Mabfred

Tak tento film mne v těchto horkých dnech příjemně zchladil. Hlavní postava mi byla velice sympatická a pro jeho hledání mám pochopení. ()

4k7

Jak to, že jsem tuto českou komedii z roku 1981 viděl teprve až teď?! Ale stane se... Nicméně naservírovat do filmu Polívku byla sázka na jistotu. Mnohem mladší, než si ho pamatujeme z Kurvahošigutntág, ale už tady naprosto rozpoznatelný jeho herecký styl. Bronislav Poloczek taky zabodoval - ale to u herce takového formátu není asi žádná novinka. Kalamita má mnoho povedených scének, ale samotný děj už tak zajímavý není. Navíc jakoby chybělo na konci asi 20 minut, ve kterých by mohl film vyústit v nějaký zajímavější závěr ()

Pitryx

Tak trošku mi to zpočátku připomínalo tvorbu pana Papouška. Proč to hnusné zvukové pozadí? No, mně ten film nechytil ani před lety, a ani nyní, po letech mne ničím nenadchnul. Dávám bodíky za Bolka a pár dobrých okamžiků, ale celkově mi ty podivné střípky „nesedly“. ()

SAINTS

Pestry epizodicky bohaty dej filmu je organizovany okolo candidovskeho pribehu mladeho muža ,ktory sa snaži v živote plnom uplatkarstva a promiskuity prerazit podla svojej cti a svedomia.Opušta vysokoškolske študium aby nadviazal na rodinnu tradiciu ako strojvodca horskej oblasti.Zmysel pojmu "kalamita" rezonuje takmer vo všetkych jeho ludskych kontaktoch:jeho predstavi o poctivosti,nežisnosti a uprimnosti neustale vstupuju do konfliktu s realitou.Zaverečna skutočna kalamita ,ked jeho vlak zavali horska lavina poskytne satisfakciu jeho viere v krasu života.Ludia uväzneni pod snehom precitnu zo svojej mravnej letargie a pri zachrannej akcii naplnia činom pojem solidarita.Film pulzuje ironickym humorom,zvedavo živou kamerou,ostrym strihom a znamenitou zvukovou rovinou. ()

Lewaso

Bolek Polívka ve své prvné nehusácké* roli. Buldozer na hereckém poli i mezi dívčími srdíčky. Čistý eisenbahňák - skoro jak Václav Hrma Neckář - jen tak více po socialisticku. *Jedná se o Husu na provázku, s Gustávem to nemá nic společného ()

LuckyK

Mladí a pěkní Bolek a Dáša Bláhové, skvěla vytížená atmosféra obyčejnosti menšího okresního města v podhorské oblasti. On , jako klasická váha a ona jako nenasytný nevyrovnaný rozlítaný živel, nevyzrálá holčina. A Laco Déczi a jeho trumpeta. ()

sunjata

Paní Chytilová kdysi opravdu uměla a o to větší rozčarování jsou pro mě její pozdní snímky Pasti, pasti, pastičky a Kurva hoši, guten tag. Mám pocit, že v tomto filmu do sebe všechno zapadá, nic mi v něm nechybí. Prostě stačí se jen nechat unášet. Mám ten fil rád. ()

martins

První setkání dua Polívka - Chytilová před kamerou, velice dobře natočené, nechybí ani Dagmar Bláhová, tehdejší Bolkova partnerka a pozdější emigrantka, nádherná příroda Jizerských hor... ()

honzic

Polívka za mladsa, je to klasická Chytilovina, tedy hodně černohumorné a drsnější, ale koukat se chvílemi na to i dá. Hodnocení: 55 % ()

Cibulka_C

Velmi podařený film s velmi působivou zimní krajinou a Bolkem Polívkou, který mě dost překvapil. Z filmů jsem ho znala převážně z ✨Kurvahošigutntág✨ a na tento film jsem narazila náhodou. Co ale můžu s chutí říct je, že jsem nelitovala a mistrovsky se bavila. Možná za to může i skvělá Jaroslava Kretschmerová, která prostě umí hrát bláznivý ženský. Její bláznivá průvodčí se taky povedla a když Bolkovi lezla do postele, upřímně jsem se zasmála. 🥹 Kalamita je velmi odpočinkový film, který se hodí na nudné odpoledne nebo k obědu, kdy si nechcete jen mlčky dávat sousta do pusy. Doteď jsem si Bolka Polívku nedokázala jako strojvedoucího představit, odteď pro mě už strojvedoucí navždy bude. ()

DonBraso

Je to prostě Věrka.Já tedy kromě samozřejmě jejího majstrštyku v Dědictví,viděl Vlčí boudu a teďka narazil na tento snímek.Chemie Polívka a Bláhová ze začátku fakt sedla.Ono celkově Bolek tu prostě hraje sám sebe a opět je to tak dialogově udělaný,že se vždycky říkáte jestli je to improvizace herců nebo to Chytilová takhle už píše.Je v tom určitý punc originality,který v těhle satirách má svůj podtón.Malinko je zvláštní,že jako Honza Dostál co se chce stát mašinfírou nechává samotnou kalamitu vlaku na úplný konec,který je až překvapivě natočen,že tomu i divák uvěří.V tomto vlaku opět se předvede až absurdnost,kdy najednou všechny postavy z filmu jsou ve stejném vagónu.Konec tedy nevyzní bůhví jak,ale díky Bolkovi a sverázu Chytilové tohle vážně není špatný,ale zase né žádná velká divočina.65% ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014