl a film mě vlastně i dost nudil. 2) Hrají zde: 25letý Alec Newman (vozíčkář Charlie), 22letý Chiwetel Ejiofor (černý muzikant Rix), Benjamin Waters (drogový dealer Bean), 26letý Steve John Shepherd (bohatý Sam). ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Filmy, kde dělaj do hudby se mi líbily vždycky, jenže jde většinou o životopisy. G:MT je zaujme dobrými herci, kteří hrají zajímavé postavy a jejichž středobodem je rozjet jungle-jazzovou kapelu. Rozhodně nečekejte nějakou komedii, chvílemi je to celkem deprese ale ne vynucená a film je to svižný a parádní. ()

devNull 

všechny recenze uživatele

Reálný pohled na skupinu mladých lidí čerštvě po škole. Příběh, který se mohl klidně odehrát jinde a s jinými lidmi. Reálně natočené osudy lidí z mého oblíbeného města-Londýna. Pro mě strhující film s neznámými hercy a o to lepší podívanou. Jazz & Jungle ve filmu mě o to víc bavil, stejně jako záběhy panelových domů s hudbou Trickyho. Každá postava vás zaujme a s každou tak trochu soucítíte, není to žádný záporák - jen sám život. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Simon Mirren .. Pokud bych vůbec připustil srovnání s dvojicí excelentních generačních kousků Trainspotting - Human Traffic, musel bych dodat, že G:MT je za nimi v propastném odstupu. V jiných kategoriích však slušný snímek plný zajímavé hudby. 70%. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama