Sklepáci v akci. Slibný začátek se špetkou alles gutte bohužel pomalu ztrácí na jízdě a již v samém závěru dlouhého díla tohoto lze očekávati změnu vedouc k pozitivnímu finále s negativním koncem. HIV není radno podceňovati a mnohoženství propagovati není jen z hlediska nemorálního ke škodě dotyčného.(28.6.2009)

Tohle je asi poslední povedený film paní Chytilové. Ve značné míře za to mohou Sklepáci, nicméně neupírám jí zásluhu na natočení opravdu velice solidního a místy velmi silného filmu. Moc jsem se bavil fórky celé partičky, ale sahal na mě mráz v partiích s kolabujícím Tomášem Hanákem, kterému nepomohla ani ta "vemínka".(26.1.2010)

K tomuto filmu mám jedinou výhradu - nemám rád herecký styl divadla Sklep. Tenhle film je mistrovský tím, že nesmírně graduje s přibývajícími minutami. Zpočátku vypadá dost podprůměrně, zdá se, že jde o snůšku záběrů o tom, jak prohnilá byla generace naší mládeže na konci 80. let - drogy, alkohol, který je zde prezentován v duchu perestrojky jako nihilistický protest proti tehdejší "moci". Postupně to začíná šťavnatět a vrcholí to poznáním, jak nebezpečná je promiskuita díky strašáku zvaném AIDS. Tento výchovný prvek je předložen bez jakéhokoliv obalu, dnes by už asi byli tvůrci trochu opatrnější ve svém vyjadřování, aby se nedotkli nějaké skupiny třeba přenosem AIDS mezi homosexuály...(4.5.2018)

Velmi poutavé, dekadentní a silné vyprávění, které se odehrává v jakýchsi umělecko-dramatických obrazech, které působí nadčasově, stejně jako téma, o kterém pojednává. Je to herecky i režijně velice zajímavé a povedené a alespoň pro mě se jedná o skvost mezi českými filmy. Dramatičnost, autentičnost a podivnost všelijakých scén je skvostná a musím uznat, že jsem nečekal tolik představivosti, jinotajů a skrytých podtextů či odkazů v jednom filmu. Ačkoliv každý vidí, co vidět chce, konstatuji, že se mi celé zpracování neskutečně vrylo do paměti a káplo do noty. Působivé, nadčasové a interesantní!!!(18.9.2011)

Vidět Kopyto sem, tam v patnácti, označím ho za bizarní (pokud by mi bylo přáno, co to slovo znamená). Kamera si vesele švenkuje, paprče, kopyta a leb si lítají tam a sem, zajímavé. Nicméně člověk stárne, a už ho jen tak nepřekvapí. Poučenou či přiblblou zřídelnicí vidí za každým rohem a na každém rohu vyskakovat Godarda = nouvelle vague. U některých sekvencí neodolám a tahám je dopředu, dozadu. Sklepáci baví, Hanák existuje o trochu méně tragicky než obvykle; doporučení pro stále hezký ksichtík - doktora z hor pro něj!; Vávra je šumný; nu a Šteindler – protentokrát dívka s perlou ve vlasech (a se salámem na lyžích). (A to si neodpustím - /ne/dokážu si představit tento snímek v americké produkci 1, 5 miliardy smajlíků). Takže buďme pro dnešek, děcka a pokročilí, rádi za Chytilovou,.(4.12.2008)

• - Film způsobil ve své době slušný poprask a zděšení, jelikož v době premiéry byly pojmy HIV/AIDS stále relativně nové a v Československu o nich nebylo příliš mnoho informací, přestože tehdejší režim toto téma záměrně detabuizoval již v roce 1985. Až tento film ukázal nemoc v praxi. (Šéfik)

• - V čase 1.20.26 je na televizní obrazovce ukázka z filmu Výjimečná situace (1985). (Ganglion)

• - Natáčelo se v Karlových Varech. (M.B)