Mstitel s píšťalou

• Severní Korea Hong Kil-Dong (více)
všechny plakáty

Čhun Som je milenkou ministra Chona a matkou jeho syna Hong Kil Tonga. Tuto někdejší služku Chonova zákonná manželka ponižuje a ráda by se půvabné dívky zbavila. Když ministr dostává příkaz, aby odjel do provincie Fenjan likvidovat bandu zločinců, Čhun Som je věrně připravena následovat ho i se synkem. Po cestě jí přepadnou bandité, objednaní Chonovou žárlivou ženou. V nerovném boji oba zachraňuje stařec jménem Mu On. Chlapec, kterého nadchlo starcovo bojové umění, prosí, aby se mohl stát jeho žákem. Dostane od dědy píšťalku (aby člověk zvládl umění osobního boje, musí být citlivý na sebetišší zvuky) a začíná namáhavé desetileté cvičení. Poté začíná samotný příběh Mstitele s píšťalou, který bohatým bral a chudým dával. (TO)

corpsy

A takáto to bola legenda. Socialistické kiná boli v minulosti plné agitkami z východu, našli sa však aj kvalitné ´´komerčné´´ kopance, ktoré dali poznať zábavnú stránku svetovej kinematografie. Tento snímok nieje zlý z toho dôvodu, že pozdvihuje vtedajší režim, ale že je to fádne, rozťahané a zbytočne dlhé dobrodružstvo. ()

PKD

Viděno kdysi dávno tak v 10 letech. Dnes už nevím,zda bych to dal. Ale tenkrát mě to neskutečně bavilo. ()

Tony.cs

Zajímavé. Severní Korea byla sice slabší, než Hong Kongská produkce. Mnohem slabší. Ale pořád celkem pěkně natočené. ()

K.I.N.G.

Vzhledem k tomu, že původních severokorejských snímků máme na ČSFD jenom velmi málo, byla docela vzácnost vidět právě jeden z nich a zrovna ten nejznámější. Kromě toho ale na tomto filmu nic dalšího zajímavého není. Podle komentářů soudím, že většina z vás tento film viděla za totality, kdy těchto bylo u nás ještě minimum, takže se vám něco tak odlišného nutně muselo líbit, ale nejspíš byste byli překvapeni, kdybyste jej viděli ted' s odstupem času. Není to nic víc, než nudná natahovaná fantasy wu-xia, plná otřesných dialogů a průměrných bojových scén. Nic víc, než špatně natočená socialistická pohádka pro odrostlejší. Slabší 2*. ()

Rakosnicek77

Je pravda, že po letech je zážitek z filmu krapet jiný, přesto jsem strašně rád, že jsem film získal v původním dabingu ÚPF. Na druhou stranu je raritkou fakt, že se tohle podařilo Severokorejcům :o) Společně asi se 7 dalšími filmy, vesměs s Čínské produkce, šlo o kung fu klasiku 80' let v našich kinech. ()

CageDepp

Dá se říct, že asi skoro jediný film ze Severní Koreji, který lze vidět. Na to dobu celkem povedený film. Létání mi nevadí a dějově to nebylo špatný. Na konci jsem čekal svatbu, ale ta se nekonala, holt není to trapný americký zakončení filmu. ()

kaposlav

Nechápem u tohoto filmu niektoré komentáre k hodnoteniam. Niekto napíše, že to je komunistická propaganda a dá k tomu 5*. Poniektorí tu nehodnotia film, ale krajinu pôvodu a ích politické zriadenie a zrejme ten film ani nevideli a dajú odpad!. Ďalší tu hodnotia asi len nostalgickú spomienku. Ja proti komunizmu nič nemám, žiadnu propagandu som v tom filme nevidel a samotný film je podla mňa nič moc 2*. Ak je toto politická propaganda, keď tu obhajujú dobro a spravodlivosť tak toto je potom koniec zdravému rozumu. Podla vášho prapodivného meritka čo je propaganda musíme nazvať viac než 50% filmov z USA ako propagandu, pretože keď ukážu smotánku, tak neukážu žobráka. Keď ukážu zbohatlíka z drahým autom, tak neukážu chudáka čo nemá na autobus. Keď ukážu spokojnú rodinku pri svojom bazéne, tak neukážu bezdomovca čo sa nemá ani kde umyť. Keď ukážu ako sa papaláši napchávajú v luxusnej reštaurácii, tak neukážu ako iní vyberajú smetné koše a ako hladujú. ()

Juto

Je to o hrdinovi z rozprávky, ktorý pôsobí ako kórejský Robin Hood. Hong Kil Dong sa narodil ako bastard, nemanželský syn vysokopostaveného úradníka a musí prekonať svoj skromný pôvod bojom proti zlým zahraničným ninjom, ktorí hrozia inváziou do Kórey. Toto je film, ktorý má veľa spoločného s hongkonskými bojovými umeniami zo 70. rokov minulého storočia. Je to dobový kúsok, v ktorom prostredie lesnej krajiny vyzerá skvele. Nechýbajú potrebné scény intríg na dvore, tréning so starým majstrom a dokonca aj zakázaná láska. Scény bojových umení sa vo filme vyskytujú málo, ale tie, ktoré sa vyskytnú, sú skôr efektívne ako úchvatné. 7/10 ()

Mol

Výkony herců i bojové scény naprosto mimo. Možná, kdybych to viděl jako dítě, tak bych se na to díval jinak. Jedna hvězda za scény s ninjama. ()

Trustme

U těhle filmů se kladly základní cihly mnohých z nás pro obdiv k martial arts filmům. Po pilotní Zradě a pomstě přišel mstitel Hong Il Dong a za zvukem jeho píšťaly se začali rojit Údery otevřenými dlaňemi, Kouzelné copy či Legendy o Zlatých perlách... Nostalgie.. okouzlení v dobách kdy každý ÚDER byl pro nás vzácný. Vzpomínám si, že kina byla u těhle filmů zaplněná a první 2 řady měli obsazeny Romové a ti při každém větším souboji vyskakovali do uliček a snažili se nacvičit techniku probíhající právě na plátně. Nebohé uvaděčky vždy příbíhaly a snažili se zabránit v kumite těmhle zcela prožívajícím divákům a slovy: "Tiše, tiše usaďte se, bude tam zajímavý souboj" pak už jen do konce filmu rezignovaně osvěcovaly baterkami boj pod plátnem... To byly časy. ()

Molir

Pokud se nepletu (doufam ze ne), tak tento film byl u nas sveho casu uvaden jako "Mstitel s pistalou" (aspon tech par drobku, co jsem o nem nasel tu a tam po Inetu (http://www.asianfilms.org/korea/hongkildong.html), o tom svedci). Tech pet * je ciste nostalgicka zalezitost :-) protoze to byl snad prvni martial-arts film, co jsem kdy videl, ke vsemu jeste na velkem platne, a IMO rozhodne nebyl spatny... ()

Ironfood

Jelikož jsem se na stará kolena začal učit hrát na irskou flétnu, dospěl jsem k závěru, že je třeba se na tento snímek po letech (vlastně dokonce po desetiletích) znovu podívat. Myslím si, že do žánru by se mohla místo fantasy dát spíše pohádka. Máme tady kouzelného (létajícího) dědečka, zlé loupežníky, přitroublé venkovany i lásku čelící mnoha protivenstvím. Celé je to natočeně v takovém naivním duchu a několikrát jsem si přitom vzpomněl na Mrazíka. Nicméně v poslední půlhodině se s příchodem nočních ďáblů trochu přitvrdí a krev místy stříká proudem. Žádnou velkou propagandu komunismu jsem ve filmu nezaregistroval, rozhodně ne větší, než třeba v jakékoliv pohádce. ()

skinnee

V miestnom kine videné nespočetnekrát tak to asi bolo dobré alebo iné nebolo preto tie hviezdy zo slušnosti k môjmu detstvu. ()

miklaras

Nostalgických pět *****. První MA film mého života a velmi silný zážitek. Přeskakování stromu jsme si zapamatovali asi všichni a film nejen že za pět hvězd zřejmě nestojí,ale ani bych ho nechtěla vidět, protože setřít ten pel a uvidět realitu by byl pro mou infantilní mysl asi moc veliký šok. ()