Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

Wooke

Srandy kopec a v prvých rokoch to bola vážna bomba, no čím ďalej sa z toho stáva len obyčajná rozprávke, ako každá iná. No predsa Shrek bude stále výnimočný. ()

kubilov

Neřekl bych, že je Shrek nejlepším animákem všech dob, ale rozhodně je tím nejpřelomovějším. První držitel Ceny Akademie za nejlepší animovaný film už přeci jen něco znamená. Nejsem žádnej velkej žrout této série o zeleném zlobrovi, ale první díl se mi líbil. ()

paphaja

Zbožňuju tuhle pohádkovoi komedie, která narážkami a odkazy není zas až tak pro děti. To je na ní to nejúžasnější, caparti vidí animovanou prču, my dospěláci bravůrně zvládnuté ftipkování kdy si tvůrci vystřelili z široké škály všeho a všech možných. Top 'hercem' je samozřejmě oslík a jeho prořízlá tlamka a hlavně perfektní zelený zvonec, kdy kýčovitému skvělému životu jen krásným a bohatým byl zatrhnut tipec. ()

brzozin

Není to ani tak moc pohádka. Spíše animovaná komedie plná veselých kreaturek a karikatur. Skoro to připomíná klasické pixarfilmy (byť producentem je Dream Works), ale to sem nepatří. Každopádně považuji Shreka za jeden z nejoriginálnějších, nejzdařilejších, nejvtipnějších a dnes už legendárních animáků. Jen je škoda, že ho tvůrci museli stůj co stůj ještě třikrát vykrást, čímž mu, podle mě, dost ubrali. ()

Mire

Celkom pekná rozprávka pre dospelých s prekrásnou animáciou, ale za to podpriemerným českým dabingom, ktorý mi dosť skazil dojem (momentálne sa mi to nechcelo pozerať s titulkami) a potvrdil fakt, že Slováci vedia dabovať rozprávky oveľa lepšie. Druhýkrát si to ale pozriem v origináli. ()

PAVLIS

90% Možná první animák humorem víc zaměřený na dospělé než děti, díky němuž jsem se k tomuto žánru vrátil i jako dospělý, přestože sebou žádná děcka do kina nevodím. Klasika. ()

PajinkaKox

Budu opakovat, co tady už hodněkrát zaznělo, ale Shrek je nejlepší animák, jaký jsem kdy viděla. Krásný příběh, ani minuta nudy. Koukám ho pravidelně a nehodlám s tím přestat :) ()

bohhous22

U mne (zatím) stále vedou PIXARovky!Z jejich studia vzešly ty nejlepší animáky všech dob,ale Shrek je geniální,zábavný,nese mnoho odkazů na klasické záležitosti formou úctyhodnou.Velká poklona animovanému filmu jako pojmu! ()

marek29

Dnes už ikonický zakladatel žánru moderního animáku, Shrek.. (pomineme-li Toy Story od Pixaru). Malí childi asi docení klasickej princezna příběh tu a tam s nějakým gagem. Kromě toho vtipy a odkazy na jiné filmy, které s místy mazanou průpovídkou dělají ze Shreka koukatelnou záležitost pro zbytek osazenstva platící za rodinnou vstupenku v nenažraném multiplexu.. :) pro mě základní kámen, počátek a stěžejní animák i když asi existují dnes i lepší počiny. 4 z 5 a poklona před zrodem určujícího díla. ()

Hawaj

Slepenice odkazů na nejvíc profláklý scénky z ostatních Holywůdských trháků, která má, ale dost koule na to aby v pohodě existovala i bez těhle trapnejch berliček. Postřílet tydle debilní movie fans do jednoho! Já chci vidět něco nového a ne stále onanovat nad něčím stokrát viděným. Hlavní postavičky skvělý, překvapivý rozuzlení taky, ale ty zbytečnosti vokolo bych nemilosrdně vykuchal. ()

Brano

Zas až taký trhák to nie je, ale chápem tomu rozruchu okolo toho. Film je skôr zacielený pre určitú vekovú skupinu a tou sú malé deti, pre ktoré Shrek bude predstavovať veľmi zábavnú dobrodružnú výpravu s podarenými rozprávkovými postavami. Mňa to síce až tak nenadchlo, ako iné animáky typu Doba ľadová, ale za pozretie to stálo, najmä kým som bol menší. Teraz až príliš cítiť, že je to robené pre detí. Ale i tak ho hodnotím ako nadpriemerný. Príbehovo je to dosť originálne, skvelá hudba a výborná digitálna stránka na tu dobu. I keď ma ten "humor" nebere, ale pozrieť sa to ešte stále dá. Ešte by som vyzdvihol veľmi vydarený český dabing. V rámci celej série ide o najvydarenejší diel, ako to u jednotiek býva. /75%/ ()

subic

Shrekoun a oslík byli v pohodě, když jsem je viděl poprvé, potom podruhé a od té doby ně to už moc nebaví. Takže někdy za deset let třeba. Proto jedna hvězda dolů. ()

Sssiksseilor odpad!

Odpudivé, retardované, totálně nevtipné. Vždy jsem si připadal jako v pohádce, když naprosto KAŽDÝ kolem Mne miloval tuhle rozanimovanou hromadu zeleného hnusu a jeho přitakávajících přátel ve světě, kde autoři svým omračujícím mistrovstvím vše zaručeně ještě zhorší každým dalším dílem. Zkrátka parodie tak trochu hodně jinak; vlastně jsem se zřídka té veškeré stupiditě i zasmál, tedy dá-li se tomu říkat smích. Pryč s tím! ()

JosefTomas

Pohádka, u níž se pobaví převážně dospělí a lidi, co mají něco nakoukáno. Pokud navíc sledujete s českým dabingem, tak některé české vsuvky jsou nad míru vyvedené. Aka "Včelka Mája." nebo "Saxana". ()

mrclTV

Mňa Shrekovská mánia nezasiahla. Je to celkom vtipné hlavne vďaka moderným popkultúrnym referenciám a to je asi všetko. ()

johnny01

Hloubka filmu tkví v tom, že se jedná o povedenou parodii na pohádky – mnohé situace končí přesně naopak než v klasických pohádkách. Další předností je úžasná hudba. Je trochu škoda, že se naznačený koncept nepodařilo úplně dotáhnout, „ukecaný kamarád“ v podobě oslíka představuje velmi otřepaný koncept a film poněkud sráží do vyjetých kolejí, rovněž tak konec vypadá možná až příliš happyendově a Shrek i Fiona jsou možná příliš „hezcí“. Celkově je však ve filmu vidět poslání či myšlenka, tak typické pro první díly, které měly zůstat i posledními díly… ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 88%, Audience Score - 90% | FDb.cz - 85,1% | Totální pecka, která udělala obrovskou kaňku do animované filmové tvorby! Super hudba, pohádkový, ale zároveň vtipný děj, přelom v CGI animaci, hlasy jsou dokonalé (obzvláště Eddie :) a film sám o sobě je velké dobrodružství a bezpochyby výjimečný zážitek. V tomto roce se můžou jít Pixar i Disney vycpat, protože DW stvořili něco nesrovnatelného! P.S. Jak mohl tlustý zelený zlobr dobýt svět??? Asi díky filmu, ve kterém osel oplodní dračici :D 95% ... ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům