Parádní humor, totální odvázanost, uvolněnost, trochu mi to připomíná vlastní volný studentský život na kolejích. Tento film má vše co má mít ! Geniální hlášky, slogany, nezapomenutelné momentky, parádní narážky... Kdo příjmá Hanákův, Šteinerův a Vávrův humor, tak si tu příjde na své ! Tento film nemám v top 10, ale nemá do něj daleko. Podobné jako v Bony a klid (za hovadiny se platí ! :-) ) Na tento film se dá koukat pořád dokola. Věra Chytilová zde ukázala opět svou profesinalitu ! Pošmurné, ale krásné prostředí Karlových Varů dodává filmů glanc. Prostě film, který nemá jedinou chybu, tak to zkoukněte, a AIDSme zdraví .(25.12.2008)

Tak já mám taky to "štěstí" že jsem to viděl hned při prvním uvedení do kin a byť jsem to v postatě od té doby neviděl (respektive jen kousky), tak mi některé scény utkvěly v paměti do dnes. Tak výchovný vliv na nás paní režisérka měla! Osobně si dnes filmu vážím nejvíc pro úžasné ztvárnění "ztracené" generace mezi soukromosocialismem a soukromokapitalismem v podání sklepáckého tria. Co se filmařiny týče, tak tam vidím jednoznačné paralely s Panelstory, hlavně v práci s kamerou a detailem. Dneska bych film určitě doporučil nejen mladší generaci, ale pro osvěžení té doby i mým vrstevníkům. Hvězdička dolů je jen za halucinativně varovné anti-AIDS scény.(19.9.2007)

Film zpracovává dost komplikované a závažné téma nakažení virem HIV, přesto se ale režisérce Věře Chytilové povedlo nesklouznout do plytkého moralizování a do kýčovitosti. Příběh partičky prostopášných kamarádů prostřihává televizními pořady či jinými filmy, každý záběr je dobře promyšlený a bylo zábavné se koukat už jen na samotný obraz.(1.7.2016)

Krásná demonstrace toho, že atmosféra devadesátých let nepřišla jentak ze dne na den, ale spíš vyplynula ze situace a zárodky bychom nejspíš objevili už za končící normalizace. Jak dokázal Forman zachytit trapné Čecháčkovství šedesátých let, udělala to Chytilová u let osmdesátých a devadesátých. Stále nevím, nakolik proto, že se v té době sama utopila a nakolik ze záměru. A bohužel se mi výsledek spíš z principu, než že by mě bavilo ho sledovat.(13.3.2014)

Dokonalé spojení Chytilové se Sklepáky. Obě tyto entity jsou tam zřetelné v plné síle. Nemohu si pomoci, ale čím dál víc se mi zdá, že těch "na svou dobu výjmečných" a "neuvěřitelně odvážných" filmů z éry normalizace je nějak moc. Ostatně, kolik opravdu dobrých českých filmů vzniklo za posledních 20 let? Pět? Deset? Patnáct?(1.7.2011)

• - V čase 1.20.26 je na televizní obrazovce ukázka z filmu Výjimečná situace (1985). (Ganglion)

• - Film způsobil ve své době slušný poprask a zděšení, jelikož v době premiéry byly pojmy HIV/AIDS stále relativně nové a v Československu o nich nebylo příliš mnoho informací, přestože tehdejší režim toto téma záměrně detabuizoval již v roce 1985. Až tento film ukázal nemoc v praxi. (Šéfik)

• - Natáčelo se v Karlových Varech. (M.B)