Ve válkou zničeném Japonsku se vládce Tokugawa zoufale snaží nastolit mír mezi svým lidem a z toho důvodu si objedná vraždy nepřátelských válečníků, kteří by mohli ohrozit mír válkou a dostat se k moci. Překrásná mladičká žena, která byla vychovávána od útlého věku ješte spolu s dalšími 9 sirotky, se stane vrahem. Jmenuje se AZUMI, nekompromisní zabiják. A pouť za smrtí začíná... (BUD-SFIS)

Pedross800

"UČ SE OD AZUMI. SÍLA NEPOCHÁZÍ ZE SVALŮ, ALE Z RYCHLOSTI!" Tož jasnéé, já bych si Azumi hned vzal za soukromou učitelku a taky bych tu nevinnou, sladkou vražedkyni něco přiučil, bo ne vše co stříká mosí byt krev. A taky to, že tam stříkala jen a jen ta krev i když teda hustě a krutopřísně je jediná vada na kráse, kdyby to okořenili trochou tej érotiky po japonsku bylo by to za plný hvězdný prach. Ovšem souboje fakt na úrovni a z koho jsem byl absolutně nadšené (sorry Azumi) byl ten magor v bílém s růží v ruce, ten byl fakt hustej a ta jeho nefalšovaná šílenstvím podbarvená radost nad probíhajícíma jatkama byla absolutně top! Škoda, že nedostal víc prostoru "Tour Japonskem zhýralým, temným a hříšným." ()

Looser

Těžké hodnotit, rozhodně bych nesrovnával s eposy typu Hrdina nebo Tygr a drak. Spíš se jedná o nákladnější a rozsáhlejší akční film s myšlenkou poslání a pomsty. První film od Kitamury u kterého může napsat, že se mi líbil. ()

Smileface

Terminátor v šatičkách Azumi masakruje stovky lidí a u toho se snaží filozofovat o světu...Film, jenž se snaží být něčím víc než akčňákem, avšak díky nelogičnosti svého děje kouká zespoda i na své žánrové kolegy. ()

Roby

Ano,ano,ano a ještě jednou ano tohle je přesně můj šálek kávy, kdyby tohle dostal před 50 lety Akiro Kurosawa tak by z toho asi udělal film který by byl na ČSFD v TOP 20. Je dobré vidět že kvalitní režiséři ještě existují. Tak abych řekl líbily se mi souboje které jsou optimálně dlouhé nejsou nějak přehnané no prostě jako ve skutečnosti bývá souboj o jedné nebo dvou ranách a konec, v tomhle směru docela reální dále akci střídá akce to je docela sympatické, abych zas jen nechválil tak musím pokárat kameramana který po celou dobu filmu odváděl skvělou práci jen na konci si trošku začal hrát s kamerou až se mi z toho točila hlava. Sečteno a podtrženo film na úrovni 85%. U mě dostává zasloužených 95%. ()

BlueZero odpad!

Päť zabijákov ide zachrániť japonskú ríšu pred vojnou. Ja som ázijských lietajúcichbojovníkov nikdy nemusel. Považujem to za hnus. Bojové scény mali hroznú choreografiu, veľa krvi a pri tom žiadne zranenie. Jediné čo bolo na filme pekné bola Aya Okamoto. Ešte možno kamera by zniesla akú takú kritiku, ale inak úplne nič. ()

Teg

V dnešní době je filmů, kde se záporňák odočí o 360° a hlava mu zůstane s překvapeným výrazem na místě, pomálu. Okázalé :D ()

Bouřňák

Pěkná, i když krvavá, pohádka pro mladší generaci. Vizuální provedení je velmi vydařené, ale chybí silnější dějová línie a více propracovaný scénář. Plus je, že představitelka hlavní role je velmi sexy :-) ()

iampatrik

Poměrně vychvalovaný snímek - to jsem si ho představoval jinak teda. Sice se nevyznám v asijské kinematografii, ale z mého pohledu strašně amatérsky udělaný film. Příběh stručný a jasný. Většina herců hrála jak pod vlivem drog, zbytek herců nevýrazný. Akce? Snad to nejhorší na filmu. V jednom souboji 5 proti 50 nenajdete ani kapku krve, o chvíli později v jiném boji 1 na 1 krev stříká tak nerealisticky a tak podivně až to bije do očí, choreografie soubojů mě taky nenadchla, už tak špatný pocit ve mě umocňuje hudební podkres, který je mimo mísu.. můj komentář je založený možná až příliš negativně, což v konečné fázi film zas tak úplně není, ale těžko se mi tu hledají vysloveně klady. Pro mě je Azumi podprůměrným snímkem. Určitě ke shlédnutí existují lepší filmy této "kategorie". ()

TERRORDROME

Starý bojovník dlhé roky cvičí deti niekde v machovej riti na kopci a hodlá z nich urobiť perfektnú skupinu zabijákov ktorý nemilosrdne splnia každú úlohu. Lenže je to úplný chuj a jeho gestapácke maniere spôsobia akurát že jeho elitná skupinka sa stenčuje rýchlejšie než somálec na Fantozziovskej diete profesora Birchermajera. Kitamura ma opäť raz nepresvedčil a natočil samurajský akčák v ktorom partia nesympatických mladistvých hrdlorezov robí typicky japonské hovadiny a popritom nezabúdajú s uprenými pohľadmi tlachať tie svoje kidy o poslušnosti a oddanosti. Dooosť som sa nudil a to aj napriek tomu že behom filmu skape väčšie než malé množstvo záporáckych nímandov. 140 min urputných emócii prepálených ako starý olej je smrtiaca dávka ktorú Kitamura dokáže miestami ozvláštniť svojim nepopierateľným vizuálnym talentom, ako napr. kamera rotujúca zhora nadol okolo bojujúcej dvojice. Samotná Azumi má peknú tváričku, ale to je asi tak všetko. Omnoho viac zaujmú záporáci na čele s totálne jebnutým teplošským fičúrom, ale najsympatickejší mi bol "Opičiak". Finálna bitka sa zvrhne v naozaj slušný bordel ( doslova ) ale ani potom to stále nie a nie skončiť a ja už som začal nadávať. Vtipné mi prišlo keď sa naša banda vrahúňov dostala do dediny ktorú akurát napadli banditi a všetkých do jedného vymárovali iba našich "hrdinov" si nikto nevšimol lebo stáli "nenápadne" za rohom. No fajn, prečo nie... ()

willis

Slušně jsem se bavil. Hlavní hrdinka přemýšlí nad svým dalším osudem: "Na světě je tolik špatných lidí. Někdo je zabít musí." Tomu říkám životní filozofie. ()

mota

U takovéhle legračně krvavé akční pohádky musím přimhouřit oko nad plytkým dějem i hloupou báchorkovitostí prvních 20 a posledních 10 minut. Bez doprovodu dream metalové kytary bych se taky obešel. ()

sona123

K tomuhle filmu a vysokému hodnocení mi možná něco chybí v kalhotách, protože kombinace katany a minisukně mi tak maximálně pozdvihne obočí....ovšem některé scénky jsou rozhodně vydařené a násilím a krví se ve filmu nešetří. Věřím, že fanoušci žánru si přijdou na své. ()

Strike

Až na to, že po secích nezůstávali žádné rány, to bylo dokonalé. Výborné bylo hlavně to, že některé záběry byly velmi ,,mangovité", jako bych je viděl nakreslené. Už se těšim na dvojku. ()

krusty2

Skoda ze setrili krv na zaciatku a na konci sa snou vyblaznili.Lepsie by to bolo pocas celeho filmu.Treba to brat ako kung-fu manga pre dospelych,len skoda niektorych chyb inac by to bola bomba. ()

from

Velice dobře zpracovaná japonská „řežba", kde spolu s dobrým dějem vynikne zajímavá choreografie bojových scén. Pro milovníky asijských filmů lahoda. ()

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)

Vlak plný masa

Vlak plný masa

04.04.2007

Bývalý fotbalista, mlátička z gangsterek Guye Ritchieho, popřípadě Juggernaut z třetích X-Menů Vinnie Jones nikdy neměl nouzi o role, které sice neoplývaly dialogy, ale přesto byly nadmíru šťavnaté.… (více)