poster

Něžnost vlků (neoficiální název)

 • Západní Německo

  Die Zärtlichkeit der Wölfe

 • Velká Británie

  The Tenderness of Wolves

Krimi / Horor / Thriller / Drama

Západní Německo, 1973, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(30.5.2006)

 • glum88
  ***

  Myslím že Haarmann by byl minimálně spokojený , kdyby viděl perverzní výrazy v obličeji svého stvárnitele ... ,,Něžnost Vlků'' je podle mě daleko lepší zpracování než měl třeba Dahmer nebo Gacy , nese se v evropském duchu takže to všechno působí o něco reálněji (zvášt' když si uvědomíte že ten člověk řádil hned vedle v sousedním Německu) Není to zrovna příjemný film , celou dobu se nese v tísnivé atmosféře poválečného období kdy město sužuje homosexuální vlkodlak ztvárněný Kurtem Raabem . Myslím že označení --Horor-- je zcela na místě , dostat se do rukou tomuhle člověku musí být daleko horší než všichni duchové, démoni, Elmo a ostatní hororové postavy dohramady , protože lidi jako Haarmann doopravdy jsou .(31.1.2015)

 • Pohrobek
  *****

  Řeknete, že film o homosexuálním vlkodlakovi, který vraždí mladé chlapce po desítkách, nic moc nebude. Jenomže to by za ním nemohl stát Fassbinder. A především by to nemohlo být podle skutečné události, i když byly změněny doba a místo. Fassbinder mě omračuje čím dál tím více a tento film s neuvěřitelně hustou atmosférou, až nestravitelnými homosexuálně-násilnými scénami a naprostou absencí kladné postavy je pro mě dalším skvostným zážitkem.(23.9.2005)

 • darkrobyk
  *****

  K čemu jsou dobří mladí chlapci? Do salámů a na sulc. Fritz je přátelský a usměvavý chlapík, který pro své přátele a známé sežene všechno - maso, salámy, víno, koňak, ale třeba i oblečení. Všichni ví, že je šmelinář a má rád chlapce a mladé muže. Nikdo však netuší, alespoň zpočátku, že se pod slupkou chápavého milého muže skrývá tvář...vlkodlaka. Fritz se ale neproměňuje v zabijáckou šelmu pokrytou srstí, ne, on je vlkem v lidské kůži. Úsměv, polibek a prokousnuté hrdlo oběti, z něhož v pravidelném rytmu stříká krev. Kamera většinu neukáže, ale zvuk úderů sekerou, která porcuje nebohé oběti, působí děsivěji, než přímý záběr. Kurt Raab nehraje, on Fritzem prostě je! Na syrovosti snímku se jistě podepsala, kromě K. Raaba, producentská spolupráce R. W. Fassbindera. Tíživé, temné, bezvýchodné. Lidé si šeptají, že město obchází vlkodlak. Není divu, když se již našly pozůstatky z více jak dvaceti lidských těl...(17.9.2018)

 • garmon
  ***

  Má to divnou střihovou skladbu. Příběh by se dal odvyprávět během pěti minut, tak ho přerušují "výjevy". A někdy jsou ty výjevy moc krátké a drobí tok. Carstensen i Caven jsou ještě celé bezbarvé a Raaba jsem už taky viděl řádit jinak. Nejvíc si to celé asi užívá Fassbinder a Brigitta a ben Salem - toho tu vidí člověk poprvé uvolněného, smějícího se -krasavec! Celek působí trochu jako kdyby se diletantům kór povedl filmek. Mládí zelené-). Všichni jsou napudrovaní jak z Valerie a týdnu divů mj.-) - tam byli taky upíři.(13.1.2021)

 • - Harman údajně zabíjel své oběti metodou "Drákulův skus", když po vraždě pil krev svých obětí. Maso dále zpracoval do salámů, které prodával na černém trhu. (wero1000)