V roce 1999 je město Los Angels plné násilí, drog a gangů. Je rozděleno na zóny volné střelby, kde nehlídá policie a neplatí žádné zákony. A přesně uprostřed této zony se rozhodne pan Miles otevřít střední školu pro mladistvé členy gangů. Za pomoci špičkových vědců sestrojí robotické učitele-cyborky, kteří se mají postarat o výuku dětí a o kázeň. A do této školy přichází Cody Calp, vězeň a člen gangu Černých srdcí, který má na výběr - bud bude studovat, nebo půjde zpět do vězení. Cody jako jediný si začíná pomalu všímat, že s učitelema není něco v pořádku... postupně se vymikají kontrole vědců a rozhodnou se rozpoutat svou vlastní válku se studenty. (matestlust)

jondoe

Ked som bol mlady parila Trieda 1999 (ten nazov sa mi pacil viac) k jednym z mojich najoblubenejsich filmov. Dnes ked som si ho po dlhsom case znovu ma to uz tak nezobral ako kedysi, ale aj napriek tomu to stale ma nieco do seba. Pride mi tosku smutno ze dnes sa uz podobne filmy netocia. Je jasne ze uz vo svojej dobe to bolo becko ako vysite, ale bolo zabavne a pre mna aj tak trosku kultove. ()

Han22

Absolutní mazec. Gangy v okolí škol dosáhly absurdních rozměrů (automatické zbraně jsou základ, nechybí bazuky, grantáry, pancéřované auta) a školy tak nějak ze setrvačnosti fungují dále. Proto je na jednu střední poslán tříčlenný tým roboučitelů. Těm se brzo tváří v tvář dennímu násilí vrátí staré zvyky bojových robotů. A je to masakr - roboti uplatňují nejprve přísnější tresty, poté spáchají pár vražd, pokusí se vyvolat válku a nakonec zabijí každého, kdo jim stojí v cestě. Největší mazec je ovšem finále, kdy vypuká zhruba pětadvacetiminutová řežba ve škole, každý robot má svoji special zbraň a každý se dočká brutální a ultimátní likvidace. Vynikající béčko a od režiséra kultovního Komanda jsem ani nic menšího nečekal. A dá se tu vysledovat začátek brutálních akčních béček, typických pro první půlku 90. let. ()

iXtr3m3

VHSkové béčko počiatku deväťdesiatych rokov, ktoré musel vidieť každý, lebo lákali na niečo obdobné, ako Terminátor, tak prečo nie? ()

666Carnage

Tohle je ten správný trash. Je to parádně blbý, ale zároveň zábavný. Hororové béčko se vším všudy, neuvěřitelná zápletka a hlavně protivníci. V jednu chvilku se usmíváte a říkáte si co to sakra je a pak přijde nějakej smrťák nebo akční scéna. To, jak roboti občas likvidovali studenty bylo přísný. Tohle budou milovat hlavně fajnšmekři co na podobných věcech ulitavaj. Ty ostatní si minimálně užijou. 65% ()

Slimak

Z nostalgie....protože za časů kdy tenhle film byl trhákem ve videopůjčovnách a mě se ho podařilo zhlédnout jsem z toho byl fakt na větvi...plamenomety a kulomety v rukách, dost béčkové akce a pár nechutností ve svižné stopáži....prostě jeden ten zapomenutý nářez... ()

lukasch

Kdysi jedním z mých nejsledovanějších VHS z Polska, dnes už na tyhle béčka/céčka fakt nejsem. Navíc je to hrozná vykrádačka všechn sci-fi hororů té doby :) ()

POciSEM

Výbušný béčko plný perfektních hlášek a milón mega bajtových smrtičů.Děcka který musej odevzdat u školníka všechny bouchačky co maj u sebe a vejprask na prdel od kyborg-učitele je rulez ()

dopita

Ani né béčko, spíš céčko. Nicméně kdybych to viděl řekněme ve dvanácti letech, mohl by to pro mě bejt docela kult. Dneska je to ale nuda a nechtěně směšná blbost. ()

Paity

Naprostá pitomost, která nepřekvapí asi nikoho nějakou skrytou kvalitou. Pobaví hlavně zóny střelby, kdy za rohem bydlí děti. ()

Corpsegrinder

Suprový post-80s béčko a zároven dobrej sequel pro Class of 1984. Má to všechno co správnej osmdesátkovej film mít má, sympatická hlavní role, alternativní minulost/budoucnost a pár povedenejch praktickejch efektů. ()

TERRORDROME

Tak som to po rokoch videl opäť a bavil som sa lepšie než vtedy. Žiaci sú tu samí počmáraní feťácki klauni ktorí po vyučovaní vedú medzi sebou vojny a proti nim stoja učitelia-cyborgovia, ktorí okrem pedagogického softwéru disponujú aj plameňometom, raketometom či klepetom s vŕtačkou. Učiteľ dejepisu s fajočkou nakladajúci neposlušným pankáčom kobásy na zadok ( keď je pokojný, keď sa naserie tak darebáka rovno pretiahne cez dieru v stene a zlomí ho na polovicu ), chaos, násilie a podarené efekty, to je skvelá pokleslá zábava. Strieľajúci študenti ohrozujúci učitelov aj spolužiakov sú dnes už realita, len robotickí profesori ešte chýbajú. ()

Prochy38

* snad jedině za tu myšlenku, nebo chcete-li nápad. Jinak jde o totální sračku, která je parodií sama na sebe. Nechápu, proč by měl někdo nechávat existovat město v takovém stavu, to mi nedochází. Učitelští cyborgové jsou dobrý nápad a taky je to jediné, co se mi líbilo. P. Grier byla fakt sexy! Ale celkově je to úplná hovadina. Špatní herci, špatná režie. Náš katastrofální dabing. Jak je M. Pavlata skvělý, nemůže přece zase v jednom filmu dabovat 30 lidí, ne? Nevím, co bych k tomu víc napsal. Víc znechucen než překvapen... Tupost lidí, jak postav, tak tvůrců evidentně nezná mezí... ()

Paldiny

Zábavná kravina, ktorá nemá s hororom nič spoločné no i tak ma dvakrát vydesila. Prvý raz pri známych scénkach z Terminátora 2, pri ktorých nechýbal ani mladý John Connor a druhý raz pri opísanej príbehovej linke z Kultu hákového kríža. Lenže pozor, ono sa neopisovalo. Oba menované filmy vznikli až po Triede 99´ a ja prepočítavam čoho svedkom som sa zrovna stal. A nutno dodať, že tam, kde napríklad taký Kult končil, tam Trieda iba začína, samozrejme v tých najbéčkovejších vodách s detskými gangmi a robotickými učiteľmi, ktorí im dávajú na prdel (doslova). A síce mi viac sedela vážnejšie poňatá Trieda 84´ tu som si tiež pohmkával nad odvážnymi nápadmi scenáristov, ktorí sa nesrali s korektnosťou, nad drsnou Lesterovou akciou, odfrkoch a trikoch, ktoré dopadli lepšie ako napríklad v ten rok vypustenom Robocopovi 2. ()

KM Phoenix

Dystopické béčko, které vykrádá zejména Terminátora. Avšak zpracování je zábavné i když děj je plný nesmyslů a nelogičností. Z herců potěší zejména Pam Grier a Stacy Keach, který je tu za opravdu šíleného magora. Trio učitelů (včetně P. Grier) pak působí dostatečně creepy aby utáhlo i vcelku rozumnou stopáž. Člověk se rozhodně nenudí a snímek i sem tam překvapí nějakým tím dokonce i vlastním nápadem. Co je jako obvykle špatně, je český název filmu. ()

Martinius

toto becko je len vtedy pozeratelne, ked ho vnimate ako uplnu frasku. ma vsak dve pozitiva: nie je nudne a nie je ani prilis dlhe. dej pozostava z kombinacii neplnoleteho mad maxa bojujuceho proti trojici terminatorov na pode strednej skoly. ide cisto o trashovu akciu, ktora sama neaspiruje na hodnotnejsi film, preto je zbytocne patrat po nejakej logike, ci klast si otazky typu: co motivuje vyrastkov, volne sa navzajom likvidujucich arzenalom polnej armady, navstevovat pravidelne vyucovanie a krotko odovzdavat buchacky na vratinici skoly, ktoru by mohli uz len z cirej nudy vyhodit kedykolvek do povetria? preco film z roku 1990 stvarnil rok 1999 v tak nesmierne anachronickej fall-outovo punkovej mode pachnucej gycom osemdesiatych rokov? alebo - kolko z tychto jesitnych pomstychtivych robotov s pamatou jeden milion megabytov by sa vam zmestilo na externy harddisk? nepytajte sa ani, preco lester zobrazil len devatrocnu buducnost tak nesikovne, lebo by odpoved znela, ze by mal problem aj s dvojtyzdnovou. uz z pohladu zaciatku devatdesiatych rokov, kedy som film videl prvykrat, sa mi javil ako neskodne vtakovinove becko. s odstupom casu sudim, ze som sa sice znovu pobavil, film vsak mozem nanajvys sucitne zaradit do skanzenu nepodarenych sci-ficiek. ()

arcticsky

Z dnešního pohledu trochu dětinské, ale bavil jsem se docela dobře a v jistém napětí mne tento film udržel po celou dobu. Komentář Adriana o béčkovém vykrádání Terminátora je na místě.... ()

husokachna

Béčko, béčko, všichni křičej béčko, já říkám hlavně debilita. Pokud se ale umíte u filmu zasmát takovým tím ironickým odlehčeným smíchem typu "no to je ale sračka" a přitom se nechat houpat dál, tak si to můžete docela užít. Napsal jsem to krátce, výstižně, jak to má být, body se jen pohrnou. ()

KOZEL84

Sračka to byla kdysi a sračka je to pořád,ale za scénu naplácání na zadek,která mi uvízla v paměti na tolik let,dávám 3.Taková zvěř by určitě chodila do školy :-D. ()