Učitel Mikuláš Mysliveček má v hudební škole značně malý plat. Ale má také dominantní snoubenku Simonu, rovněž učitelku, toužící zoufale po vdavkách, starého podivínského otce v domově důchodců, o kterého se stále musí starat. A v neposlední řadě vlastní velikého psa, jenž je zdrojem jeho neustálých malérů a potíží. Mikulášův dobrý přítel barman Viktor mu poradí, aby si přivydělával jako placený společník (nikoliv ovšem gigolo), což znamená přijmout nabídku agentury a bavit a obšťastňovat osamělé dámy (ovšem bez sexu). Nesmělý učitel se tak seznamuje s ředitelkou banky, půvabnou inženýrkou Jiřinou Sukovou, rozvedenou emancipovanou ženou se sedmiletým synem... (oficiální text distributora)

gjjm

Průměrná televizní komedie o houslistovi Myslivečkovi (Dušek), kterého si najme elegantní dáma (Antalová) coby společníka. Dějově debilně romantické, někdy docela vtipné. ()

IvyH

Buď nemáte rádi Jaroslava Duška a film přetrpíte, nebo se do jeho postavy nesmělého učitele zamilujete a film vás svým předvánočním kouzlem prostě nezklame... To lepší z televizní dílny ČT. ()

MI-380

Scénáristicky zoufalá komedie dell‘ arte. Dušek je sice zrychleně chaoticky stoprocentní, 3 dámy ho příjemně doplňují (přesto se mu ani spojenými silami nevyrovnají), ale děj a ostatní postavy vše sráží hluboko dolů, u mně až na 45%. ()

Čtec

Jako že jinak Dušek není můj šálek kávy, tak tohle bylo dobrý... Skoro bych řekl, že film kráčí ve šlépějích skvělých českých komedií 70. a 80. let... Vynikající herecké obsazení, včetně velice milé dámy s velkým D - Aleny Antalové. ()

cab

Ceska televizni komedie o fidlalovi (Jaroslav Dusek), ktery je chudy jako kostelni mys, vyucuje na soukrome skole a je pod pantoflem dominanti kolegyne. Neprilis dobre vyhlidky do budoucnosti se meni po setkani s peknou reditelkou banky. Obsah s vyraznou podporou dobre typove vybranych herci vitezi nad formou. 60% ()

Disease

Kde nic není, tam ani Dušek nebere. První polovinu to bylo za čistý odpad - esence trapnosti. V druhé polovině se to buď zlepšilo, nebo jsem si zvykl na prkenné herectví drtivé většiny zúčastněných. ()

mira007

Dušek vezoucí se na vítězné vlně z Pelíšků, kdy ho bylo všude, natočil v roce 2003 i tuhle tv lehce romantickou komedii aneb jak zoufalec učitel hudby si musí přivydělat jako společník. Je to film z kategorie nevinná milá blbina, ale celkem zábavná. ()

hacho

Dusek mi proste sedi, bylo to takove hezky... lidske. I kdyz chudery jeho slecny mi bylo lito, megery jedny :o) ()

Phillo

Formálny film s veľkou dávkou nudy a neoriginality, ktorý sa až priveľmi snaží byť niečím diametrálne odlišným. Avšak stokrát omielaný príbeh nezachráni ani vynikajúci Dušek v hlavnej úlohe, ktorému už nikto nesekunduje. Absolútnym vrcholom trápnosti je Marek Vašut, ktorý kde sa zjaví tam sa zjaví (a že sa teda zjavuje dosť často) stále hrá to isté a to „bohatého gentlemana, ktorému niekto lezie do kapusty“. 30% ()

Zeek

Příjemná a vtipná komedie s Alenou Antalovou a vždy výborně hrajícím Jardou Duškem, takže proč ne. Moje hodnocení: 65% ()

PavelZava

Praštěný učitel hudby Mikuláš Mysliveček, co má v lidušce malý plat a Škodu 105 (nezamykatelnou), a když jeho pes Mojmír rozbije sochu za čtvrt miliónu se stane tím společníkem. Je zmítán osudem a nerozhodností mezi starostlivou a tikající Simonou (K.Březinová) dcerou pana řiditele LŠŮ a bankéřkou nádhernou Jiřinou (A.Antalová), tedy zvláště na vánočním večírku v těch asi malinových šatech (viz galerie). Její přítel Bedřich (M.Vašut) nějak Mikuláše nemá rád Vy jste jako vééš. Zubařka Heda (E.Holubová) s manželem Rudolfem (J.Přeučil) byli taky dobří. ()

tranquill

"Víš, co ti řeknu já? Zlatá hudebka! .. Zlatá bída!" Bída to určitě nebyla. Tato "Duškovsky" bláznivá televizní komedie naopak začalo výborně, ale závěr už byl slabší. "Miluji Tě, celou větou!" ()

markotter

Při sledování Společníka jsem měl pocit, že sluduju TV inscenaci z 80. let se všemi neduhy (pitomý scénář, laciná výprava, amatérské výkony herců ve vedlejších rolích. Dušek ani hezká Antalová to zachránit nemohli. ()

Nocturno culto

Pro mě dosud skrytá záležitost, o to však milejší překvapení..Dušek je úžasný, zbožňuji jeho mluvený projev a tady ve spolupráci s okouzlující Antalovou odtáhli prakticky celý děj..přijde mi to maličko jako variace na bajku ve které chuďas ke štěstí přijde..neméně dobré jsou i epizodní role celé plejády významných českých herců, např. Vašut, Vlach, Holubová, Přeučil, Somr a několik dalších..opravdu milý a lidský příběh.. ()

Yahey

Trochu toporná režie a pomalý rozjezd, ale nakonec to vygraduje do megavtipne zápletky, kde je schudly, ale zásadový učitel houslí Dušek nucen přijmout práci gigola. Jeho sokem v lásce (ano, je tu i milá milostná zápletka) je záporný zbohatlicky parchant v černých brýlích Vašut. Chlamal jsem se na celé kolo. ()

mikhail

Mám rád filmy, o ktorých som predtým nepočul, ale keď večer zapnem TV, že si pozriem 5 minút a idem späť, v skutočnosti ho vydržím sledovať až do konca. Společník je presne takým filmom. Na to, že ide o tv produkciu ma veľmi potešil jemným humorom a nadpriemernými hereckými výkonmi (Dušek & Alena Antalová RULEZ!). P.S.: Od psa hlavneho hrdinu by sa kaskadérskym kúskom mohol učiť aj Komisár Rex :o) ()