Dobrodruh, frajer a silniční šoumen přezdívaný „Bandita“ uzavře sázku, že převeze náklad neprocleného piva z 800 mil vzdáleného místa do 28 hodin. Pomáhá mu v tom parťák Cledes. Vše ale zkomplikuje mladá nevěsta, která právě utekla od obřadu a jede s Banditou v autě. Proto je honí její budoucí tchán, neúnavný šerif z Texasu. (Česká televize)

Trailer

Gilmour93

Starej dobrej americkej jih už není, co býval. Prohání se jim tam černý trans Američan a hoši s děravými prostěradly nikde.. Přitroublé předvádění se pro prachy, slávu a srandu, ve kterém klidně mohli jíst fazole Bud Spencer s Terencem Hillem. Stejně jako u Konvoje jsem měl z té komunity fanfarónů sypajících vidlácká moudra osypky. Soutěž mezi Reynoldsem a Sally Field, komu džíny těsněji obepnou prdel, skončila nerozhodně. Soutěž o největšího žvýkajícího lumena, jenž je z profilu stejně úžasný jako z boku, vyhrál bezkonkurečně první jmenovaný. Byl by v tom zcela nevinně, ale kdybych ke konci potkal Ivana Mládka, vytrhnu mu nástroj a rozmlátím o hlavu.. ()

classic

„Šerif a bandita,” to jest menovite predstaviteľ zákona - Buford T. Justice ("spravodlivosť") versus „predstaviteľ zločinu” Bo Darville, ktorý bude (väčšinou) vpredu, občas teda i vzadu so svojim čiernym kabrioletom Pontiacom kryť chrbát najlepšiemu kamarátovi, „snehuliakovi” Cledusovi, ktorý zase sedí vo väčšom nákladiaku, kde sa trebárs úplne v pohode zmestí aj rovných 400 bedien piva značky Coors, ktoré sú uložené v texaskom sklade v meste Texarkana, čo je zhruba vzdialenosť z atlantskej Georgie - 900 míľ. Deväťsto x 2 = 1800 míľ tam a späť. Ešte som zatiaľ nevysvetlil hlavnú pointu. Samozrejme, že by bandita nešiel sám od seba po zrovna takejto lukratívnej zákazke, ktorú mu hneď na začiatok ponúkli „otec so synom,” čiže Veľký Enos Burdette a Malý Enos Burdette. Už som spomínal, kadiaľ vedie trasa, ďalej čo musia konkrétne previezť, ale koľko majú na to stanoveného času, a zároveň, aká odmena ich za to čaká, som doteraz nespomenul, však ? V poriadku, prezradím ďalšie indície, ktoré sa skladajú z 28. hodín + 80 000. dolárov, čo je vskutku objemný balík peňazí, teda na tú dobu určite. Cesta tam prebiehala v naprostej harmónii, žiadny policajt so zapnutou húhačkou, či na tachometri zaznamenanou, zbesilou naháňačkou. No, cesta späť už bude akosi kľukatá, so stádom chlpatých v pätách, a to od Arkansasu až po Mississippi. Ako sa povie: „Cherchez la femme, alebo za všetkým hľadaj ženu” , ak by napríklad Bo nenatrafil na „nevestu na úteku,” žabku Carrie, ktorá sa mu automaticky nasáčkovala do auta, tak by možno ani nezažil takéto výnimočné a mimoriadne dynamické dobrodružstvá, plné všelijakých kaskadérskych kúskov od výmyslu sveta... ? Nielenže ho prenasledujú samí strážnici, a to v ozaj krkolomných pozíciach počas neuveriteľných rýchlostí, keď bandita so snehuliakom, sa môžu spoľahnúť i na niekoľko „és v rukávoch” . Podotýkam, že šerif Justice, má špecifický dôvod na to, aby ho čo najskôr dostihol, kde to ale nie je kvôli týmto súvislostiam, z úvodu načrtnutých. / Niekdajší významný dablér a kaskadér, potom etablovaný herec a režisér, Hal Needham, nakrútil akčnú a neotesanú komédiu na štyroch kolesách, pretože postavy sú neustále v pohybe, kedy je to skrátka najzaujímavejšie, keď jedna naháňačka strieda druhú. Hlavnú úlohu si strhol fúzkatý Burt Reynolds, ktorému jednak zručne sekunduje kamionista Jerry Reed, ktorý sa súčasne postaral i soundtrack, na ktorom naspieval svižné, county pesničky, alebo zase fešanda Sally Field spríjemňuje celkové dianie na plátne. Needham v roku 1977 priniesol do kín - kasový trhák, ktorý má rozhodne nejaké chyby na kráse, no našťastie to nekazí výsledný a pozitívny dojem z čias dávno minulých. ()

Martin741

Reziser Needham natocil dalsiu nudnu americku komediu, ktora nema dohromady cim zaujat. Americky zmysel pre humor je na mile vzdialeny tomu europskemu a na tomto filme to krasne vidiet. Zasmiat sa nie je comu, pribeh je umelina az strach, rezia je priemerna, Burt Reynolds /, Deliverance, Nemy Film/ to nedokaze zachranit. A navyse z tejto umeliny vznikla dokonca trilogia - tomu teda nechapem. Na dvojku ani na trojku sa v dohladnom case nechystam a Needham by si mna ako divaka tymto filmom urcite neziskal. 50 % ()

D.I.G

Frajerský bandita-popstar( obdoba dnešných celebrít ) na ešte frajerskejšom čiernom Firebirde rozráža drevené ploty aby unikol dvom svojským šerifom. Hláškovanie, akcia, mimoriadne sympatický Reynolds a ohromná atmosféra divokého západu ( momentálne ne) moderných kovbojov. Ukážkový starý akčný film. ()

Tsunami_X

Zvláštní úkaz. Tuhle bezkrevnou a urputnou komediální naháněčku u mě nezachránilo ani prozření v případě samplu z Their Law (šerif Justice), zjištění že se jednalo o Hitchcockovo guilty pleasure a fakt, že americký středozápad (to nemohl být nikdo jiný) tenhle biják vytáhl na druhý nejziskovější titul v roku totální dominance Hvězdných válek. Znám lepší červené krky. ()

• Ronnie Gay, Lamar Jackson a Quinnon Sheffield hrali dôstojníkov štátnej polície v Georgii. V období natáčania nimi naozaj boli. (Arsenal83)
  • Anglické slovo "Smokey" je slangové pomenovanie pre šerifov. (m.a.t.o.)
  • Ve filmu jezdí bandita (Burt Reynolds) v Pontiacu Trans-AM, jehož prodejnost se po odvysílání filmu téměř zdojvnásobila. (jarjarbinx)