Procházka v oblacích

Prechádzka v oblakoch

Drama / Romantický

USA / Mexiko, 1995, 98 min

• pakobylka

Pravověrná, leč lehkomyslná a tudíž i nesoustředěná a rozkolísaná romance, která se při procházce v oblacích neustále s trochou koketerie dívá po očku do zrcátka, průběžně vyhodnocuje, jak jí to sluší, a z vlastního vývoje zápletky si nedělá těžkou hlavu. Milý Keanu Reeves jakožto Paul Sutton a novodobý rytíř se tím pádem maličko bezradně potácí někde na hranici hrdinství a ňoumovství a Aitana Sánchez-Gijón alias Victorie v rychlém a poněkud nelogickém sledu střídá polohy nešťastné trudnomyslnosti a šťastné bezstarostnosti, což jaksi vůbec neodpovídá situaci, v níž se právě nachází. Přesto jsem se dlouho klonila ke vcelku solidním 3* ... dokud se nedostavilo poněkud nacamrané finále. Alespoň dle mého názoru VYPADALO na to, že strávilo notný čas ve vinném sklípku, neboť jen tak doširoka bez rozmyslu máchlo rukou ... a podařilo se mu ve vteřině srazit hodnocení na bídné 2* ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Nejsem žádný odborník na požáry, nicméně na místě se nacházelo lidí jako psů, nefoukal žádný silný vítr a rostliny vinné révy a vůbec všechno vůkol se zdálo být svěží a pěkně zelené. Bleskurychlou zkázu celého údolí tudíž nějak nedokážu pochopit. Pokud jsou vinice TAK hořlavé, měla by být v nich samotných a v jejich blízkém i vzdáleném okolí zakázána jakákoli manipulace s otevřeným i zavřeným ohněm. Majitelům a zaměstnancům takové vinice bych pak doporučila studenou kuchyni, v případě nepříznivého počasí teplý spacák a spoustu hasicích přístrojů rozvěšených cca v desetimetrových intervalech po celé ploše vinohradu. A ještě něco ... není mi nic známo o pěstování vinné révy, ale kdyby někdo přišel na můj pozemek a snažil se ze země vyrvat její poslední použitelný kořen takovým neodborným způsobem, jaký předvedl Keanu Reeves, urazila bych mu obě ruce.(10.8.2017)

Další variace provařených melodramatických motivů, když se to ale uklohní dobře, není důvod se zdráhat. Reeves je tu ve formě a jeho vzplanutí k půvabné Mexičance v nesnázích se dá lehce uvěřit. Když si připočtete romantikou překypující prostředí a tušení dobrého konce, není (za předpokladu vhodné společnosti) co řešit :-) Jako bonus a malé pomrknutí k naší vlasti v podobě melodie Škoda lásky (ve filmu zazní na vinařských slavnostech) vyloženě potěší. 75%(29.12.2007)

Raz večer som sa spoločne s otcom dívali do novín, že čo budú dať večer v televízii. A otec najedno: „Výborne! Prechádzka v oblakoch. Ten film som už videl veľmi dávno. Nesmierne sa mi páči. Na to by sme sa mohli podívať!“ „Dobre, prečo nie? Som zvedavý“- povedal som. Po zhruba štvrť hodiny som pochopil, že v podstate sa jedná o romantický film. Nie preto, veď ja mám rád romantické filmy, ale môj otec a romantický film? Povedal som, aj keď to nebude dobrý film, podívam sa na to až dokonca. A keď film sa skončil, skoro som plakal. Veď to bol geniálny film s geniálnymi hercami (Keanu, krásna Aitana a humorný pán Quinn). Hudba absolútne super. Otec, klobúk dolu! Máš dobrý vkus :) ! Osobné hodnotenie: 85% (****)(9.1.2011)

Nojo, klasická romantika, která dějově sice nijak nevybočuje z řady, ALE.... ALE mladý Keanu Reeves, na kterého je opravdu radost pohledět:-). ALE obrazově nádhérné záběry vinic, které byly místy až skoro kýčovité, ale pořád mě tak nějak hřály na duši - a není to tím, že jsem z kraje vína a slivovice:-) a poslední ALE - zaregistroval tam někdo ty Bavoráky, co hráli Škoda lásky? Ti mě fakt dostali... no takže sečteno a podtrženo to dohromady dělá 3 hvězdy rovné:-)(29.12.2007)

"Prechádzka v oblakoch" je slávna romantická fantázia, ktorá je nadnesená vášňou a túžbou horkých tónov. Je potrebné, aby človek mal trochu z týchto vlastností v duši, aby si mohol naplno vychutnať tento film, ktorý by pre niekoho mohol vyzerať ako prepracovaná melodrama, ale to by v ňom nemohla vystupovať nevinnosť a dôvera. 99%(27.5.2020)