Mladý agent Alex Scott dopadne v uzbekistánských horách pilota, který prodal obchodníkovi se zbraněmi Arnoldu Gundarsovi neviditelné vojenské letadlo, zvané Čepel. V Los Angeles se na poradě seznámí s detaily další akce. Musí se vydat do Budapešti, kde se Gundars chystá letadlo prodat. Vystupovat má jako asistent černošského boxera Kellyho Robinsona, který se utká o mistrovský titul a na žádost prezidenta souhlasil, že se tajné operace zúčastní. Spolupracovat mají také s atraktivní agentkou Rachel a slavným špionem Carlosem. V Budapešti unese namyšleného boxera krásná tmavovláska a v tovární hale ho nutí prozradit jméno svého komplice. Naštěstí šlo jen o test, který měl boxera prověřit. Dívka je ve skutečnosti agentka Rachel. Vybaveni replikou zlatého Gundarsova pera, ve kterém je ukryto sledovací zařízení, se vydají na party, kterou obchodník pořádá ve svém sídle. Podaří se jim pera vyměnit, Alex pronikne do pracovny a stane se svědkem prodeje letadla čínskému obchodníkovi. Kelly však omylem spustí alarm a muži musí uprchnout. Další den se agenti vydají za obchodníkem do lázní. Je to však past. Strhne se divoká přestřelka, během níž Rachel zahyne. Kelly v poslední chvíli dorazí do sportovní haly k zápasu o titul mistra. Alex se mezitím, ukryt v Gundarsově autě, dostane k letadlu, které právě přebírá nový majitel, Číňan Zu Tam, který hodlá dopravit do Washingtonu jadernou bombu. (TV Nova)

IvcaSammet

Jsem agent rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Proto mě docela mrzí tak nízké hodnocení ... Ano, je to absolutně nereální hovadina, jenže zároveň parodie na všechny akční filmy, a to se, jak vidím, mnoha lidem nelíbí ... Jistě, jsou tam scény, které bych nejradši přetočila, ale ve finále se vždycky královsky bavím. Dvojice Wilson - Murphy spolu nádherně ladí a mě docela mrzí, že se tato dvojice na plátně objevila pouze jednou ... Sice možná film není na stoprocentních pět hvězdiček, ale já mu je s klidem dám, protože Jsem agent miluju už od prvního shlédnutí ... ()

Uškudasket

Začalo to jako standardní komedie svého žánru, ale později se ukazuje, že snímek mírně pokulhává a vtipný, dynamický a zčásti i napínavý náboj se totálně vytrácí.Komedie na bázi 007 bez ,,grádů” nemohla dopadnout jinak něž na dvě hvězdy. ()

Carbo

Klasický výplňový film kterých je na HBO spousta. Světlým bodem je Famke Janssen které sluší opravdu všude. ()

DHDV

Celkem dobrá akční komedie. 5 hvězd dávám za originální hlavní dvojici, a Eddie nebyl až moc trapný. ()

Hapretor

Eddie Kurvy a Owen Klakson? Řikal jsem si: "To může být prča!" - nebyla, byla to spíš blbost. Ještě si vzpomínám, jak Owen v rozhovoru při "Making of ..." tvrdil: "Musel sem si dávat bacha. Když hrajete s Eddiem, máte velkou šanci, že Vás potopí. Jeho smysl pro improvizaci a imitaci je skoro až neskutečný." - aha, souhlasim. Ale proč to nepředvedl i v tomto filmu??? O Owenovi ani nemluvě! ()

Ydrosten

Ostuda, filmového světa. Eddie Murphy to tady rozjel takovým způsobem, že jsem cca od 25 minuty trpěl každou vteřinou víc a víc. Možná se ptáte proč jsem se na to díval. No to máte tak - zkuste přepnout TV když se u toho vaše partnerka a dcera smějí. Jen jsem vzal do ruky ovladač, a už jsem viděl ty blesky v očích, které mě sžíhaly tak realisticky, že jsem se od TV odplazil z popáleninami 2 stupně. :::::: Snad jedna hvězda, protože jsem shlédl ve svém životě daleko horší filmy. ()

raelz

Silná nuda. Většinou nejsem tak přísný, jenže já se vážně nudil a to se mi nestává často. Hvězdičku za jediný vtip, u kterého jsem se smál a to alespoň opravdu pořádně - u "miniaturních" přístrojích. ()

Tryman

Jsem agent je jednou z průměrných akčních komedií, které se sice nepyšní nejoriginálnějším humorem, ale na druhou stranu moc lidí nenaštvou. Za zábavu dávám 2 hvězdičky, a třetí za účast Owena Wilsona doplněného Eddiem Murphym. Pokud jste tuhle komedii neviděli, nebudete litovat, když si na ní vyhradíte nějaký příjemný večer s přáteli. Nudit se opravdu nebudete. ()

Zombo

Málokdy se dá už jen podle ukázek úplně poznat, co bude celý film zač. V prvním momentu jsem poznamenal stručně "To bude kravina", po finálním shlédnutí jsem použil vulgárnějšího výrazu. Dalo se koukat jen na F. Janssen a trochu na hraní O. Wilsona, ale jinak velká bída (Eddie is dead). A hlavně se I Spy nemotorně a nešťastně pohyboval na hranici žánrů, kdy nepoznáte, jestli je něco myšleno jako parodie špionství a akčnosti Bondovek, nebo čistě vážně. A pojem "akční komedie" bych nepoužil z důvodu nedostatku toho nejdůležitějšího - akčna a komedie. ()

Odpadlik

Jako parodie na bondovky a špionážní filmy vůbec, to mělo zpočátku celkem slušně našlápnuto (i když už v jedné z úvodních scén si tvůrci neodpustili již několikrát použitou parodii na různé technické "vynálezy"). Bohužel však, jak jsem se obával, po chvilce vše opadlo a zůstalo jen trapné okecávání Eddieho "57:0" Murphyho a bezvýrazný výkon Owena Wilsona. Framke Janssenová je sice sexy, ale předvádí zde v podstatě to samé co ve Zlatém Oku a jen se divím že takový herec jako Malcolm McDowell se vůbec snížil hrát v nečem podobném. Film tak potěší asi jen obyvatele Budapešti, kde se natáčelo a kde si můžou vychutnat těch pár honiček v ulicích města. ()

artuš

Docela solidní komedie s Eddiem Murphym a Ownem Wilsonem. Místa docela nudná, ale najdou se zde super zábavné scény. Jinak nic moc. ()

Nix

Taková průměrnější komedie s dvouma dobrými herci. Jenže ani oni nezmohli mnoho a nepozvedli film na vyšší úroveň, takové obyčejné. Asi kdybych to neviděl v televizi, tak sám od sebe bych si to nepustil. ()