• Marthos

Kde nic není, ani smrt nebere. V tomto případě divák. Laciná televizní detektivka, která nemá takřka co nabídnout, snad jen přehršel scénáristických kiksů a plejádu zoufalých hereckých výkonů současné české šmíry. Kanyza, Satoranský a Maciuchová zachraňují, co se dá, ale boj s větrnými mlýny nelze vyhrát.(13.8.2015)

• OG_Swifty

Druhý film je o poznání horší než ten první. Herecké obsazení je slabší, ale hlavně kam zmizela Mazancová (Cibulková), když to na konci předchozího filmu dali dohromady? Debilní je i samotný případ. Mělo to docela dobrej potenciál, ale výsledek byl komedie... všichni chtěli mrdat studentku / svini a nakonec jí zabil ten nejabsurdnější člověk. A všichni lezli do baráku slavný dramatický herečky jako by měla místo vchodových dveří jen díru ve zdi a vedle ceduli "nevstupovat"(23.8.2016)

• Tommassi3

"Hezká holka !!" - "Vám se to líbí ??" - "A vám ne ?? Promiňte !! " Ne, mně osobně se nelíbí !! Nelíbí se mi ani mladá Geislerová, Ester, nezlob se, ale tak trapnou a obludně zahranou Lolitu jsem ani od tebe nečekal, ani tahle scénáristická kopa hnoje tvůrcovsky zoufalého Karla Štorkána !! Vražda Kočky, teda vlastně kočky, ačkoliv Jiří Paroubek by mohl povídat, a nebudu daleko od pravdy, když si dovolím tvrdit, že kniha téhle obří pijavice si v ničem nezadá s tím Štorkánovým škvárem, kterým se tahle rádoby kriminálka s neskutečně pitomým názvem inspirovala !! Ostatně kdyby se tvůrci raději zabývali vraždou jiné domácí Kočky, totiž Václava, jistě bychom se dočkali zajímavějšího a věrohodnějšího příběhu, i když to by se zřejmě nad psacím strojem potilo nějaké jiné hovado typu Josefa Klímy a možná by mé znechucení nabylo ještě obludnějších rozměrů !! Majora Bohuslava, hlavního hrdinu celé série podobných příběhů, si s (ne)chutí zahrál stále marnější ordinační Jan Kanyza, který (zh)řešil záhadu smrti středoškolské studentky Saši Homolové v podání již zmiňované Ester Geislerové, která se coby dceruška z neúplné rodiny, když klišé, tak důsledně, sice docela dobře učila, ale jako pohledná, ty vole, to by mě opravdu zajímalo, kdo tu roli obsazoval, holčička probouzela mužské poklopce, pardon vášně, dokonce i u svého profesora !! Klíny do hlavy jí navíc zatloukal i kamarád, taky rád, fotograf Kamil Král Mirka Šimůnka, který jí nasliboval kariéru modelky, jeho ovdovělá upjatá matka Ljuba, tu si zahrála Hana Maciuchová, v ní viděla dokonce talentovanou herečku, dokud tedy Saša nadobro nezhasla u ní v obýváku, ale rozhodně ne světlo !! Karel Štorkán uhňácal detektivku podle osvědčeného vzoru, kdy záhada vraždy nabízí několik možných falešných stop, po nichž se Bohuslav i jeho poněkud pomalejší snaživý pomocník poručík Vrána, snad jediná zdařilá postava, byť coby typicky šablonovitá karikatura českého policajta nutně jinak slušného Karla Zimu svádí k přehrávání, musí vydat.. Samo rozuzlení s odhalením vraha je navíc nečekané až příliš a tak trochu přichází až v době, kdy otráveného diváka, omlouvám se všem, koho tenhle vztyčený prostředníček směrem k madam Christie bavil, už vlastně ani nezajímá !! A to přitom autoři hrají hned na několik dráždivých strun, když Geislerová představuje předčasně dospělou i vyspělou Lolitu a kratičké sukýnky, sporé oděvy, stydlivé pohledy a rádoby odvážné věty typu: "Na ní mi nesahej, ta není jen tak pro někoho !!" mají navodit dusno nebezpečného pokušení, bohužel však její mladí křečovití mužští protihráči postrádají koule i charisma, a nesmírně idiotsky napsaní dávají najevo svá z ničeho pramenící monstrega takovým způsobem, že je soudný divák prostě nemůže brát vážně !! Oproti tomu poblázněný dobrák profesor Lukáš s ksichtem standardně kvalitního Jana Satoranského páchá jediných pár slušných scén, zvlášť když doma bez skrupulí lže manželce do očí, jinak ovšem znovu šustí papírem tak mocně, až je jednomu opravdu líto, jaké neskutečné sračky musí tihle bardi vypouštět z huby !! Když už ten slabý příběh opisuje ze života několik vypjatých situací, nedokáže je jalový režisér Milan Růžička, tento pán stál u zrodu Ulice, tak co se, kurva, divím, ani průměrně zinscenovat !! Letitá pravda, že opravdu dobrá česká filmová detektivka páchne životem na dálku, tady dostává pořádný kopanec do koulí, když zde vše působí až příliš teatrálně, afektovaně a nevěrohodně, na čemž nic nemůže zachránit ani sem tam rádoby drsný dialog, a tak se jednomu chvílemi i zdá, že se tu vlastně ani neřeší vražda !! Nesmírně slabá televizka dostává poslední knock-out od Richarda Bergmana a jeho příšerného hudebního motivu !!(23.3.2014)

• Master19

Tragicky slabé. Když jede vrah mordovat taxíkem, tak to by snad vyřešil Kanyzův nedochvilný parťák i sám. À propos, Karel Zima je jedinou světlou stránkou této inscenace a jemu patří zasloužená hvězdička. Jinak je to samoúčelná slátanina... Dobrý fór by ale byl, kdyby se Maciuchová a Procházková prohodily a "Anče" s "Kubou" by byli manželé. :-)(29.4.2013)

• igi B.

Inscenace formou i obsahem (uboze >artistické výrony< pražské čudlárny - vypouštějící z tlamek tradičně debilní žgryndy dle debilního scenária >mistra< K.Š. /...a kšá... °-/ - nevyjímaje) stejně debilní jako její název! - - - P.S. Přiznání igitátora náčelnikovi Bohouškovi: Ve 20:40 jsem to zab/al/il. - - - - - (Poprvé a naposledy zab/l/ito 4.3.2012 na >sle/pičí jebničce< , hovnocení 212., domácí kočičář zde jako devátý - 4.3.2012)(4.3.2012)

• - U postele, ve které v ateliéru leží Saša (Ester Geislerová), je vidět bílá cedule s černým nápisem "SOUKROMÝ MAJETEK - SPOLEČNOST NUGGET". Tato cedule byla původně použita v televizním filmu Agentura Puzzle: Pohřeb (2004), prvním dílu z trilogie Agentura Puzzle, kde byla umístěna na závoře, kterou násilím otevřel Robert Jašków v roli hledače pokladů. (navabaca)

• - Poslední film herce Václava Kotvy. (M.B)

• - Spoiler: Filmový dům Luby Králové (Hana Maciuchová), kde je nalezena zavražděná Saša (Ester Geislerová), stojí ve Lhotce v Praze 4 v ulici U vodotoku. (hermiona)