Zmiňují to i ostatní uživatelé- tahle krimi má výbornou atmosféru. Může za to i charisma a hlas představitele hlavní role pana Sandhause. O tomto herci jsem snad nikdy nikoho neslyšel mluvit, nikdy jsem o něm nic nečetl, zdá se být neviditelným a přitom je nepřehlédnutelný. Past na kachnu má bohužel zmatečné finále, ještě deset minut před koncem bych ji hodnotil lépe.(21.7.2019)

• GIK

Podle mě kvalitní kriminálka. V postavách jsem se sice postupem času začal ztrácet, ale kvalitní herecké výkony mi to vynahrazovaly. Na hudbě se mi líbilo to, že je použito několik hudebních motivů - a to velmi dobrých. Ne že se stále dokola opakuje jedna a ta samá melodie. Tajemné prostředí hráčů hazardních her. 70 %(16.2.2020)

Béčková televizní krimi se solidním obsazením. Jirka Sikyta tentokrát jako mlátička s odznakem pomůže rozprášit nelegální kasíno. Na začátku Vendovi s Bohoušem uvízne v síti podezřelých národní umělec Macháček, pak se ale okruh podezřelých rozšiřuje. Motivací vyšetřovaného činu mohou být žárlivost, peníze, odplata. Ještěže výstup Marthy Elefteriadu se omezí jen na pár vteřin.(17.9.2016)

Homer by řekl Kachna ee, ale teď k filmu Past na kachnu je docela zajimavá kriminálka z dob socialismu kde nelze čekat šílenou akci pro mnohé nuda ale v dnešní serialové době plných trapných akcí jde o oddychovou záležitost a výborné herecké výkony hlavně J. Kodeta, P. Čepka, M. Macháčka které stojí tento film za podívaní.(2.12.2012)

• Big Bear

Velký pitaval z velkého města. Další ze socialistických detektivek u nichž sice můžete obdivovat některé herecké výkony, ale jen kroutit hlavou nad celkově hnusným prostředím a divit se jak jsme v tom mohli žít. Zachmuřené město, jeden dům s opršelou fasádou jako druhý... Stodváci, volhy, robury... Sem tam nějaká ta hnusná olezlá reklama na obchodě. Lidi v podivnejch hadrech s podivnými účesy. Smrad z cigár a všudypřítomné popelníky... Hnus. Ještě že je to už pryč... * *(26.2.2012)

• - Dům hostince Smíchovské restaurace, kde kriminalisté odhalí karbanické kasino, stojí na rohu Slivenecké ulice a ulice V Bokách 1. Jen zděný transformátor v současnosti už chybí. (Ganglion)