Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

Sekel

Hloupounky scenar dava prilezitost Dolphu Lundgrenovi a Brandonu Lee ke spouste bitek a prestrelek. Kalsicka akcnarna zacatku devadesatych let. I kdyz tahle je obzvlaste bezducha a ke konci tak nechtene smesna, az si clovek pripada trape, ze na to hledi. ()

Riker

Lundgren jako bílej japonec a Brandon Lee jako žlutej běloch - nevěřil jsem ale tohle duo policajtů bylo fakt dost dobrý. Tagawa zmáknul hlavního záporáka tradičně suprově. Možná trochu škoda že Brandon hraje tak trochu druhé housle. Mimo jiné jsou ve filmu taky polonahé slečny v hojném počtu, polonazí Japonci naštěstí v menším počtu a jednou i bílej Lundgrenův zadek. :-D ()

Pute

Klasika mého mládí, s Američanem mluvícím japonsky a Japoncem mluvícím pouze anglicky. Spousta akce, trochu východní filozofie a samozřejmě happy ending. Béčko které pobaví. ()

LeePriest

S Dolphem Lundgrenem se mi líbily filmy jako Univerzální voják nebo Rocky IV, z těch současných např. Postradatelní. Několik dalších, které jsem s ním viděl, patřilo k podprůměrným (např. Přímý kontakt), takže jsem byl na Zúčtování v Malém Tokiu zvědavý, jelikož jsem ho ještě neviděl. A celkem se povedlo. Krom několika přestřelek padne i pár kopanců nebo ran pěstí a akce celkově není špatná. Co se mi hodně líbilo, byla hudba. Žádný hollywoodský velkohit s efektivními triky sice rozhodně nečekejte, nicméně pokud nejste odpůrce béčkových filmů, myslím, že Vás urostlý blonďatý hrdina který padouchům ukazuje, kdo je tady pánem a jeho policejní kolega Brandon Lee neurazí. ()

gezper

Čisté akční devadesátkové béčko. Lundgren je zde ve své nejlepší formě, kopance rozdává na potkání a Lee mu jako parťák dobře asistuje. Chytlavý hudební motiv se mi pevně vryl do paměti již pří prvním shlédnutí kdysi dáááávno. [60%] ()

bmx6

Pro mě jednoznačně nejlepší Lundgren.Skvělý akční film,který má dobré tempo.Brandon Lee film ještě o něco zpestřil,takže nemám co dodat. ()

Silblade

Ale no tak, od filmu s Brandonem a Lundgrenem jsem očekával lepší béčko. 1 hvězdu za Brandona už jen proto, že je to Lee. Ale chápu, že si v té době, předVránové, nemohl Brandon moc vybírat, přece jen příležitost se musí uchopit za pačesy a postupně se musí vypracovávat. Moc mě mrzí, že zemřel, stejně jako Bruce, tak mladý a v tak nadějném začátku filmové kariéry.:( ()

Sunwheel

Béčko na hranici s céčkom, kde veľa vyslovene tupých momentov strieda tie štýlové, akčné. Brandon Lee ako nastupujúca hviezda a syn legendy legiend tu hrá takého prihlúpleho podržtašku pre testosterónom vyšľahaného Dolpha, ktorý je japonskejší, než jeho japonskí nepriatelia. Tagawa je skvelý zlosyn a scény s ním boli ultimátne. Dá sa to celé pozrieť, ale ak k tomu nemáte nostalgický vzťah, tak asi už to vidieť nepotrebujete znova. ()

Grimaldi

Tohle mi opravdu hodně sedlo. Režisér Lester jako by se vrátil do dob Komanda a díky tomu jsem dostal akční hody, které mají skvělé obsazení v hlavních hrdinech, víc než důstojného záporáka a díky velice krátké stopáži zběsilé tempo kdy akce střídá akci a člověk pak ani nad některými nedokonalostmi vůbec nepřemýšlí. V rámci žánru akčního béčka skvělá záležitost, kterou jsem si určitě nepustil naposledy. ()

Easykill

Jo vidět tohle teď po 18ti letech znovu je opravdu nářez! Nevím jestli se smát nebo brečet. Napadají mě slova jako.. klasika, béčko, klišé, nesmysl, komedie, akce.. Tohle zúčtování je vlastně tak blbý až je dobrý, ba dokonce skvělý. Hledat tady nějaký smysl vážně nemá cenu. Dokonce mi přišlo, že tam snad chybí půlka filmu. Neskutečně hloupé a navíc hrozným způsobem sestříhané. A co je obdivuhodné, že se povedlo v tak krátké stopáži napáchat tolik chyb! No, sere pes. Přes to všechno je to fakt stylovka, která zabaví. Dolph a Brandon jsou parádní, dobře se doplňující dvojka, Tagawa je bad-ass od narození a Tia byla fakt kus! K tomu ty občas dobře hozený hlášky, hudba a "stylový" hadry je vražedná kombinace. ()

12055

No... jako malej kluk jsem byl ze Zúčtování v Malém Tokiu naprosto unešenej ;) Z tohohle důvodu ho považuju téměř za dobovou klasiku svého žánru. ()

montel

Detektiv Kenner (Dolph Lundgren) dostává nového parťáka Johnnyho (Brandon Lee) Oba společně bojují proti obávané Yakuze, v čele s nelítostným Yoshidou (Cary- Hiroyuki Tagawa), který brutálně zavraždil Kennerovi rodiče...Příjemná stopáž,nonstop akce,krásná Tia Carrere,co víc si přát od klasického akčního béčka??? Možná nahradit Lundgrena. 60% ()

morlumak

Film z dob, kdy byli záporáci pořádně slizscí, hrdinové neváhali vyrvat trubku ze zdi a se záporákem si to vyřizovali pěkně ručně. Asi jediná koukatelná role D. Lundgrena. V rámci žánru je to docela nadprůměr. Máš právo na to být mrtvý! ()

Jevablo

Řekl bych docela podceněné dílko (no když se koukám na plakát, taky bych dal odpad). Ale nápis "komedie" zde fakt nelže. Brandon Lee dobře zahrál toho povídavého vedle Lundgrena (to holt naše akční hvězdy potřebují, nemohou toho moc říct, ti nejlepší zvládnou maximálně tvářit se tajemně). Čili Dolph je tam na zabíjení a Lee na srandu a funguje to. Řekl bych nejlepší akčňárna s Lundgrenem. ()