Bohatý továrník Pavel Haken (H. Haas) je zapřisáhlým starým mládencem, který s pomocí věrného sluhy Václava (V. Trégl) úspěšně uniká nástrahám vdavekchtivých žen z lepší společnosti. Jediné chvíle klidu tráví Pavel ve víkendové vilce, kterou si nechal postavit daleko od lidí. Jenže právě tam, přímo na Pavlově pozemku, se pod stany utáboří celý houf jeho nápadnic, které k tomu dostaly svolení od továrníkovy matky. K jejich zděšení si Haken porozumí s prostořekou Andulou Mráčkovou (V. Ferbasová), která vypomáhá v táborové kuchyni. Uražené slečny se nakonec s Andulou vsadí, že ani ona Hakena nezíská… (Česká televize)

PollyJean

Tematicky tuctová limonáda, kterou ale o několik levelů výš posouvá Haasovo ztvárnění hlavního hrdiny Pavla Hakena. Jeho ironizující a sebeshazující způsob podání prokládaný neustálými poznámkami nemá chybu. Ferbasová hraje celkem uměřeně a odpouští si většinu svého jinde obvyklého dibličení, takže je na ni celkem příjemný pohled. Osobně mne potěšila Šlemrová, která sice hraje stejnou paničku jako vždycky, ale tentokrát má trochu víc prostoru na to, aby jí přidala i lidštější rysy. Zaujme též podoba Parfumerie, pokud je jen trochu založena na tehdejší skutečnosti - z obchodu s tak dryáčnickou sebeprezentací, kde by mne obsluhovali s tak přehnanou a slizkou úslužností, bych utekla po pěti vteřinách. ()

Autogram

Jednoduchý dej, jednoduché postavy, to na prvorepublikovú komédiu stačí. Táto je trochu menej známa, pre mňa niekde medzi tromi a štyrmi hviezdami, tak som sa nechal záverom obmäkčiť a zaokrúhlim nahor. –––– Ten člověk je pro mně vzduch. Strom, šiška! ()

Rousse

"To se nám povedlo!" - "To se nám tedy nepovedlo!" - A já bych si dovolila nesouhlasit, protože ani "herecký um" Ferbasky mi tuhle komedii nedokázal otrávit. Po pravdě to u mě nevyhrála ani tak Andula, jako pan Haken, ale to už je vedlejší. Komedie je to zdařilá. ()

vitekpe

Dobra komedie s Haasem a Ferbasovou, trosku prodchnuta letni trampskou naladou... Bohac Haas se odmita zenit, odporuje sve matince (jak jinak nez vytecna Slemrova), a odjizdi prozit klidne prazdniny na samotu na venkov. "Nahodou" si nedaleko rozbiji tabor skupina mladych slecen z tenisoveho klubu. Kucharku jim dela chuda Ferbasova...atd. Odpocinkova prijemna podivana. Zaujala tez Vlasta Hruba, jako hlavni "posh" tabornice. ()

Billie777

Moc milá komedie, kde září jak Hugo Haas, tak i Věra Verbasová. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, kde Ferbaska hraje, ikdyž člověk by mohl říct, že nějak extra velká herečka to nebyla. Ale tady byla milá. Samozřejmě hlavně bez Hugo Haase by tato komedie nebyla taková, jaká je. Stanislav Neumann se svým kajakem byl taky skvělý. A nutno dodat, že snad žádnému jinému páru v prvorepublikovém filmu jsem tak nepřála jako Pavlu Hakenovi a Andule Mráčkové. :) Milá dvojice. ()

Adramelech

Příběh jak vystřižený z Červené knihovny, ale film je docela zábavný. Navíc je dnes již historickým dokumentem o životě v oné době, mimo jiné třeba o tom, jaké účesy nosily tehdejší dívky. Bohužel z koupající se pětadvacetileté Ferbasové byly vidět jen kotníky a část lýtek. Věčná škoda, že půvaby této provorepublikové krasavice, tyto nesporné kulturní hodnoty, dnes nenávratně ztracené, nebyly filmovým uměním zdokumentovány ve větším rozsahu a zachovány pro budoucí generace. ()

Arach.No

Ale 2* jsou za Hugo Haase.U jeho herectví jsem se výborně bavil.Dlouho jsem neviděl starého mládence, který by se s takovou elegancí a humorem vyhýbal sňatku.V první půlce mi trošku kazil dojem Válav Trégl jako komorník, ten mi tam moc neseděl. ()

Disease

Ferbaska tady strčí Natašu Gollovou do kapsy, i kdyby se natropila hloupostí do aleluja. A výstupy Hugo Haase s Václavem Treglem nemají chybu. Až se divím, že jsem tenhle skvost v minulosti neviděl. ()

filipvrbik

Naprosto skvělá komedie se skvělým starým mládencem Hugo Haasem, spolu s Mravností nade vše jeho nejlepší film - co víc dodat...90% ()

Vesecký

Průměrná veselohra s jasně směřujícím scénářem, na niž se dalo koukat díky typickému herectví Hugo Haase, ale i Věry Ferbasové, zato Stanislav Neumann v roli Andulina bratra byl poměrně trapný. Říkám si, jak je dnes nedoceněné civilníé herectví Milady Smolíkové, kterou divák laik podle jména snad vůbec nezná... ()

zdeny99

Klasický starý film pro pamětníky, ve kterém bohatý starý mládenec Pavel Haken podlehne mladé (výjimečně drzé a prostořeké) dívence. S nadsázkou by se mohlo říct, že se jedná o českou předválečnou PRETTY WOMAN jen s tím rozdílem, že Andula (Věra Ferbasová) není společnice, ale pomocnou kuchařkou a Pavel Haken (Hugo Hass) má o nějaké to kilo víc než Richard Gere. Ve své době to musel být hodně dobrý film, dnes už jen tak nostalgická podívaná či experiment, jak lidé za první republiky žili. Tím myslím především trávení volného času na táboře a ty šílené plavky [1914. hodnocení, 68. komentář, 73%] ()

domirovec

Lehce potrhlá komedie s úžasným Hugo Haasem v roli bohatého továrníka, který má žen již plný zuby (naprosto ho chápu) a s výbornou Věrou Ferbasovou v roli Anduly, co opravdu vyhrála.. a v podstatě i prohrála. 4/5 ()

Denny

Podnikavá dívka s obchodním talentem to vyhraje i u své budoucí tchyně. Celkem to má spád, obvyklý výkon Ferbasové. ()

Véronique

Dříve jsem se proti tomuto filmu tak trochu ošívala - kvůli hlavnímu hrdinovi, protože mi svým vzhledem nesedl k mému tehdy nepřekonatelnému žabci Věře Ferbasové. Postupem času jsem ale Hugo Haasovi přišla na chuť velmi. Co mu příroda nedala do fyzična, to mu dala do duševna. Jeho specifický druh humoru se tak projevil i v tomto filmu. Moc se mi zde líbila atmosféra prvorepublikového léta v přírodě, spolu se stanovým táborem (řekla bych, že tento symbol se v čs předválečném filmu objevil poprvé a naposledy) a organizovaným programem doprovázeným rozjívenými děvčaty. Kromě H. Haase a V. Ferbasové se zde objevili i mí další oblíbenci, tradičně věrni svému "filmovému naturelu" - Růžena Šlemrová jako matka Haase či Stanislav Neumann jako povedený bratr Andulčin. Ve filmu se mi také líbil závěr, kdy se Andula emancipuje a vychovává sama svá dvojčata - ovšem jen do chvíle, než její manžel zmoudří a poslušně se vrátí. Přítomnost dětí na plátně jsem ocenila taktéž, nebylo to v prvorepublikové filmové tvorbě moc obvyklé. Objevila-li se v ději zmínka o dítěti, buď to skončilo tou zmínkou, anebo jen několikasekundovým záběrem na dítě na konci filmu. Opravdu milá,letní, oddychová podívaná. ()

tranquill

"Já budu sedět na lavičce a budu takovej oduševnělej!" Příběh je naprosto jednoduchý, ale ta rozverná Věra Ferbasová a sladký Hugo Haas, tohleto jeho herectví miluju. Opravdu roztomilá předválečná romantická komedie. ()