Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V kufru vozu taxikáře Koukala (Miroslav Macháček) je při namátkové silniční kontrole nalezena mrtvola nahého muže. Případ dostává na starost major Mlynář (Milan Sandhaus) se svým týmem. Taxikář Koukal se při výslechu zapřísahá, že o ničem neví, navíc je i ochoten s policisty spolupracovat. Uvádí, že často vozil své zákazníky za tučnou odměnu do pokoutní herny, kde se hrály hazardní hry. Mrtvola je identifikována jako cizinec, Rakušan Mitrik, kterého odvezl do herny další taxikář Kvěch (Jiří Zahájský). Ale jak se tělo Mitrika dostalo do kufru Koukalova auta, nikdo neví. Krátce po propuštění je podezřelý taxikář Koukal zavražděn. (Televize Seznam)

(více)

Recenze (61)

GIK 

všechny recenze uživatele

Podle mě kvalitní kriminálka. V postavách jsem se sice postupem času začal ztrácet, ale kvalitní herecké výkony mi to vynahrazovaly. Na hudbě se mi líbilo to, že je použito několik hudebních motivů - a to velmi dobrých. Ne že se stále dokola opakuje jedna a ta samá melodie. Tajemné prostředí hráčů hazardních her. 70 % ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Nutno říct, že se jedná o zcela průměrnou kriminálku, která by klidně zapadla v jednom z dílů Malého pitavala. Jenže tam na to stačila hodinka. Zde je stopáž větší a tvůrci bez nějaké originality, vlastní invence a nápaditosti (pokud ovšem do jedné z kategorií neřadíme koupajícího se kriminalistu nebo policisty hrající si v kasinu na hrající klienty) divákům předkládají klasické vyšetřovací postupy. Opět tu hraje hlavní roli cizí státní příslušník a skupina navíc pašuje drogy. Závěr je pak vyloženě pokažený, protože si policisté akci připravili jako naprostí amatéři a stejně se chovali i na stadionu při pronásledování. ()

Reklama

Etrox49 

všechny recenze uživatele

Na svoju dobu mimoriadne vydarená kriminálka! Civilná, nestrojená a veľmi zručne osadená do depresívnej šedi zimnej Prahy. Na rozdiel od podobných kúskov z tej doby, tu má príbeh od úvodu svižné tempo, veškeré nevyhnutné úvody sú okresané do zahajovacej retroscény náhodnej policajnej kontroly, ktorá sa prelína s následným výsluchom. Doplnené o výborný hudobný podmaz – divák je okamžite vtiahnutý do deja, dovolím si tvrdiť, jedno z najlepších otvorení ČS kriminálneho filmu vôbec! Ani následné minúty nenudia, je to bez zbytočných dejových kombinácií či supernudných ód na mravenčiu prácu verejnej bezpečnosti. Pochopiteľne, treba si aj trošku namáhať hlavu, no po veľmi nenásilných a často nenápadných indíciách, citlivo podsunutých, začína byť vrah jasný dávno pred akčným finále na Letnej. Herecky je to pomerne zaujímavá zmeska osvedčených, no tentokrát sekundujúcich „koní“ (Kodet, Macháček, Čepek) a k tomu verejne menej známy Sandhaus, rovno v hlavnej roli. Dialógy maximálne chválim – výborne servírovaná atmosféra undergroundového kasína bez jediného hovno, kurva, prdel. Príslušníci kriminálnej služby sú podaní ako borci s autoritou, nie však dupaním po krku podozrivých alebo neustálym mávaním odznaku pred ksichtom. Chápem tunajšie priemerné hodnotenie Pasti na kachnu, to už je holt údel tohto žánru spred roku ’89 a to nielen v rovine predpojatosti ale aj množstva slabučkých, zaspatých či naopak prepísknutých kriminálok z rovnakého obdobia. Toto je ale úplne iná kategória, kedykoľvek si tento kúsok rád pozriem zas. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tenhle film asi musel vidět Frank de Wulf a inspiroval se tu hlavní melodií :-) Linea alba - Space travel Jinak jedna z řady českejch detektivek, pro který mam taky slabost. Bohužel film si neudrží kvalitu z první poloviny a ke konci se to začne nějak podivně zamotávat a já se v tom chvílema poněkud ztrácel. První polovina za 4 hvězdy, druhá polovina slabý 3. 65% ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Béčková televizní krimi se solidním obsazením. Jirka Sikyta tentokrát jako mlátička s odznakem pomůže rozprášit nelegální kasíno. Na začátku Vendovi s Bohoušem uvízne v síti podezřelých národní umělec Macháček, pak se ale okruh podezřelých rozšiřuje. Motivací vyšetřovaného činu mohou být žárlivost, peníze, odplata. Ještěže výstup Marthy Elefteriadu se omezí jen na pár vteřin. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Dům hostince Smíchovské restaurace, kde kriminalisté odhalí karbanické kasino, stojí na rohu Slivenecké ulice a ulice V Bokách 1. Jen zděný transformátor v současnosti už chybí. (Ganglion)

Reklama

Reklama