Divný, zvláštní film, ze kterého jsem asi ne všechny výjevy a scény pochopil. Ale kromě absence českých titulků u německy mluvených pasáží (klasika u mě :-) ) a podivného promlouvání k divákovi ze scény s koňmi, vlastně ani tak moc nemám snímku co vyčíst. Svérázná ústřední trojice mi přišla někdy až moc šáhlá, ale v okamžiku, kdy přišlo na lámání chleba, se ukázala jen jako hlouček ustrašených a navzájem se obviňujících lidiček, což se mi moc líbilo. Stejně jako postupně narůstající paranoia ke konci filmu, nemluvě o autorově záměru. Slabší 4*, Kopytem sem, kopytem tam mě docela mile překvapilo.(18.2.2011)

Jeden z vrcholů tvorby Věry Chytilové, hrozba nemoci AIDS, promiskuitní společnost tři mladých mužů(herci divadla Sklep), která se vrhá nezávažně do víru erotických hrátek nechráněného sexu, jak praví přísloví: "Tak dlouho se chodí se džbánek pro vodu, až se ucho utrhne", přesné vystižení povahy filmu.... v roce 1988 obrovskou bomba...(18.4.2014)

Parádní humor, totální odvázanost, uvolněnost, trochu mi to připomíná vlastní volný studentský život na kolejích. Tento film má vše co má mít ! Geniální hlášky, slogany, nezapomenutelné momentky, parádní narážky... Kdo příjmá Hanákův, Šteinerův a Vávrův humor, tak si tu příjde na své ! Tento film nemám v top 10, ale nemá do něj daleko. Podobné jako v Bony a klid (za hovadiny se platí ! :-) ) Na tento film se dá koukat pořád dokola. Věra Chytilová zde ukázala opět svou profesinalitu ! Pošmurné, ale krásné prostředí Karlových Varů dodává filmů glanc. Prostě film, který nemá jedinou chybu, tak to zkoukněte, a AIDSme zdraví .(25.12.2008)

Chytilová skvele využila herecké charaktery Tomáša Hanáka, Milana Šteindlera a Davida Vávru na vykreslenie závažnej a dnes už reálne problematickej témy AIDS. Jeden z najlepších tragi-komických filmov konca 80-tych rokov českej kinematografie:-) A podľa mňa Chytilovej naj film celej jej režisérskej kariéry.(25.5.2009)

Film zpracovává dost komplikované a závažné téma nakažení virem HIV, přesto se ale režisérce Věře Chytilové povedlo nesklouznout do plytkého moralizování a do kýčovitosti. Příběh partičky prostopášných kamarádů prostřihává televizními pořady či jinými filmy, každý záběr je dobře promyšlený a bylo zábavné se koukat už jen na samotný obraz.(1.7.2016)

• - V čase 1.20.26 je na televizní obrazovce ukázka z filmu Výjimečná situace (1985). (Ganglion)

• - Natáčelo se v Karlových Varech. (M.B)

• - Tomáš Hanák se svým obsazením souhlasil až po nátlaku režisérky Chytilové a kolegů Vávry a Šteindlera. Ve stejné době totiž natáčel režisér Vorel film Kouř (1990), kde měl Hanák ztvárnit hlavní roli. (mchnk)