Procházka v oblacích

Un paseo por las nubes

Prechádzka v oblakoch

Drama / Romantický

USA / Mexiko, 1995, 98 min

Takovej typickej film pro začátky budoucích hvězd jako je dneska bezesporu i Keanu Reeves, jenže tohle už je jaksi docela dlouho po peckách jako Bod zlomu, Dracula nebo Nebezpečná rychlost, takže celkem zarazí, že se do toho nechal Keanu naverbovat, navíc to neni zrovna žánr ve kterým by zářil, ale svoje si tu odved, má to celkem příjemnou atmosféru italských vinic a venkova a hraje tu ještě Anthony Quinn a Freddy Rodriguez, takže to nebyl přímo propadák, ale ani nic, co bych si musel ještě někdy připomínat(16.6.2009)

Raz večer som sa spoločne s otcom dívali do novín, že čo budú dať večer v televízii. A otec najedno: „Výborne! Prechádzka v oblakoch. Ten film som už videl veľmi dávno. Nesmierne sa mi páči. Na to by sme sa mohli podívať!“ „Dobre, prečo nie? Som zvedavý“- povedal som. Po zhruba štvrť hodiny som pochopil, že v podstate sa jedná o romantický film. Nie preto, veď ja mám rád romantické filmy, ale môj otec a romantický film? Povedal som, aj keď to nebude dobrý film, podívam sa na to až dokonca. A keď film sa skončil, skoro som plakal. Veď to bol geniálny film s geniálnymi hercami (Keanu, krásna Aitana a humorný pán Quinn). Hudba absolútne super. Otec, klobúk dolu! Máš dobrý vkus :) ! Osobné hodnotenie: 85% (****)(9.1.2011)

Alfonso Arau natocil sympaticku romanticku komediu ... o Keanu Reevesa manzelka nejavi ekstra zaujem, a tak odchadza kamsi predat ludom cokoladu. Zaprasene cesy, ktore ma fascinuju rovnako ako laska /aby bolo jasne, pocitam len hetero lasku, na ostatne -uchylne - lasky sa treba zvysoka vysrat/ Keanu k akejsi sympatickej dievcine /Aitana Sanchez -Gijon/. Do toho zapletka s otcom, hrozna, spusta hrozna a dodrziavanie starych mexickych tradicii. Taketo filmy myluje aj taky obstarozny mentalny invalid ako som ja. Nadhera : 77 %(6.6.2015)

Ač nejsem velkým romantikem, opravdu nechápu toto oznámkování filmu. Byl to jeden z nejlepších romantických filmů co jsem kdy viděl. Měl hloubku, splňoval všechny věci, které by film tohoto žánru měl splňovat a rozhodně není laciný. Rozhodně se vyrovná např. filmu: Zápisník jedné lásky. Rozhodně si tento film zaslouží lepší procenta...(26.7.2012)

Pri Prechádzke v oblakoch mi ani tak neprekážala predvídateľnosť deja (ktorá je až smiešna) a romantické klišé, ale otravný farebný filter, vďaka ktorému som mal pocit, že sa film odohráva na cudzej planéte, kde žiari menej intenzívne, červené slnko a spôsobuje tak oranžové zafarbenie oblohy a k tomu aj chovanie postáv je občas mimo nášho sveta. Ešte že kinematografia v globále je vlastne paralelný vesmír s inými fyzikálnymi zákonmi. No čo povedať viac, je to film výhradne pre romantické ženské duše, nás chlapov však potešia veteráni Antony Quinn a trochu nedocenený Giancarlo Giannini. 50%.(19.1.2013)