Nebojte, nepůjde o smrt roztomilého domácího mazlíčka, ale kočky nadmíru půvabné, povrchní a egoistické… A máme tu další díl kriminální minisérie s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem v hlavní roli. A jak již samotný název napovídá – i tentokrát půjde o vraždu. Ovšem nikoli o smrt obyčejného domácího zvířátka, ale „kočky dvounohé“: manekýny, fotomodelky a především neúspěšné studentky gymnázia (E. Geislerová). Dívky nadmíru půvabné, ale značně povrchní a egoistické, jež chce v životě pouze získávat a brát, ať už jde o lásku, blahobyt či peníze. Svým lehkomyslným až cynickým přístupem k životu si dokázala vytvořit řadu nepřátel, což se jí nakonec stalo osudným… (Česká televize)

Jizni Tlapa

Průměrná záležitost je Kočko vražda. Ani poodhalená kočkoidní Geislerová, ani kocourkovsky vystailovaný kocour Šimůnek a bohužel ani charismatycky omšelý kocour Kanyza nezachranili naprosto průměrné dojmy z průměrné zápletky, průměrného scénáře a pravda, naprosto nadprůměrné kočky kočkoidní, H.Maciuchové...50% ()

Bohemák

Tak už jsem viděl i horší věci. Ale hned mi naskočí geniální Baumaxův verš: "Mám po očima váčky jako Kanyza..." A pohled do Tváře tohoto člověka, jak hraje toho naprosto tradičního ubrumlaného, zkušeného a charakterního policajta, to je vážně únavné. Ale velmi půvabná a mladá Ester Geislerová svou roli, podle mě, zvládla skvěle. Pan hezoun Šimůnek působil jako grázl hrozně komicky, ale své fanynky by ještě potěšil. ()

igi B. odpad!

Inscenace formou i obsahem (uboze >artistické výrony< pražské čudlárny - vypouštějící z tlamek tradičně debilní žgryndy dle debilního scenária >mistra< K.Š. /...a kšá... °-/ - nevyjímaje) stejně debilní jako její název! - - - P.S. Přiznání igitátora náčelnikovi Bohouškovi: Ve 20:40 jsem to zab/al/il. - - - - - (Poprvé a naposledy zab/l/ito 4.3.2012 na >sle/pičí jebničce< , hovnocení 212., domácí kočičář zde jako devátý - 4.3.2012) ()

sator

Příšerná režie, příšerné herecké výkony zvláště druhé lajny, zoufalá dramaturgie Jiřího Bednáře?!... Arnoštu Proschkovi a Miroslavu Šimůnkovi by snad měli zakázat hrát, takhle špatně se nahraje ani v Brně :-) Jediné milé překvapení je Kateřina Čapková, jako ženská ne jako herečka............... Kanyza standartě dobrý má prostě své kouzlo i když omezené možnosti co dovede zahrát... Výborná Alena Procházková 45 % ()

DEXTER099

Další kriminálka v čele s vyšetřovatelem ,kterého ztvárnil Jan Kanyza.Oproti muži ,který vycházel z hrobu mi některé herecké výkony přišly méně uvěřitelné,ale v Českých lukách a hájích mi přijde,že jde v žánru o povedený kousek,sice ne nějak převratný,ale určitě dobře koukatelný.Za mě celkově 70% a čtyři hvězdy. ()

• Poslední film herce Václava Kotvy. (M.B)
  • U postele, ve které v ateliéru leží Saša (Ester Geislerová), je vidět bílá cedule s černým nápisem "SOUKROMÝ MAJETEK - SPOLEČNOST NUGGET". Tato cedule byla původně použita v televizním filmu Agentura Puzzle: Pohřeb (2004), prvním dílu z trilogie Agentura Puzzle, kde byla umístěna na závoře, kterou násilím otevřel Robert Jašków v roli hledače pokladů. (navabaca)