poster

Polda a bandita

 • USA

  Smokey and the Bandit

 • Slovensko

  Poliš a bandita

Komedie / Akční / Krimi / Romantický

USA, 1977, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RoyBatty444
  ****

  Tá správna oddychovka pre všetkých, ktorým nevadí jednouchá zábava a vedia sa pobaviť na tom ako chlpatý dostávajú na frak. Jeden konkrétny Sheriff Buford T. Justice, ktorého stvárňuje Jackie Gleason zábavu tak správne nakopne a až do konca nepustí. Ein ausgekochtes Schlitzohr. IMCB-Internet Movie Cars Database(1.4.2013)

 • boni
  ****

  Pro mě maximálně nostalgický snímek, vzpomínka na dětství jak má být. Z videokazety jsem to sjížděl stále dokola a nikdy se mi to neokoukalo. Burt Reynolds v životní roli, truck plný pivínka a geniální šerif Budford T. Justice se svým natvrdlým synem/kolegou tvoří dohromady skvělou hereckou squadru a vytváří zábavu od začátku do konce. Dobrodružství odehrávající se prakticky celé na silnicích, je jedna z nejlepších oddychovek. Rozhodně mohu doporučit! Závěrem se ale sluší říct, že s pokročilejším věkem už to přeci jen něco málo ze svého kouzla ztratilo.(6.4.2013)

 • Nathaniell
  ****

  John Zachary Delorean stavěl evidentně ty nejlepší vozy u značky Pontiac. V hlavní auto-roli tohoto snímku nehraje nikdo menší než potomek legendárního Kitta (Knight rider - Pontiac Trans America). Úsměvný (a občas i výsměvný) film má jednoduchý nápad, který nikterak nekomplikuje, ale jednoduše podá. Pokud by se tento film dal označit jako road movie (a to on se opravdu dá), zcela nepochybně se jedná o jeden z nejlepších road movies, co jsem kdy viděl. 4*. A to kvůli druhému dílu. - Viz. komentář - Polda a bandita 2.(24.3.2018)

 • Tsunami_X
  **

  Zvláštní úkaz. Tuhle bezkrevnou a urputnou komediální naháněčku u mě nezachránilo ani prozření v případě samplu z Their Law (šerif Justice), zjištění že se jednalo o Hitchcockovo guilty pleasure a fakt, že americký středozápad (to nemohl být nikdo jiný) tenhle biják vytáhl na druhý nejziskovější titul v roku totální dominance Hvězdných válek. Znám lepší červené krky.(18.6.2017)

 • Jizni Tlapa
  ***

  "Jezdim z místa na místo a dělam co mi jde nejlíp. A co to je? Frajeřina" Naprostá šílenost (v tom dobrém - lehce nadprůměrném smyslu) napěchovaná vtipem (skvělý dabing), honičkami, bouračkami a frajersky frajerským Reynoldsem s tradičním knírkem, "zvonáčema" a červenou cowboy košili s rozhalenkou.-)(26.3.2011)

 • - V amerických kinách bol Poliš a bandita druhým najnavštevovanejším filmom za rok 1977 hneď po Hviezdnych vojnách IV - Nová nádej (1977). (m.a.t.o.)

 • - Ve filmu jezdí bandita (Burt Reynolds) v Pontiacu Trans-AM, jehož prodejnost se po odvysílání filmu téměř zdojvnásobila. (jarjarbinx)

 • - Cledus (Jerry Reed) jazdí na ťahači Kenworth W900, ročník 1974. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace