Procházka v oblacích

Un paseo por las nubes

Prechádzka v oblakoch

Drama / Romantický

USA / Mexiko, 1995, 98 min

Takovej typickej film pro začátky budoucích hvězd jako je dneska bezesporu i Keanu Reeves, jenže tohle už je jaksi docela dlouho po peckách jako Bod zlomu, Dracula nebo Nebezpečná rychlost, takže celkem zarazí, že se do toho nechal Keanu naverbovat, navíc to neni zrovna žánr ve kterým by zářil, ale svoje si tu odved, má to celkem příjemnou atmosféru italských vinic a venkova a hraje tu ještě Anthony Quinn a Freddy Rodriguez, takže to nebyl přímo propadák, ale ani nic, co bych si musel ještě někdy připomínat(16.6.2009)

Pri Prechádzke v oblakoch mi ani tak neprekážala predvídateľnosť deja (ktorá je až smiešna) a romantické klišé, ale otravný farebný filter, vďaka ktorému som mal pocit, že sa film odohráva na cudzej planéte, kde žiari menej intenzívne, červené slnko a spôsobuje tak oranžové zafarbenie oblohy a k tomu aj chovanie postáv je občas mimo nášho sveta. Ešte že kinematografia v globále je vlastne paralelný vesmír s inými fyzikálnymi zákonmi. No čo povedať viac, je to film výhradne pre romantické ženské duše, nás chlapov však potešia veteráni Antony Quinn a trochu nedocenený Giancarlo Giannini. 50%.(19.1.2013)

Paul Sutton (Keenu Reeves) se vrací z války ke své manželce. Jako většina ostatních vojáků, se před válkou stihli sotva oženit, takže nakonec zjišťuje, že možná jeho žena nebude ta pravá. Vydává se na cestu jako prodejce čokolády, aby si ujasnil priority. Po cestě několikrát naráží na Victorii Aragónovou, která se mu nakonce svěřuje se svým problémem. Je těhotná, a má strach se vrátit do své silně tradicemi ovlivněné rodiny bez manžela. Paul se nabízí, že jí pár dní pomůže hrát manžela. Přes prvotní velký odpor jejího otce, si postupně získává srdce rodiny i srdce Victorie... Celý příběh filmu je hodně jednoduchý (zhruba od dvacáté minuty už víte naprosto přesně co bude následovat), ale nádherné exteriéry statku Aragónových, sklizeň vína a slavnosti vás připoutají k obrazovkám. Vše je vyvedeno v nádherných barvách (zvlášť pohled na zelené vinice při západu slunce).. mňam. Jak říká Jeanne, se sklenkou dobrého vína film získává něco navíc ...(10.7.2004)

Sladke a predvidatelne ako burky z tepla, ale ja mam jednoducho slabost pre filmy ohohravajuce sa v nadhernom prostredi vinic. Mozno prave predstava straveneho leta oberanim hrozna a zazitim atmosfery zberu sposobila, ze ma tento film bavil. Navyse iskrenie medzi hlavnymi predstavitelmi bolo neprehliadnutelne.(17.5.2011)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $50,008,143Tržby Celosvetovo $51,550,000║ Taký malí filmík ale vizuálne(kamera Emmanuel Lubezki) a citovo veľmi bohatý, pekne tu ladí aj hudba, k tomu aj herecké obsadenie tiež spraví svoje, hlavne zloženie Reeves-Gijón-Quinn-Giannini urobí medzi sebou takú zdravú chémiu, ktorá vyústi v silný záver, aj keď možno ten všetok spálení vinič trošku prehnali dá sa to prekúsnuť. /80%/(21.2.2009)