Povodne sa malo jednat o urcity druh zltacky, ktory nakoniec tvorcovia zmenili na AIDS. Film bol prvotinou pre panov Steindlera a Vavru. Pani Chytilova nechala urcitu volnost pre tvorivost clenou z divadla Sklep a musim povedat, ze sa im to aj vydarilo i ked natacanie s pani reziserkou nebolo velmi zabavne a napriek problemom to dotiahli do zdarneho konca. Kazdopadne sa jedna o velmi vydareny kusok kde pan Hanak predviedol, ze naozaj dokaze hrat.(20.12.2005)

• +sfinx+

Odpad, a s poměrně čistým svědomím. Pokud tam někdo chce najít nějaké to vyšší umění, ať si ho tam hledá. Já v tom vidím špatné, nepřesvědčivé a přehnané herecké výkony, shluk nějakých obrazových výjevů - z části sebevražedných, z části pornografických a ve zbytku pak obrazů padajícího listí. Nic víc tam snad ani nebylo. Nebo snad mám hledat poselství v těch závěrečných minutách, kdy se konečně film rozpohyboval za pomoci velmi chabého zvratu a kdy se všechny postavy podělaly až za ušima, ale opět to podaly tak odporně, že to nebylo ke koukání? Těchto pár minut bylo vlastně jediným dějem, který stál za zmínku. Jenže herci to opět ubili svými hysteráky a i Blažena ze Slunce seno by se měla co učit ohledně neumělého hlasového projevu zdejších "dam". Řadu vystoupení divadla Sklep mám rád, rovněž i obraz té přísné Poullain byl vcelku zajímavý, ale jinak si z tohoto filmu raději nic nepamatovat. Ani bizarní divadelní pokusy, ani sjetého kameramana, ani tupé a přehnané výstupy a bohužel ani náznak nějakého poselství ohledně zodpovědnosti a opatrnosti, jehož náznaky byly dokonale ubity zmíněnými nedostatky.(29.12.2013)

• Aleee89

Po několika pro mě až překvapivě dobrých filmech Chytilové (koukám od začátku) přišel snímek Kopytem sem, kopytem tam, který mě ale zase vrátil z nebeských výšin na tvrdou zem. Nudila jsem se, byla zvyklá na krásnou stopáž hodinu a půl a dostala dvouhodinový nášup... Jo, mělo to poselství a téma, chtělo nám to něco říct, jak to je u Chytilové zvykem, ale mě to šíleně nudilo. Škoda.(3.4.2012)

První polovina nenásilně a vtipně uvozuje druhou, ponurou a beznadějnou. Ústřední trojice sice hraje neustále stejně, ale tady to ještě kupodivu funguje. Nejlepší mi přišel David Vávra. Hodně jsem se divil, že to bylo natočené ještě před revolucí. Každopádně, kdo se této tématiky štítí a odsuzuje ji, tomu se asi tento film bude zdát nudný a o ničem. Mě se líbil.(13.7.2006)

A zde ja bych si prosim dovolila plny pocet, neb "Kopytem" je naprosto vyborny film kteremu z Meho pohledu nelze nic vytknout. Specificke herectvi sklepaku se spojilo se specifickou rezii Chytilove a vznikl opravdu zajimavy a myslim ze i nadcasovy film. Pokazdy z nej mam husi kuzi. A to se teda nestava hodne casto. Takze jo jako.(2.2.2017)

• - V čase 1.20.26 je na televizní obrazovce ukázka z filmu Výjimečná situace (1985). (Ganglion)

• - Natáčelo se v Karlových Varech. (M.B)

• - Shodou okolností si měsíc před premiérou filmu Československo připsalo vůbec první významnou osobnost zemřelou na AIDS, krasobruslaře Ondreje Nepelu. Tehdejší režim ale příčinu smrti tajil, stejně tak jeho homosexualitu. (Šéfik)