Ve snímku inspirovaném komiksem WILSON od spisovatele Daniela Clowese exceluje Woody Harrelson v hlavní roli Wilsona. Osamělý, neurotický a k popukání upřímný škarohlíd ve středním věku se dá znovu dohromady s dávno odcizenou manželkou (Laura Dernová) a ke své radosti zjistí, že má dospívající dceru (Isabella Amara), kterou nikdy nepoznal. A svým neomaleným a lehce zvráceným způsobem se s ní rozhodne sblížit. (HBO Europe)

kaylin

Tenhle film má v podstatě jen dvě pozitivní věci. Tou první je skvělý Woody Harrelson, který to táhne až do konce. Tou druhou pozitivní věcí je Laura Dern, která je opět skvělá, jako vždy. Bohužel scénář, ač chvíli vypadá zajímavě, nakonec vede hlavní postavu do stavu, který už není vůbec zajímavý a je to jedno velké klišé. ()

Kaluž

Na Wilsona jsem se moc těšil. Miluju Clowesovu komiksovou předlohu, která prostřednictvím svérázného humoru a různorodého výtvarného pojetí slepuje dohromady mozaiku životních osudů jednoho kardinálního vořežpruta. Tady toho vořežpruta hraje Woody Harrelson a fakt mu toho losera žerete, jenom ta mozaika ve filmovém provedení jaksi nedrží pohromadě. Zatímco v komiksu Clowes jednotlivé etudy sfoukne formou krátkého úderného stripu, aniž by čtenář ztratil příběhovou nit, filmová adaptace je spíše jen nesourodou přehlídkou nepříliš vtipných scének parazitujících na původních pointách. A je to škoda, protože ten snímek měl našlápnuto k nezávislé trvalce, podobně jako Ghost World nebo Art School Confidential. ()

Aljak

Podobne ťaživá a depresívna atmosféra ako pri Johnsonvom predchádzajúcom filme The Skeleton Twins. Akurát toto vyznievalo miestami ako skutočná tragikomédia. Dvojica Wilson a Pippi naozaj pobavili (hoci viac v tom sarkastickom ponímaní) - tie ich dialógy a občasné "výkriky do tmy" vedeli na jednu stranu pobaviť a na druhú stranu aj dojať k ľútosti. Len škoda, že niektoré fázy príbehu boli slabšie a nie až tak vydarené. Ale čert to ber, takýto depresívno-sarkastický žáner mám ja rád, takže sa prikláňam k 4*. ()

angel74

Jak se tak poohlížím po zdejších komentářích, mám stále silnější pocit, že hromada lidí neunesla kritiku současného tragického fungování světa, kterou dle mého mínění Wilson téměř dokonale ztělesňuje, ať už beru v úvahu celý film nebo jenom jeho ústřední postavu. Woody Harrelson v titulní roli fakt neskutečně válí a umírněnější Laura Dern taky dělá čest svému jménu. Skvěle jsem se bavila, i když jde v podstatě o velmi smutný příběh. (85%) ()

majo0007

Stvorené pre ľudí, ktorým sa "zosypal domček z kariet" a nežijú život ako z TV reklamy. Pozor na tunajšie balenie - komédia. Válať od smiechu sa určite nebudete, skôr vás čaká trpkastý úškrn. Nie je to nič svetoborné, ani průser, Woodyho v roli pošukov a mešuge mám rád, ale teraz hrá len "normálneho" päťdesiatnika bez ilúzií, so svojským názorom na svet okolo neho. Nabudúce sa bude možno tejto kategórii filmov hovoriť wilsonovka. ()

venison

Snímek „Wilson“ bych asi do žánru čisté komedie nezaškatulkovala.. Film je pojat na Amíky dosti netradiční formou a hodně zavání evropskou tvorbou.. Když si divák styl ohmatá a má v oblibě černý humor, rád „Wilsona“ dokouká s příjemným zážitkem do konce.. Hlavní hrdina je prototypem ztroskotance, osud mu nepřeje a život se po něm devastujícím způsobem veze.. Naučil se ve svém světě žít a fungovat, ale jeho chování je prazvláštní, nekonvenční a postrádá sociální soudnost.. Celé charisma snímku „Wilson“ vytváří Woody Harrelson, kterému byla role ušitá přesně na tělo.. Zahořklý chlápek, který se rozhodne dát celému světu svůj osud sežrat a nezastaví se naprosto před ničím, je v jeho podání dokonalý.. Je to přesně ten typ postavy, která je divákovi svým způsobem nepříjemná, ale takovým tím milým způsobem, který zároveň vzbuzuje soucit.. Scénář trošku pokulhává a není příliš dotažený, některé dějové linie jakoby se do filmu ani nehodily.. Ostatní herci se vezou spíše jako sekundanti Woodyho Harrelsona.. „Wilson“ není úplně dokonalým filmem, ale zároveň se nejedná o nějaký plytký propadák, myslím, že se zde dají najít i věci s filosofickým přesahem.. Humor je místy ostrý jako břitva a jindy vyznívá do prázdna.. Tenhle film není o příběhu jako takovém, ale spíše je jevištěm Harrelsonova umu.. A kdo ho má rád, ten při pouštění nehmátne vedle.. Btw, komiks neznám, o něm jsem se dozvěděla až po shlédnutí.. Netuším jak velký je to kult nebo jak moc vystihuje děj filmu.. ()

VasaX

Wilson je spíše tragikomedie, až na pár "změkčení" kopíruje děj komiksu, ač ta dikce scén funguje lépe v něm jak v filmu. Každopádně Wilson je věrný originálu, má zajímavé obsazení a ač má unylé tempo, tak docela uteče. Za mě OK, ale objektivně se jedná spíše o průměrný film spíš pro milovníky existenciálních věcí a Woodyho Harrelsona. ()

sedm.1

Na hodnocení velmi obtížný snímek. Wilson je film, který je kompletně celý postavený na hereckých výkonech všech zúčastněných, samozřejmě v čele s Woody Harrelsonem, neboť bez výrazného a herecky více než přesvědčivého castingu by zůstal jen mdlý příběh jednoho zvláštního podivína. Zápletka této podívané je totiž skutečně slaboučká a nezajímavá, její vývoj nudný a vlastně i její vyústění nestojí za moc, neboť působí jako takový ten pověstný výstřel do prázdna. Žánrově je to pak též velmi těžko zařaditelné, určitě bych v tom ale nehledal cokoliv komediálního, kdy už, tak to lze označit snad za odlehčené drama, jenže i po té dramatické stránce to klopýtá jako postřelený kůň v poledním tažení, což znamená, že veškeré dramatické a emočně vypjatější situace nepůsobí vůbec přesvědčivě a uvěřitelně. A v neposlední řadě jsem tu měl pak ještě zásadní problém se samotnou ústřední postavou pana Wilsona, se kterým to po celou dobu bylo jako na houpačce, kdy jsem ho chvílemi měl nesmírně rád a fandil jsem mu, abych ho hned v následující scéně upřímně nenáviděl a opovrhoval jím, prostě silně nevyváženě napsaná postava, se kterou se snad nelze ani trochu ztotožnit, a nevěřím tomu, že zrovna to byl tvůrčí záměr. Nicméně je ale důležité podotknout, že nic z toho není vinou zmiňovaného hereckého obsazení, jelikož právě oni herci film zachraňují před úplným fiaskem, jak Harrelson, tak Laura Dern jsou vážně skvělí a celému snímku jen oni dodávají šmrnc a divácký zájem film vůbec sledovat. Takže kdo sleduje filmy kvůli příběhům, od Wilsona oči pryč, kdo kvůli hereckým výkonům, jistě zklamaný nebude. ()

klukluka

Dejme tomu, že je někdo tak marnej, tupej, prázdnej, zbytečnej, nudnej... Proč bych na to ale měl koukat? Proč se něco takovýho točí? Na tomhle se dá něco trhnout? ()

Hanys_

Hned po filmu bych asi neměl problém dát za tři, i díky parádnímu Woodymu. Ale pár dnů poté se mi ty Wilsonovy patálie zdají celkem lehce zapomenutelné. ()

kolemjdouc odpad!

trapná komedie a divím se že se k ní Woody snížil.Přehrával až hrůza a jeho neustálé otravování náhodně potkaných lidí ať na ulici v restauraci ve vlaku a neustálého dožadování se konverzace, bylo slušně řečeno až nevkusné.Pokud jste si někdo nastavil ještě k dabingu titulky tak v nich byl překlad daleko drsnější ()

NJD

První polovina filmu je vynikající, druhá už bohužel dost zaostává. Jakoby už došly nápady. Ale celkově je to furt příjemná podívaná s několika fakt vtipnými momenty a jako vždy vynikajícím Woodym. ()

zahadum

Nič čo by stálo za smiech..skôr naopak...krutá realita ľudí ktorí postupne idú do veku..každý nech si doloží údaj veku aký chce. Bolo to ale pomerne nemastné a neslané...scenár sa potácal z nohy na nohu...pozitívna je dĺžka filmu ...filozofické reči Wilsona sú miestami až nepríjemne osobné...ale ako celok to na tie tri hviezdičky dá.. ()

tranquill

"Proč si mě vždycky vybírají psychopati? Co jsem sakra kdy udělala špatně, k čertu?!" Ano, v jednom komentáře je to dobře napsáno - depresivní komediální drama. ()

Han Solo a Woody Harrelson?

Han Solo a Woody Harrelson?

04.01.2017

Rogue One je za námi, osmou epizodu Star Wars dostaneme už v prosinci a v květnu 2018 nás čeká sólovka Hana Sola, v níž se zaručeně bude hrát o Malého sokola. Slavného pašeráka v ní převezme Alden… (více)