poster

Procházka v oblacích

 • USA

  A Walk in the Clouds

 • Mexiko

  Un paseo por las nubes

 • Slovensko

  Prechádzka v oblakoch

Drama / Romantický

USA / Mexiko, 1995, 98 min

 • pakobylka
  **

  Pravověrná, leč lehkomyslná a tudíž i nesoustředěná a rozkolísaná romance, která se při procházce v oblacích neustále s trochou koketerie dívá po očku do zrcátka, průběžně vyhodnocuje, jak jí to sluší, a z vlastního vývoje zápletky si nedělá těžkou hlavu. Milý Keanu Reeves jakožto Paul Sutton a novodobý rytíř se tím pádem maličko bezradně potácí někde na hranici hrdinství a ňoumovství a Aitana Sánchez-Gijón alias Victorie v rychlém a poněkud nelogickém sledu střídá polohy nešťastné trudnomyslnosti a šťastné bezstarostnosti, což jaksi vůbec neodpovídá situaci, v níž se právě nachází. Přesto jsem se dlouho klonila ke vcelku solidním 3* ... dokud se nedostavilo poněkud nacamrané finále. Alespoň dle mého názoru VYPADALO na to, že strávilo notný čas ve vinném sklípku, neboť jen tak doširoka bez rozmyslu máchlo rukou ... a podařilo se mu ve vteřině srazit hodnocení na bídné 2* ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Nejsem žádný odborník na požáry, nicméně na místě se nacházelo lidí jako psů, nefoukal žádný silný vítr a rostliny vinné révy a vůbec všechno vůkol se zdálo být svěží a pěkně zelené. Bleskurychlou zkázu celého údolí tudíž nějak nedokážu pochopit. Pokud jsou vinice TAK hořlavé, měla by být v nich samotných a v jejich blízkém i vzdáleném okolí zakázána jakákoli manipulace s otevřeným i zavřeným ohněm. Majitelům a zaměstnancům takové vinice bych pak doporučila studenou kuchyni, v případě nepříznivého počasí teplý spacák a spoustu hasicích přístrojů rozvěšených cca v desetimetrových intervalech po celé ploše vinohradu. A ještě něco ... není mi nic známo o pěstování vinné révy, ale kdyby někdo přišel na můj pozemek a snažil se ze země vyrvat její poslední použitelný kořen takovým neodborným způsobem, jaký předvedl Keanu Reeves, urazila bych mu obě ruce.(10.8.2017)

 • blackJag
  ****

  Další variace provařených melodramatických motivů, když se to ale uklohní dobře, není důvod se zdráhat. Reeves je tu ve formě a jeho vzplanutí k půvabné Mexičance v nesnázích se dá lehce uvěřit. Když si připočtete romantikou překypující prostředí a tušení dobrého konce, není (za předpokladu vhodné společnosti) co řešit :-) Jako bonus a malé pomrknutí k naší vlasti v podobě melodie Škoda lásky (ve filmu zazní na vinařských slavnostech) vyloženě potěší. 75%(29.12.2007)

 • BOURQUE
  ****

  Raz večer som sa spoločne s otcom dívali do novín, že čo budú dať večer v televízii. A otec najedno: „Výborne! Prechádzka v oblakoch. Ten film som už videl veľmi dávno. Nesmierne sa mi páči. Na to by sme sa mohli podívať!“ „Dobre, prečo nie? Som zvedavý“- povedal som. Po zhruba štvrť hodiny som pochopil, že v podstate sa jedná o romantický film. Nie preto, veď ja mám rád romantické filmy, ale môj otec a romantický film? Povedal som, aj keď to nebude dobrý film, podívam sa na to až dokonca. A keď film sa skončil, skoro som plakal. Veď to bol geniálny film s geniálnymi hercami (Keanu, krásna Aitana a humorný pán Quinn). Hudba absolútne super. Otec, klobúk dolu! Máš dobrý vkus :) ! Osobné hodnotenie: 85% (****)(9.1.2011)

 • Rousse
  ***

  Nojo, klasická romantika, která dějově sice nijak nevybočuje z řady, ALE.... ALE mladý Keanu Reeves, na kterého je opravdu radost pohledět:-). ALE obrazově nádhérné záběry vinic, které byly místy až skoro kýčovité, ale pořád mě tak nějak hřály na duši - a není to tím, že jsem z kraje vína a slivovice:-) a poslední ALE - zaregistroval tam někdo ty Bavoráky, co hráli Škoda lásky? Ti mě fakt dostali... no takže sečteno a podtrženo to dohromady dělá 3 hvězdy rovné:-)(29.12.2007)

 • Sany33
  *****

  "Prechádzka v oblakoch" je slávna romantická fantázia, ktorá je nadnesená vášňou a túžbou horkých tónov. Je potrebné, aby človek mal trochu z týchto vlastností v duši, aby si mohol naplno vychutnať tento film, ktorý by pre niekoho mohol vyzerať ako prepracovaná melodrama, ale to by v ňom nemohla vystupovať nevinnosť a dôvera. 99%(27.5.2020)