Nevěsta monstra

• Česko Atomová nevěsta (festivalový název) (více)

V blízkosti jazera Marsh zmizlo za tri mesiace už 12 ľudí. Polícia je bezradná, lebo nenašla žiadne stopy. Reportérka Janet Lawton (Loretta King) si myslí, že je za tým nejaké monštrum a preto sa rozhodne prehľadať jazero sama. Cestou však má nehodu a upadne do bezvedomia, z ktorého sa prebudí v laboratóriu Dr. Erica Vornoffa (Bela Lugosi). Janet čoskoro zistí, že za únosmi je práve Dr. Vornoff, ktorý sa snaží pomocou atómovej energie vytvoriť armádu superľudí, vďaka ktorým by získal nadvládu nad celým svetom. (pivo)

Kubaso

Tenhle film je vážně roztomilej! Ale je třeba poznamenat, že na Woodovy poměry celkem solidní. Kromě Lugosiho neskutečných grimas a Johnsonova nadlidsky stupidního výrazu se toho ale tentokrát moc neděje (ještě jsem zapomněl na bonusovou scénu s aligátorem :-) Všechno vám to ale vynahradí velkolepé finále, kdy se otřásají kulisy, Lugosi zbije Johnsona a pak se utluče chapadlama chobotnice k smti. Nedá se zapomenout ani na ty jeho ksichty, když do něj poliši vyprazdňují svoje zásobníky. Vrcholem je pak atomový hřib, záběr na hlavní hrdiny (jen co by kamenem dohodil) a úsečná kapitánova hláška: "Hrál si na boha!"; THE END. I když to není takovej nářez jako "Plán 9", stojí za to, už kvůli nádherně zběsilému výkonu Bely Lugosiho. ()

ybuko

Mozna bych vytknul jen male mnozstvi atomovych vybuchu. Jinak ale vyborna komedie! Doporucuju na csfd prepsat u Woodovych filmu zanry. ()

Master19 odpad!

Problém je v tom, že místy se to tváří jako "normální" film, čímž umožňuje srovnávání. Naštěstí jsou tu nezapomenutelné prvky, jako chcíplá příšera a prostěradlová laboratoř a dokonce i příběh má hlavu a patu, ale třeba prolínání s přírodopisnýmy dokumenty je otřesné. Být to ještě o kousek horší, bylo by to úžasné, takhle velká nuda s několika veselými momenty. ()

Elrond88

25%, bylo to tradičně zběsile zoufalé, jak je u Eda Wooda zvykem, jsem rád, že jsem to viděl, už se těším na další jeho počin... celkově film skoro dosahuje kvalit legendárního PLANu 9, předčí ho ale jedině v hercích: Bela Lugosi hraje fantasticky, neméně Tor Johnson ()

Dreadd

Oproti Plánu 9 je Atomová nevěsta podstatně horší a zoufalejší. Chválím Wooda za snahu vrátit Belu Lugosiho na filmové plátno, ale bohužel jeho comeback vypadá (obrazně a nakonec i doslova) jako plácání v mělké vodě, přičemž sám sebe škrtí statickou chobotnicí bez motoru. Hrozně vypadají i různé prostřihy, přicházející sice oprávněně a očekávaně z hlediska kontinuity, ale je až příliš evidentní, že jsou natočeny někde jinde, než se nám Ed Wood snaží namluvit, ať už je to chobotnice, aligátor nebo závěrečný atomový hřib. Ani jako vzpomínka na Frankensteina příliš neobstojí, protože celá laboratoř sestává z pár baněk a dvou zářivek. Snad jen schéma šíleného vědce a jeho služebníka, který se nakonec obrátí proti němu, připomíná časy i pro Wooda dávno minulé. ()

Ironfood

Bride of the Monster je mnohem zdařilejší film než Plan 9, takže je bohužel také mnohem méně zábavný. K smíchu jsou v podstatě jen scény s chobotnicí, zbytek filmu vzbuzuje jen úsměv. Kdyby ho Ed Wood natočil o pár desítek let dřív, možná by byl považován za velkou klasiku. Zrovna nedávno jsem konečně viděl Lugosiho Draculu, a přišel mi z hlediska scénáře a provedení na zhruba stejné úrovni jako Bride of the Monster... ()

vincent

Ja som sa schuti zasmial. Čo vás v tomto filme čaká? Záverečná bitka, kde strácate prehľad, kde kto vlastne stojí. Veľký polystyrénový kameň. Inšpektor s papagájom na ramene (škoda, že sa o ňom nezmienil Burton v Edovi Wodovi). Katastrofálny strih. Nelogické správanie postáv. Zlé herecké výkony. No a najlepší je aj tak záverečný atómový výbuch, pričom hlavné postavy stoja pár metrov od epicentra a neveriacky krútia hlavami. :) Bez srandy - toto sa nedá opísať, to sa musí vidieť! ()

Gaizka odpad!

Před některým z "mistrových" filmů doporučuju nejdřív Burtonův film Ed Wood, skutečného Wooda si pak užijete o to víc. ()

Danoboss

Príbeh, logika, správanie postáv... toto všetko je otrasné a zaslúžilo by odpad, ale tie kŕčovité bitky medzi akože supersilným Lugosim a jeho dementným sluhom Torom Johnsonom, ten atómový výbuch 20 metrov od nich, tie sú tak neuveriteľne vtipné, že sa to šplhá do priemeru. ()

Melios

/ Ak ste si ešte nezvykli ,že sa stále vraciam k režisérom ,ktorí sa mi znechutili potom tento komentár preskočte / Po neskutočnej zábave a so zničenými nervami som nikdy nečakal ,že sa pokúsim zhliadnuť ďalší film od legendárneho zlého režiséra Eda Wooda. A v tomto prípade som narazil na Frankenstiena s Draculom v hlavnej úlohe. Keď som si dostatočne neužil Bela Lugosiho v Plan 9 tak som ho mal aspoň tu. A kto máte radi wrestlera Thora tak toho tu dostanete až až. Už rovno musím upozorniť ,že tento film je určený hlavne pre fandov zlých filmov (ako ja). Film vznikol v dobe ,keď už Wood nejaké nechvalné meno mal a začal si vytvárať jeho unikátny filmový rukopis. Takže si ihneď všimnete silný amatérizmus doplnený katastrofálnymi hereckými výkonmi ,strihom ( ,keď si aj ja všimnem ,že Lugosiho kaskadér nevyzerá ako on ,je niečo zle a tiež mi prišlo veľmi vtipné vidieť vchádzať ľudí jednými dverami a do tej istej miestosti v inom uhle kamery už vychádzať inými dverami 😃 ). Okrem toho sa dočkáte Woodovských typických kreslených a kartónových rekvizít ,ktorých falošnosť nedokáže zakryť ani čiernobiely formát filmu. Zozačiatku to vyzeralo ,že to bude fajn film...a potom sa film začal stávať viac a viac klasicky Woodovským (riešiť 40 minút filmu len keci....uf...). Ciže aby som to zhrnul film je rovnako príšerný ako Plan 9 ,alebo akékoľvek iné dielo od Edwarda Wooda ,ale má to v sebe nejaký šarm ,ktorý dokázal veľa ľudí okúzliť a stal sa z neho kult. Ja to osobne chápem len z polovičky. Film bol zlý až bol vtipný ,no už bol tak zlý ,že mu ani tá vtipnosť nepomohla ,ale nekazila to (skôr to bolo nápomocné). Ak si chcete zlepšiť svoje pevné nervy ,alebo ste amatérsky tvorca filmov vďaka Edovi sa môžete poučiť z jeho chýb a zdokonaliť sa. Je na tom ešte niečo pozitívne? Vlastne je. Keby Ed nemal taký zápal do režírovania aký mal asi ,by nikdy nevznikli amatérske filmy a seriály ,pretože nikto pred týmto šialencom to nikdy neskúsil...a za to som mu tieto blbosti schopný odpustiť a pozrieť si jeho filmy ako jeho fanúšik s poriadnym zápalom...A napadlo ma ,prečo pre zlé-dobré filmy nespraviť zvlášť známku?...Preto udeľujem filmu Známku: L. ()

ElizabethBay

Existuje moudro, které praví, že špatná popularita neexistuje. To ale podle mě neplatí pro Eda Wooda a jeho přídomek "nejhoršího režiséra všech dob". Nevím, kdo s tím přišel, ale nebyl vůbec vůči Woodovi spravedlivý. Ano, je to béčko, ano není to zrovna promyšlené, ano herecké výkony jsou chabé. Ale o tom to je! Na rozdíl od mnoha novodobých filmů, jsem se výborně pobavila a neměla jsem chuť film vypnout. V rámci daných žánrů se jedná o perly! Perfektně jsem si film užila a doporučuji všem, kteří mají slabost pro laciné monsterhorory. ()

Han22 odpad!

Úpřimně jsem si tak dvě třetiny filmu říkal, že nechápu proč je Ed Wood braný za tak mizerného tvůrce. Začátek má atmosféru, pátrání po tajemství starého domu a monstra není tak špatné. Příšernost celého filmu se odhalí v okamžiku jak se začne něco dít. Nehýbající se gumová chobotnice, šílené dekorace v laboratoři, neuvěřitelně zoufalý výkon Lugosiho, který zapoměl že nehraje Draculu, směšný Lobo. Do odpadových vod to pohřbily slepé náboje, nebo čím to postavy střílí. Každopádně ať už míří na cokoliv, zasažený se vůbec nepokouší ani zahrát, že by mu to nějak vadilo. Korunu celému dílu dává finální scéna u které jsem zůstal s pusou dokořán. ()

KmK

Z Woodových snímků asi ten "nejnormálnější", čímž ztrácí na svém kouzlu a atmosféry Glena nebo Plánu nedosahuje. Na tento film Ed zřejmě získal nejvíce peněz, což je škoda (drsné ale je to tak). Nemusí si tudíž vypomáhat žebříkem, stoly a rádiem pro interiér kosmické lodi v Plánu; nebo záběry na hutě a bizony v Glenovi. Z těchto důvodů film nedosahuje takvé kultovnosti jako výše zmíněné. Přesto si fanoušci Edwarda D. Wooda Jr. na své rozhodně přijdou. ()

TERRORDROME

Šialený vedec chce vytvoriť rasu superľudí s ktorými ovládne svet a mimochodom ešte chová obriu gumovú chobotnicu a vylízaného pomocníka. Bela Lugosi je skvelý, keď zanietene hovorí o svojich plánoch, hádže divoké grimasy a púli oči. Tor Johnson robí presne to čo mu ide najlepšie, tvári sa debilne a rozhadzuje rukami. Nie je to také namakané ako neskorší Woodov plán 9 ale stále sa natom dá zabávať. Hlavne ten záver v ktorom hrdina šmarí po Lugosim obrovský balvan a ten potom v bačorine zápasí so skapatou chobotnicou bez motora. Následne do nich udrie blesk čo má za následok atómový výbuch na ktorý sa okolostojaci pozerajú z bezprostrednej blízkosti. To jednoducho nevymyslíš, na to treba mať bunky. ()

Paldiny

Možno nie tak osobité, ale rovnako zásadové dielo. Čo sa deje mimo laboratória za krbom a priľahlých močiarov nie je až tak zaujímavé, ale poväčšine času sa dianie odohráva tam. Lugosi opäť hypnotizuje pohľadom a pohybmi rúk tak ako to vie iba on a v svojej prakticky poslednej veľkej role dáva zaspomínať na všetko dobré čo sme s ním za jeho kariéry zažili. Prednášaný text, skúmavky, experimenty, závislosť po vládnutí a samozrejme láska čo všetko zlé zničí. Zásadné si odbije masívny Lobo v nezameniteľnom prevedení wrestlera Johnsona, ktorý si dá s Lugosim na opätkoch jedno finálové číslo. I keď by ma neprekvapilo ak by šlo o dvojníka, Lugosi lietal cez stoly a vyzeral až nevídane čiperne. Ďalej by to nebol Edward keby do filmu nevtesnal pre tentokrát prírodopisné zábery vďaka čomu tu máme exotickú verbež na čele s hadmi, krokodílmi a najhladnejšou chobotnicou čo si to v legendárnom fighte rozdá so samotným Lugosim (tam už to bol určite on). A že chobotnicu musí rozpohybovať zakaždým jej obeť, vrátane samotného Bélu je už iba detail. Nech nezabudnem, na záver padol atómový výbuch. Kráska z atómu nesklamala a opäť pripravila jeden veľký zážitok na aký sa nezabúda. ()

Renfield

Ed Wood měl sice nadšení pro film, ale kvůli tomu jeho díla vysoce hodnotiti nemůžu. I kdyby to byla komedie, což je pravděpodobně pro Nevěstu monstra nejvýstižnější označení, byla by to stejně špatná komedie. Tady se nedá chválit nic, snad jen to nadšení a až humorně splácaný film. Hodnocení tedy spíše za opravdu extrémně špatné herce, také Belu Lugosiho, opravdu "vtipný" scénář a hlavně za to dobrodružství kolem filmu a chobotnice vůbec... ať už to bylo jakkoliv. Jinak jsem se vcelku nudil, ale béčko, či céčko je to opravdu kultovní... a ten výbuch. 30% ()

Petrus1

„Netvor opět útočí!“ Ano, netvor Wood opět útočí na moje nervy a na moji bránici! Já se z něho asi dorvu! Edovu chobotnici zná už asi každý. A ty záběry na tu „opravdovou“ nebyly evidentně Woodova práce. Ale jak se tam kroutí borec v klubku kabelů a druhej do nich střílí…na stromě visí další hadice, střih a záběr na normálního hada (asi zase někde vypůjčeno)…blesky sviští oblohou…papundeklová laboratoř…po zásahu kulkama ani kapička krve…chobotnice hýbe jedním, max dvěma chapadlama (tak aspoň že sebou herci umějí mlátit sami…hypnotizér Bela se svým dramatickým hlasem a projevem…Lobo řve a starší (bosky) a má pokaždé jinou jizvu…aligátor…ta hudba…tak ano, to je Woodova práce! Jako posledních 15 minut jsem byla zas úplně mrtvá. „Vyšlechtím si Rasu atomových superlidí, která ovládne svět!“ Ede, tys byl prostě génius! :-D ()

#47

Geniální film od neméně geniálního režiséra Eda Wooda...vynikající efekty (atomový výbuch, legendární scény s chobotnicí)...propracovaná choreografie akčních scén (někdy se až třásly stěny...holt Tor byl kus chlapa)...vynikající herecké výkony (Bela Lugosi s pekelným výrazem, Tor Jonson s tupým výrazem), navíc dokonale propracovaný scénář (velmi náročný na pochopení)...skvělý střih (scéna s krkodýlem byla naprosto přesvědčivá a působila velmi realisicky)...člověk se až diví že i tentokrát Eda minuly Oskarové nominace.............. :-))))) ()

sandis

Tak tedy... toto bylo o třídu lepší než Plan 9 from outer space, ale i tak to byla velká bída. Alepoň to na mne působilo jako film a ne jako výlet několika lidí s kamerou. Hodně toho zachraňuje Bela Lugosi... možná tak 1 hvězdičku ze 2 a pak je také vidět, že na film kromě Wooda ještě někdo dohlížel. Celkově se mi to zdá, jako takový nepovedený příběh o Frankensteinovi z 30. let... Takže 2 * jsou maximum... Docela slušné béčko :) 3/10 Myslím, že to má cosi společného s Všichni do jednoho, jenom nevím přesně co ()