Ve válkou zničeném Japonsku se vládce Tokugawa zoufale snaží nastolit mír mezi svým lidem a z toho důvodu si objedná vraždy nepřátelských válečníků, kteří by mohli ohrozit mír válkou a dostat se k moci. Překrásná mladičká žena, která byla vychovávána od útlého věku ješte spolu s dalšími 9 sirotky, se stane vrahem. Jmenuje se AZUMI, nekompromisní zabiják. A pouť za smrtí začíná... (BUD-SFIS)

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale jako kdyby se tvůrci snažili navázat na velké, čínské produkce, jako byly "Tygr a drak", ale nakonec jim z toho vyšel celkem malý film, kde ty emoce nejsou tak dobře podány, jak by se asi slušelo, nemluvě o tom, že snímek "Azumi" není nijak zásadně zajímavý ani z hlediska akčního. ()

AlistairMir

Pecka. Azumi je sexy šrotovací mašina, která udělá z každýho sushi během pár vteřin až do okamžiku kdy se střetne s absolutně úchýlným, slizkým, sadistickým, psychopatickým, šíleným, zvráceným, a já nevím co ještě, magorem, který se v zabíjení svých protivníků vyžívá tolik, že jsem to snad ještě nikde jinde neviděl. Jejich finální souboj má pořádný koule a je přesně tím, co mi chybělo ve snímku Samuraj. Příběh v tomhle filmu je celkem jednoduchej, ale akce, potoky krve a hlavně i další slizcí padouši - opičák nebo bratrské trio, tomuto filmu dodávaj grády. Jsem velmi zvědav na pokračování. ()

kinderman

Bavilo by vás dívat se 123 minut na krásnou japonskou herečku (Aya Ueto), kterak si to ve vizuálně opulentní adaptaci comicsu o neohrožené vražedkyni rozdává v neskutečných řezanicích (na závěr sama proti 200) s bandami nemilosrdných válečníků? Pak je Azumi přesně pro vás! Na britském vydání DVD se navíc ve vyčerpávajících dokumentech dozvíte všechno, co jste o natáčení chtěli vědět… ()

Tygrys

Průměrný příběh, průměrná choreografie bojových scén, průměrná hudba, přijatelná Aya Ueto v roli hlavní hrdinky. Ale její protivníci u mně vyvolali spíše rozporuplné reakce, hlavně ten transvestita s růží a nebo chlápek, který po každém inkasovaném úderu kňučel jak čokl. ()

Gereth

Bojové scény jsou natočené opravdu pěkně, ale i přesto, jak je film akční a přesto že zde tečou doslova potoky krve, po nějaké době to začne být příliš jednotvárné. Hlavně zbytečně dlouhé souboje hlavních hrdinů s davy bezejmenných pěšáků. Celkově by si to zasloužilo dost radikálně zkrátit. Jak tu všichni vychvalují poslední dvacetiminutovou řež, tak já už odpočítával, jak dlouho ji ještě budu muset trpět. Ať už to ale bylo jakékoliv, za tu scénu, která po tom masakru následovala, to stálo. Pravděpodobně nejhezčí duel na katany, který jsem kdy viděl. // 50% ()

Silverluv

Jedinečný film. Tak tady jsem se konečně dočkal toho, co mi chybělo u skvělých snímků Zhanga Yimou (Hrdina, Klan létajících dýk), proto zde dávám s klidným svědomím plné hodnocení. Příběh skupinky vycvičených a téměř neporazitelných zabijáků je přímočarý, nesnaží se o nějáké šílené dějové zvraty ani překvapení, přitom je daleko zábavnější a zajímavější než právě u výše zmiňovaných. O vizuální a technické stránce, choreografii soubojů (tentokrát především se samurajskými meči, katanami apod.) netřeba mluvit, ta je už klasicky téměř bezchybná. Další, co stojí za zmínku jsou záporné charaktery, které jsou typově výborně obsazeny a působí opravdu záporně! Nechybí krutost, krev usekané končetiny a jiné části těla, na druhé straně láska, hrdinství, oddanost, přátelství. Kdo má rád tento typ filmů, ten si určitě přijde na své! ()

Bláža

Tenhle film byl pro mě bohužel velkým zklamáním. Čekal jsem velkou výpravnou záležitost v duchu samurajských filmů plnou japonské atmosféry, ale při sledování jsem měl pocit, že koukám na americký mainstream (přece jen ale o stupínek lepší). To, co na začátku vypadá jako velmi slibná podívaná, plná neotřelých nápadů (např. absolventská zkouška zabijáka), se ale po chvíli zvrhne na pouhopouhou řežbu bez něčeho dalšího. Příběh o speciálně vycvičených zabijácích, kteří mají zavražděním vybraných osob zabránit další válce, je jen zástěrka pro pořád stejnou řežbu. Kdyby byla alespoň něčím ozvláštněna, ale takhle...zklamání. ()

cubajz

pěkná komixová řezničina, ve které se pro změnu katanou ohání culíkatá holčina. A že se je setsakra po čem ohánět! Rozmanité záporácké charaktery stojí za to - opičí ninja a hlavně romantik v bílém, který mi trošíčku připomínal mého oblíbence Kakiharu a který u sebe neustále nosil růži a svůj neodmyslitelný bělostný meč. Závěrečný souboj mezi stovkou pobitých nepřátel taky nemá obdoby, prostě stylová samurajská podívaná. ()

TomikZlesa

10 vychtrlých sektářů slepě honící své poslání, kteří musejí projít nesmyslnou a zároveň geniální vstupní zkouškou ! První velkej mínus je jednoznačně stopáž, 142 je přeci jen zbytečně moc. Druhej, a asi největší mínus jsou souboje který vás uvítaj ze začátku, prostě trágedie, hraní moc vokatý až kýčovitý, jenže při prvním ůkolu nastane zlom a souboje se stanou něčím zcela jiným. Seká se vše co má ruce a nohy a hrdla se tu prosekávají na požádání a nepožádání, zabijí se šecko, bez rozdílu pohlaví a věku ! Hlavní zabiják zabjáků, ala sex idol všech travestitů se povedl :). Srovnávání s Hero či Tygr a Drak je naprosto mimo mísu, tenhle film je naprosto o ničem jinym. Další průser je v tom, že člověk neví jestli sleduje komedi, akční žánr a nebo záběry z jatek. Atmosféra a režisérké sebevykradení (ano mluvím o Versus) tu čumí na každým rohu a právě proto je jasný že tenhle film nesedne každýmu. Ač má film sebevíc kladů či záporů, na filmovém poli je velmi zvláštním a zajímavým počinem a určitě se vyplatí ho vidět. Nakonec bych se jěště vyjádřil k hudbě, ta byla naprosto otřesná, na druhou stranu scéna, kdy kamera oblétává bojující pár byla geniální až se mi točila hlava. ()

BUD-SFIS

Pribeh velmi strohy, da se rict primocary, bez napadu vse pro mne vyvazovala kamera a strih a take krasa Azumi. Sice stopaz je zbytecne moc dlouha a dialogy, jsou na zakladni urovni, bez nejakych hlubsich vyznamu ale proc taky. Vzdyt je to primocara akce s prekrasnymi bojovymi scenami, ktere nejsou dlouhe a vice realne. Komu tento styl nesedi, at se na to nediva, zbytecne se unudi k smrti, komu vyhovuje, vrele doporucuji. ()

majo25

Hlavnými postavami tejto samurajsko-akčnej rezačky je 5 puberťákov a ako to už s takými mladučkými hercami býva, nemôžu utiahnuť film - nie sú vierohodní, sú uvrešťaní a otravní. Dupľovane to platí o hl. postave, ktoré je ešte k tomu dievčatko. Asi si tvorcovia mysleli, že keď jej dajú do ruky katanu, bude to kúúl. Nebolo! Aj šermiarske súboje sú až na pár výnimiek skôr jednoduchšie. Čo to drží nad vodou, je akčné poslanie, ale pri tak brutálnej stopáži a viackrát dlho držaným záberoch film nedokáže držať tempo. Hviezda dole za skoky a zoskoky z cca pätnásťmetrových prekážoch, ešte k tomu na nohy - čo sme na hongkonských wuxia-leteckých dňoch? ()

Wallas

Ze začátku to vypadá na solidní samurajovinu, konec už sebeparoduje nejen film samotný, ale i žánr. Krev, balet, zpomalené záběry, skoro stejné jako 300. ()

ivan_drago

Nádherná hrdinka v historické řežbě jakou mé oko ještě nespatřilo... Vše podkresleno krásnou hudební složkou filmu... Už jen začátek filmu, kdy s někým x let vyrůstáte a trénujete a pak jste ho donuceni zabít, to zacloumá s emocemi i silnějších jedinců. Film se i přes delší stopáž netáhne a víceméně si po celou svou dobu drží zběsilé masakrální tempo, kdy jeden souboj střídá druhý. Souboje jsou vůbec alfou a omegou tohoto filmu a já si nepamatuji takhle pěkně nasnímané, a co se choreografie týče, propracované, souboje... samozřejmě pořádně brutální a krvavé... ale jestliže takto označíme souboje během prvních tří čtvrtin filmu, nevím jak pojmenovat ten finální Azumi proti všem... To je ultimátní masakr, vyšperkovaný soubojem s hlavním padouchem, tím transvestitou v bílém... Aranž souboje je fenomenální, ty úhly kamer a celý takový "feeling" té scény je nezapomenutelný... Záporáci se vůbec ve filmu povedly a tranvestitovi slušně sekunduje ten pejskař a i všichni ostatní. Scénář obsahuje pár drobných zvratů a na city útočících scén, ale nic z čeho by jste se měli ubrečet xmrti. Hlavní dějovou linkou je příběh cvičených samurajů/ninjů, kteří, aby zabránili válce, musí jednu malou způsobit a všechny zmasakrovat. A to jim jde báječně... ()

kurcatovium

Vynikající práce - po vizuální stránce se filmu nedá mnoho vytknout... Ať si kdo chce co chce říká o plochosti příběhu a plytké filosofii, dívá se na to dobře! A o to u takovýchto jatečních filmů jde. Dobrá volba na dlouhé zimní večery. ()

Monoxid

Tuhle roztomilou pohádku se spoustou mrtvol jsem si celkem užívala, jenom jsem měla problém vytlačit z hlavy větu 'je to jenom film', celé to na mě působilo trochu nepřirozeně. Jako bych pořád viděla okolo rozestavěný kamery. Ale až na tuhle maličkost to byl film pro mě jako stvořený. Miluju tyhle akční filmy, kde většině postav šplouchá na maják :D ()

Brandon

I přestože mě fascinují charakterově silné ženské postavy, které dokáží chlapa rozsekat na milion kousků a přitom nehnout ani brvou, Azumi je bohužel příliš rozvleklý snímek s málo zvraty a překvapeními. 3,5* ()

Ceres

První polovina filmu byla docela slušná a zajímavá, ale potenciál byl zabit nástupem padoucha v bílém, od toho momentu se celý film změnil ve frašku. Ono totiž hraný film není animé, a proto některé věci vážně nemohou fungovat. Film také dojel na svoji délku, která v kombinaci s velice nudnout a nezáživnou druhou půlkou se zvrtla v již zmiňovanou frašku. Takže hodnocení trošku zachraňují večně odhalené nožky Azumi, jelikož její umění s mečem mě moc nepřesvědčilo, respektive vůbec. Kvůli první půlce 2 hvězdy, jinak by to byl kandidát na odpad, ale i tak už nikdy více to znovu vidět, bohužel. ()

VanTom

Tak tohle mi nesedlo. Úvodní výcvik byl velmi slibný, ale jakmile se hrdinové dostali do civilizace, zabíjení nepřátel šlo stranou a začalo se filosofovat o smyslu života jako zabijáka a začaly se řešit první lásky. A to nebyl dobrý tah, protože se hlavní postavy chovaly střídavě jako děti a jako idioti, emoce se tím pádem neobjevily, pouze se dostavila nuda a čas na přemýšlení nad zápletkou, která z toho rozhodně neodešla se vztyčenou hlavou. To všechno daleko před půlkou filmu, který se postupně změnil v běsné comicsové peklo s doslova šíleným gay-záporákem. Závěrečná megabitka pak byla tak zoufale rádoby kulervoucí, až mi filmu začalo být i líto a já si slíbil, že na Azumi 2 se přece jenom někdy podívám. ()

blackJag

Být AZUMI z 80. Let, dokázal bych filmu leccos odpustit. Tři roky po TYGRU A DRAKOVI a těsně před hitovkou, jakou byl KLAN LÉTAJÍCÍCH DÝK, to ale AZUMI neměla (a ani nemohla) mít snadné. Příběh je jaksi asijsky obligátní, obsazení v pořádku, tam kde ale u výše zmíněných cítí člověk poezii, nabízí AZUMI vzrušený a natahovaný afekt (nemluvě o nijak překotně nápaditých choreografiích soubojů). V dílčím měřítku dokáže žízeň po jedinečných aspektech asijské kinematografie uhasit, z celkového pohledu si ale divák nechá radši zajít chuť, vydrží trochu nedostatku a počká si na občerstvení z vyšší cenové. 60% ()

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)

Vlak plný masa

Vlak plný masa

04.04.2007

Bývalý fotbalista, mlátička z gangsterek Guye Ritchieho, popřípadě Juggernaut z třetích X-Menů Vinnie Jones nikdy neměl nouzi o role, které sice neoplývaly dialogy, ale přesto byly nadmíru šťavnaté.… (více)