Mocí opojený diktátor se snaží v post-apokalyptickém světě ovládnout sousední království. Proto se chce oženit s jeho vládkyní, krásnou princeznou, kterou má na diktátorův příkaz chytit bezcitný a chladný žoldák Warchyld. Princezna se o nebezpečí dozví a dává se na útek. Ale žoldákovo vojenské srdce změkne, Warchyld se zamiluje a nebezpečí hrozí krutému diktátorovi... (oficiální text distributora)

Mefistofelle

Slabší kus. Nejvíc rozpačitě na mě působí snaha o jakési post-apo. Na mě to spíš působí tak, že na skladě našli spoustu vysloužilých kostýmů a kulis z jiných filmů, ovšem navzájem se k sobě moc nehodících. Tak si řekli: "To je úplně jedno, spatláme to dohromady a uděláme z toho jakože post-apo, aby se neřeklo." Takže si to tam hartusí horalové na koních, sem tam projede vojenský džíp a proletí moderní vrtulník, střílí se z moderních zbraní, ale sem tam se mihne v rukou proradného generála meč. Zkrátka mišmaš, navíc se špatným scénářem, kterýmu ani standartní výkon Dolpha Lungrena nepomůže. ()

Wormboy

Dolph Lundgren ako vystizne a originalne pomenovana postava Warchild,je neohrozenym dostojnikom nejakeho sikmookeho takmerdiktatora,ktory sa chce zosobasit s taktiez sikmookou princeznou,ktorej rodicov zabil,ale ktora ho nechce,lebo chce spravodlivost a dobro pre svoj lud.Princezna samozrejme ujde,Lundgren ju ako spravny vojak pojde najst a splni si rozkaz,avsak zisti,ze spravodlivost je niekde inde a diktatora pre istotu radsej zabije.Film je predovsetkym obrovska a superpriblbla nuda,nabita drsnackym Warchildom a nezaujimavou akciou,avsak nastastie dokonala neakcia Mechanika sa neopakuje.Aj preto 0,5/5*. ()

majo25

Kto čaká sci-fi, resp. post-apokayptiku, tak ten sa nedočká. Príbeh sa oohráva v nejakej fiktívnej krajine, v ktorej nejaký generál (výborný záporák Tagawa) si uzurpoval moc a sobášom s princeznou sa chce stať vládcom krajiny de jure. Lenže to by mu nesmel stáť v ceste Lungren, doterajšia pravá generálová ruka. A kedže Lungren nemá problém zaútočiť pomaly na celý vojenský odiel zoči-voči a útŕži tak maximálne jednu guľku niekam do končatiny, príbeh sa končí podľa očakávania - rozprávkovým koncom. Akcia je slabá a ani ten humor nejako nefunguje. A mimo hlavnej trojice postáv, tvoria ostatné postavy iba štatistov. ()

otík

Konečně neotřelý námět (myšleno na Lundgrenovy filmy) a celkem poutavý příběh. Nevadí, že Lundgren je neprůstřelný, Superman, má nekonečně mnoho nábojů, že s revolverem a jedním zásobníkem postřílí deset chlápků se samopaly. Lundgren má zase velmi suché hlášky, výraz odhodlaného Švéda pomstít se za negentlamantské zacházení svého generála s jeho vyvolenou a přestože je několikrát raněn, vždy se postaví na nohy. A konečně aspoň v jednom ze svých novějších filmů nechlastá. Akční scény jsou zcela nereálné, lidé létají odnikud nikam, Lundgren běhá mezi kulkami a stejně stále přežívá. Ale to vůbec nevadí, film je natočen tak, že se je stále nač dívat. Je snad ale jasné, že jde o akční béčko, ale o slušné a koukatelné. A nejlepší postřeh na závěr. Dolph si za celý film ani jednou nenabije svou zbraň. ()

Nivenx

Nevím čím to je. Sice film s okoukanými prvky snad všech různých akčních filmů, Lungren nic moc herec, pořád je to dokola, ale já se nenudil a docela se i bavil. 50% ()

JohnSmith

Kupodivu to není špatný film, Lundgren je velice sympatický, akce je dost a je i dobře natočená. Trochu akorát motá hlavu výprava,kde se mísí německá druhoválečná výzbroj a výstroj s výzbrojí sovětskou, případně východního bloku. Florentine je zručný béčkař a natočil jeden z nejlepších kousků Lundgrenovi filmografie konce devadesátých let. ()

vincent odpad!

Muehehe. Tak na tento film si pamätám, keď sme so sestrou nemali čo robiť, bola soboty večer a niekde na nejakom nemackom programe sme našli toto. Interiéry a exteriéry stáli "dolár pade", Lundgren snáď ani nevie hrať, Tagawa ako ukážkový bad guy, vrtulníky s čislom 666, zlá armáda používa samopal používaný nemcami v druhej svetovej vojny... So všetkého som mal pocit, že vo filme boli použité rôzne atrapy, ktoré sa našli niekde na smetisku alebo si ich komparz doniol sám. Žiaľ, chýba tomu to, že film sa neberie príliš vážne a tak sa to nedá zaradiť medzi Ztkové filmy. Čo by bola jeho jediná záchrana. ()

wosho odpad!

Včera jsem měl pěkně smolný den. Večer jsem si dal "dvě perly " a to http://www.csfd.cz/film/33514-americky-ninja-5/ a toto. S porovnáním s tou předchozí sračkou je Vyhnanec alespoň trošku ke koukání. Ale ani staré vzpomínky na mladého bíjce made in Svenska mě nezabránili abych po právu nedal odpad. Akce je v těchto filmech vždy na prvním místě a když je mizerná, tak je i mizerný film. Navíc zde se vyskytuje vše co divákovi může být k smíchu. ()

AdamesWWE

[7/10] Bezchybný Dolph v postave ktorá mu sedí viac ako dobre, ale ostatné herecké obsadenie bezvýznamné. Hlavný záporák ma absolútne nezaujal a postava pricenznej iba minimálne. Ale ved´ nemôžme od tohto filmu čakať veľa, nízky rozpočeť, ale aspoň si z toho dosť našetrili na akčné scény. Výborný akčný úvod, väčšinou množstvo prestreliek, výbuchov pri čom aj vojaci ukážu pár dobrých kúskov pri svojich úmrtiach, alebo napríklad ja pri kopoch od Dolpha. Na Vyhnancovi je ale aj dosť chýb, vravím že okrem Dolpha ma nik nezaujal a sklamala ma mierne aj výprava filmu. Je tu kombinácia akejsi vojenskej tematiky čo ma potešilo, tanky a podobne, ale zae na druhej strane sa tu dej mierne odohrávala aj v lese a to ma dosť nudilo a je zaujímavé ako tu kombinujú modernú dobu so staršou. Napríklad moderne vybavený Lundgren ktorý aj na modernú dobu vyzerá proti ľudom ktorý žiju v akýchsi chatrčiach a sú oblečený ako v 19. storočí. Prepálená kombinácia, ale bola pri tom akcia tak to môžem prehľiadnuť. Tento film najmä zachranuje Lundgren a ked´ som aj kritizoval, je tu veľké množstvo dobre natočených akčných scén čo sa mi páči, dej je tiež dosť dobrý ale určite má tento film aj svoje chyby, škoda že nie malé ale aj tak je dobrý akčný film s Lundgrenom. ()

helloween93

Autoři nevěděli, jaké místo a čas zvolit, tak zvolili smyšlené království. Tomu odpovídá i nakombinovaná vojenská technika. Osobní auta z 30.let a naproti tomu UAZ z 60.let nebo Range Rover z 90.let, stráže mají samopaly MP-40 z WW2. Příběh prosťoučký a zachraňuje to jen Lundgren. ()

MickeyStuma

Laciný snímek natočený v bulharských končinách je vlastně něco jako moderní pohádka. Máme tu nějaké království, v tomto případě v post-apokalyptické době, s vládnoucím diktátorem (jako bych v něm viděl krále Kazisvěta) , kterým je ohrožována princezna, kterou si chce mermomocí vzít za ženu. Chůva princezny je skutečně jak z pohádky vystřižená. Princezna uteče (ne, v myším kožíšku opravdu ne), ale na stopě jí je chladnokrevný žoldák, který jí samozřejmě dostihne. A boj dobra se zlem může začít. Zvítězí? Je to pohádka, tak odpověď musí být jasná. Rapidně nízkorozpočtový projekt je znát každým coulem a tak je potřeba na výsledek shlížet okem velice shovívavým. Určité aspekty příběhu mají svou určitou působnost a zaujetí, ale jinak skutečně není v rámci akčního žánru o co stát. Film takto natočený působí divně až podivně ve své bohapusté podivnosti. Akční post-apokalyptická pohádka jen pro určitý okruh filmových nadšenců a snad i Lungrenových fanoušků. Jako akční jednoduchá video-zábava snad snímek postačí. ()

Acrobat odpad!

Perfektná kombinácia Florentinovej vízie vsadenia Rmaba III do "postapokalyptického sveta". Nie je čo dodať, nekonečné zásobníky, nadbiehanie, trápne spomaľovačky, výprava v rovine bahna. Všetko čo potrebujete vedieť, je na psychiatrickej klinike. Stallone prvá liga. Lundgren odpadová štruktúra. (videné 12.11.2018, YT) ()