Lovec démonů

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného "Ruka boží". Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny - dvanáctiletého Fentona (Matthew O'Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit "démony" - konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému "božímu dílu" a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic). (oficiální text distributora)

VanTom

Znepokojující pocit jakoby "závažnosti, předurčenosti" tomuto mysterióznímu krimi neodpářu, příběh bohabojného otce se dvěma syny, jemuž "anděl" zadal důležitou prácičku, náležitě zaujme. Ovšem k výjimečnosti by se z něj muselo vyzískat ještě něco nadplán, takhle jej pointa navrátí na zem (paradoxně - jelikož ke své škodě nenechává prostor pro další interpretace). ()

cross

Celkem slušný thriller, který mě potěšil především svým závěrem, který není přeci jen klasickým, hollywoodským koncem. Bohužel Paxton režisér trochu nezvládá Paxtona herce a příběh je občas trochu plošší, ale co naplat, docela se mi to líbilo - no považte, už jen to, že hlavním "kladným" hrdinou je masový vrah a přesto film působí zcela seriozně! ()

klima777

Natočené je to hezky. Takový pozdrav Jaredu Loughnerovi, hajzlům z Kuřimi atp. Bille, Bille, je mi Tě líto. Ale protože si Tě vážím, budu si myslet, že se naše světy pouze diametrálně liší. ()

JohnSmith

Pěkný režisérský počin Billa Paxtona. Náboženský fanatismus a šílenství nebo skutečný dar od Boha? To si musí každý přebrat sám. Nicméně je to hodně slušný thriller. ()

pfa

Netradičný, drsný thriller o zdánlivě nesmyslné vizi vykonavatele boží vůle. [9/1O] (Frailty, USA+GER, thriller-horror) ()

Ironfood

Příběh je sice jednoduchý a je celkem jasné, jak se zhruba bude vyvíjet, to mi ale vůbec nevadilo. Na rozdíl od některých místních expertů jsem totiž neuhádl všechny zvraty včetně závěrečné pointy už při úvodních titulcích, takže jsem sledování strávil v příjemném napětí ohledně toho, kterou z možných cest se bude děj ubírat. Z hereckých výkonů potěšily zejména ty dětské, tedy hlavně Matt O'Leary. McConaughey, kvůli kterému jsem se ke sledování filmu dostal, tu zas tolik prostoru neměl. Co se závěrečné pointy týče, asi bych volil nějakou odvážnější variantu, ale to by pak filmu možná hrozila církevní klatba:-) ()

sedm.1

Zajímavý filmeček,který stojí určitě za skouknutí,ovšem na druhou stranu zas nějak převratnej není a nic nového nepřináší.Finále je ovšem docela překvapivé a vyvedené.Spíš než do žánru thrillerů či horrorů bych Lovce démonů zařadil mezi psychologické filmy.Bill Paxton na diváky neutočí krvavými,lekacími,nebo nervy drásajícími scénami,ale temnou,postupně hustnoucí atmosférou,založenou na jednání určitých lidí a jejich skutcích.Atmosféra je budovaná postupně a pomalu,tak jak by to podle mě bylo být.Po shlédnutí filmu mě sice napadlo pár otázek,které film vyvolal,ale ani náhodou bohužel nevysvětlil.Nejsou to zas tak ale naštěstí otázky podstatné,které by zničili celkový dojem z filmu.Film jako celek doporučuji!!! ()

lskala

Hororový thriller, který balancuje na hraně béčkových filmů. Paxton se do role vyšinutého otce příliš nehodí. 50% - 3*** ()

BMAJTZ

Problém je, že jsem tomu nevěřil a posledních 10 minut mě utvrdilo v tom, že je to blbost. Prostě takové poťouchlé vyprávění o jedné vraždící rodince. ()

Braddy

Nemůžu tento film hodnotit objektivně. Námět filmu prostě absolutně přebil vše a bohužel z lidí jako "Ruka boží" je mi na zvracení a takový pocit jsem měl po shlédnutí filmu. Nejhnusnější filmový zážitek všech dob. Omlouvám se tímto Billovi, Matthewovi a dalším, kteří jsou v tom nevinně. V podstatě bych měl napsat, že Bill Paxton natočil SKUTEČNÝ film, protože žádný jiný jakkoliv strhující film ve mě nezanechal takové dojmy (byť odporné). ()

Nemik96

Billa Paxtona mám jako herce docelá rád, ale jako režisér se v tomhle filmu moc nepředvedl. Přiznám se že jsem se na LOVCE DÉMONŮ díval na 3x protože jsem vždy usnul. Nezajímavý thriller plný pobožných kecu,(při větě,která se ve filmu opakuje tak 100% ale to nejsou lidé jsou to démoni a bůh mi řek abych je zabil se mi otevíral nůž v kapse. Jednotvárnost poprav a konce, který se dal předvídat po prvních15 minutách filmu. V porovnání s filmem SEDM který považuji za nejlepší v tomhle žánru je to naprostý podprůměr tudiž 1*. ()

klukluka

Bylo to výborný. Ne vynikající, ale výborný. Hlavně ta víra dovedená ad absurdum - ve jménu Boha teď budeme vraždit démony. Vypadají jako lidi, ale nedejte se zmást... Mazec! Kluků mi bylo pochopitelně hrozně líto, co horšího by jim tak táta/ rodiče mohli ještě udělat..? Moc mě toho už nenapadá. A potom ten myšlenkový posun, od chytrého, statečného kluka k démonovi... Vždyť anděl na to tatínka přece upozorňoval už dávno... Poctivej maglajs, jen co je pravda. Koukal jsem na to s otevřenou pusou. Obsah pro změnu mnohem lepší formy, respekt zejména scénáristovi. P.S.: Že by inspirace? https://www.youtube.com/watch?v=WRCjOxOc-2E ()

iXtr3m3

Drsný triler o fanatizme v radoch "kvázi" veriacich. Skvelý výkon Paxtona. Ten chlap nie je áčkový herec, ale kde sa objaví, vždy ho rád vidím. A samozrejme Matthew McConaughey, to je už istota. Urobiť to dnes s extra gore efektíkmi, tak by to mohlo mať znovu úspech. ()

matolas

No to ma podeľ nulou. Záverečný zvrat v podstate divákovi dáva na výber z dvoch možností. Buď nemajú mať problém so svetom, kde Boh núti malé deti zabíjať vrahov, alebo sú proste bezverní démoni. Chápem, že zvrat človeka má donútiť prehodnotiť spätne film a v rámci filmu to aj funguje, ale jednoducho sa pri takejto téme, ktorá je prvú hodinu ešte aj bravúrne rozpracovaná, nedá vyhnúť presahom, zákonite musím myšlienku kompletne zavrhnúť a Paxtonovi odporučiť ústavnú liečbu. ()

dopita

Napínavej a občas i trochu děsivej horor. Bill Paxton určitě překvapil, podařilo se mu udržet moji pozornost až do konce. Závěr sice smysl dává, ale to nic nemění na tom, že mě vytočil. Škoda, mohl to ukončit uplně jinak. ()

NeosinneR

[MFF Cinematik 2013, Piešťany] Škoda, že po chvíli je dej veľmi predvídavý a napriek tomu, že ide o horor, obsahuje práve jednu shock scénu. ()

pjotr76

Dle mého názoru poměrně dobrý thriller s jednou vadou - snadno zapomenutelný. Konec trochu/dost manipuluje s city diváka a dělá si z principů popsaných v bibli, jmenovitě v Novém Zákoně, doslova trhací kalendář. Velmi volně, ale opravdu velmi volně, se může opřít snad jen o Starý Zákon, zase na druhou stranu v celém filmu nepadne jediná zmínka o tom o jaký druh víry se jedná (rozuměj křesťanskou a to římsko katolickou;) kterou však popírá a svým koncem manipuluje zcela nepokrytě s divákem. Víc neprozradím. Ale je to poměrně koukatelné a docela solidně zahrané, až na McConaughyho, který se ve filmu vyskytuje naštěstí sporadicky. ()

unagi

Snimok ukazuje opačny pohlad na psychopata, poukazuje na pohlad vraha s jeho očí, ktorí by sme mi ostatný neuvideli a dokonca nepochopili ! Nuti zamyšlať sa nad činmi nepochopených a odvrhnutých....ale to neznamená, že by som ich obhajoval! Režisér to znázornil práve cez Boha a je na vás či to budete brať ako dôkaz, že exzistuje, alebo dôkaz, že cirkev zapadá pod ďalšiu odrodu sekty....čo myslite ku ktorej teorií som naklonení ja ??? ()

Schuldiner

Pointa je dobrá a Bill Paxton působí jako pomatenec vcelku solidně, McConaughey si obstojně střihnul kamennou tvář a výkony obou dětských rolí taky nebyly špatný... Ale jinak jako celek neslaný nemastný..asi mi to brzy vyšumí z hlavy. Moc nemusim náboženský témata a ještě míň spolu s nějakým tím mystery nádechem. Horor to samozřejmě neni. ()