Mladý agent Alex Scott dopadne v uzbekistánských horách pilota, který prodal obchodníkovi se zbraněmi Arnoldu Gundarsovi neviditelné vojenské letadlo, zvané Čepel. V Los Angeles se na poradě seznámí s detaily další akce. Musí se vydat do Budapešti, kde se Gundars chystá letadlo prodat. Vystupovat má jako asistent černošského boxera Kellyho Robinsona, který se utká o mistrovský titul a na žádost prezidenta souhlasil, že se tajné operace zúčastní. Spolupracovat mají také s atraktivní agentkou Rachel a slavným špionem Carlosem. V Budapešti unese namyšleného boxera krásná tmavovláska a v tovární hale ho nutí prozradit jméno svého komplice. Naštěstí šlo jen o test, který měl boxera prověřit. Dívka je ve skutečnosti agentka Rachel. Vybaveni replikou zlatého Gundarsova pera, ve kterém je ukryto sledovací zařízení, se vydají na party, kterou obchodník pořádá ve svém sídle. Podaří se jim pera vyměnit, Alex pronikne do pracovny a stane se svědkem prodeje letadla čínskému obchodníkovi. Kelly však omylem spustí alarm a muži musí uprchnout. Další den se agenti vydají za obchodníkem do lázní. Je to však past. Strhne se divoká přestřelka, během níž Rachel zahyne. Kelly v poslední chvíli dorazí do sportovní haly k zápasu o titul mistra. Alex se mezitím, ukryt v Gundarsově autě, dostane k letadlu, které právě přebírá nový majitel, Číňan Zu Tam, který hodlá dopravit do Washingtonu jadernou bombu. (TV Nova)

agent00074

Zábavná akčně-špionážní komedie. Murphy je boxer a Wilson tajný agent. Dohromady je svede mise na vrácení supertajného letadla...dobře vymyšlyný příběh, který má hlavu a patu a zasmějete se opravdu často... mimoto má film nádech bonda, dokonce dle mého názoru je to víc bondovka než Quantum a casino dohromady...(i když je to komedie) dávám 4* ()

J.Bourne89

Sůpr čůpr komedie s fajn herci, odlehčenou zápletkou, s lehkými náznakovými odkazy na známá špionská témata a filmy. Nedělní hit. ()

Pythonator

Jsem agent je sice průměrná komedie, ale v rámci filmografie Owena Wilsona je silně podprůměrná. Na druhou stranu patří k tomu nejlepšímu, co může Eddie Murphy po roce 2000 nabídnout, takže stojí za to se podívat. Dvojice funguje dobře a Eddie není ani moc protivný nebo to spíš Owen neutralizuje, takže mu to projde. Díky Famke Janssen jsem dokonce uvažoval nad čtyřma hvězdičkama, ale to už by bylo asi příliš. ()

Rehaki

Na to, jaky hruzy jsem v posledni dobe s Eddiemvidel, sem mi tento fil dost libil. Ta honicka je opravdu spatna,ale o humor tu neni nouze. ()

bulletTony

Na to ze tam hraje Eddie Murphy a natocila to Betty Thomas je to az moc dobry film. Navic Owen Wilson je muj oblibeny herec, takze to je spis ***1/2. ()

-rooney-

Excelentní komedie!!! Opět Murphy a k němu skvěle sedící Owen Wilson. Vedle Murphyho člověk může postavit kde koho a stejně mu prostě bude sedět. Tuhle skvělou komedii jsem si opravdu moc oblíbil. ()

CrashHP

Som veľký fanúšik Eddieho Murphyho a tak som si pozrel film Som agent, na jeho filmy zo začiatku kariéry to nemá ani zďaleka, ale aj tak je to skvelá akčná komédia, na ktorú sa dobre pozerá. ()

Tonis

Vôbec by som to neoznačoval ako akčnú komédiu, ale skôr iba ako podpriemernú komédiu, ktorú pred totálnym prepadákom zachránila dvojka Eddie Murphy a Owen Wilson. Scenár nič moc, má svoje muchy a dalo by sa o tom dosť diskutovať, trochu to ešte zachránili Murphyho grimasy a humor. ()

jossC

Občas zábavný,ale řečeno Varlem Frištenským....."Tak bylo to hezký,ale že bych to musel vidět dvakrát????" ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když si odmyslíš, že je to kanál, je tu docela hezky." Blonďatí agent-blbec a namachrovanej barevnej boxer hledají ukradené neviditelné letadlo. Projíždí se tady v Peugeotu 406, prolézají kanály "Zblbnu z toho, že tady stojím a dejchám lidský... Ty víš, co to je. Tohle je nejodpornější místo v celým Maďarsku." či svádějí sexy agentku. Ta postelová scénka s Famke Janssen - je zde asi to nej. - 50%. ()