Rozpočet $30miliónovTržby USA $60,864,870Tržby Celosvetovo $95,900,000║ troška na silu zábavná prkotinka /40%/(21.6.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby americké : $60,864,870(7.12.2006)

Ide o klasicky namet. Gangsterka, v ktorej naraficia podfuk na mafianskeho sefa, ale cele sa to odohrava v Harleme, cize cernosskom prostredi. Velmi musim pochvalit Eddieho Murphyho, pretoze sa do postavy hodil a navyse si to poprvykrat cele zreziroval a napisal aj scenar a treba povedat, ze na prvotinu odviedol skvelu pracu. Naopak sa mi do postavy sefa klubu moc nehodil Richard Pryor, lebo sa snazil tvarit moc vazne, ale neslo mu to...je to predsa len rodeny komik! :) Davam 4 kvoli nepochopitelnemu hodnoteniu tu na CSFD, ale skor je to takych 3,5! ;)(9.1.2010)

Nechápu, že to tu nemá žádné hodnocení a že je to považováno za propadák. Podle mě se jedná o stylovou černou gangsterku, Eddie Murphy i Richard Pryor se drží docela na uzdě a nedělají z toho frašku, líbila se mi výprava, hudba i klasický příběh o odrbání většího gangstera a špatná nebyla ani dvojice padouchů. Pro mě výborný film.(12.8.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kostýmy(9.4.2004)

• - Film vznikl kvůli touze Eddie Murphyho být režisérem i hercem zároveň. (D3VIL)

• - "Harlem Nights" byl pracovní titul pro film Ralpha Bakshiho Coonskin. Oba filmy pojednávají o vzestupu kriminality v Harlemu. (D3VIL)

• - Snímek byl oceněn Zlatou malinou v kategorii nejhorší scénář. Nominaci na stejnou cenu si vysloužil také v kategorii nejhorší režie. (Geriel)